Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje tik po dramatiškos kovos palaužė Belgiją 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12).

Slovėnija pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų be atsako ir po M. Tobey dėjimo pirmavo 16:5. Slovėnai po to likusią pirmąją mačo pusę pirmavo, bet susikrauti didesnio pranašumo jiems nepavyko, o kėlinio pabaigoje belgai sugebėjo sušvelninti pranašumą iki 44:41.

Trečiajame ketvirtyje belgai vedami Jonavoje praėjusį sezoną rungtyniavusio Manu Lecomte'o visiškai išlygino savo žaidimą niekuo nenusileisdami slovėnams ir kėlinį sužaisdami lygiai 19:19.

Negana to, ketvirtojo kėlinuko pradžioje belgai persverė rezultatą 64:63, taip priversdami slovėnų strategą Aleksandrą Sekuličių paprašyti minutinės pertraukėlės. Visgi šaltas dušas kėlinio pradžioje prikėlė Europos čempionų ekipą, kurie atsakė galingu spurtu 8:0. Kitame etape Slovėnija susitiks su Lenkijos ir Ukrainos poros laimėtoja.

Kėlinio antroje pusėje Slovėnija jau pradėjo triuškinti savo varžovus, o į priekį juos vedė 35 taškų pasirodymą surengęs Luka Dončičius. Jis taip pat pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Toks slovėnų žvaigždės pasirodymas leido jam perrašyti Europos krepšinio čempionatų istoriją. Tai buvo trečios Dončičiaus rungtynės paeiliui, kuriose jis įmetė 30 ar daugiau taškų. Tokio rezultato niekas nefiksavo jau 31-erius metus. Paskutinį kartą Europos čempionate tokį rezultatyvumą 1991-aisiais demonstravo graikas Nikos Galis.

Rungtynių dėl trečiajame kėlinyje patirtos kojos traumos nebaigė Zoranas Dragičius. Slovėnai šiandien suklydo vos šešis kartus ir pataikė 23 baudų metimus iš 25. Tačiau iš trijų taškų zonos prametė 21 metimą iš 28.

Slovėnai grupių etape iškovojo 4 pergales, patyrė 1 pralaimėjimą prieš bosnius ir užėmė pirmąją vietą B grupėje. Tuo tarpu Belgija iškovojo 3 pergales ir su dviem pralaimėjimais A grupėje liko ketvirti.

Slovėnija: Luka Dončičius 35 (4/10 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 13, Mike‘as Tobey 12, Goranas Dragičius 11, Vlatko Čančaras 8 (7 atk. kam.).

Belgija: Emmanuelis Lecomte‘as 16, Pierre‘as-Antoine‘as Gillet 15 (10 atk. kam., 2/11 trit.), Jonathanas Tabu 9, Jeanas-Marcas Mwema 7.