REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Greminta” iš prekybos alkoholiu Seime gauna keliasdešimt tūkstančių litų, kartu su šventiniais renginiais - gerokai daugiau.

LŽ archyvo nuotrauka

REKLAMA
REKLAMA

Gimtadienį vakar šventęs Seimo vadovas pateikė savitą dovaną visiems parlamentarams - nuo Naujųjų metų tautos atstovybė taps blaivybės bastionu. Tačiau pripažįstama, kad šis sprendimas mėgstančiųjų išlenkti taurelę nesustabdys.

REKLAMA

Seimo valdyba vakar uždraudė prekybą alkoholiniais gėrimais parlamento restorane ir kavinėse. Tačiau per iškilmingus pietus, furšetus ar banketus vaišinti jais svečius bus leista. Išlenkti vieną kitą taurelę niekas nedraus darbo kabinetuose.

Gruodį stipriaisiais gėrimais, kaip ir iki šiol, be jokių apribojimų dar bus prekiaujama Seimo restorane, o kavinėje „Seimo kronika“ - tik silpnaisiais alkoholiniais gėrimais, vynu ir alumi.

REKLAMA
REKLAMA

Prieštaravo vienas

Naujasis draudimas Seimo valdyboje sukėlė prieštaringų svarstymų. „Prieš“ balsavo Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Raimondas Šukys, du vicepirmininkai - „darbietė“ Virginija Baltraitienė ir Liberalų sąjūdžio atstovas Algis Kašėta - susilaikė. Seimo vadovo Arūno Valinsko, vakar šventusio 42-ąjį gimtadienį, idėją be išlygų palaikė pirmoji jo pavaduotoja konservatorė Irena Degutienė ir jos partijos kolega Česlovas Stankevičius.

“Nemanau, kad alkoholis Seimo restorane yra priežastis tų negatyvių reiškinių, kai vienas ar kitas parlamentaras buvo pastebėtas neblaivus. Manau, jie tikrai ne Seimo restorane tuo metu gėrė“, - savo motyvus aiškino R.Šukys. Jo teigimu, alkoholiu prekiaujama daugelio šalių parlamentuose, Europos Parlamento viešojo maitinimo įstaigose. Liberalcentristas siūlė šiuo klausimu išklausyti Seimo etikos sargų nuomonę ir pasiklausti pačių parlamentarų.



Gers kabinetuose

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo vicepirmininkė V.Baltraitienė siūlė apskritai keisti įstatymus ir prekybą alkoholiniais gėrimais uždrausti visose valdžios įstaigose ir savivaldybių administracijose. Jos nuomone, draudimas, įsigaliosiantis Seime, problemų tikrai neišspręs. „Per trejus metus, kai dirbu Seime, nė karto nepirkau alkoholio, todėl man jokio skirtumo, ar jo yra, ar nėra. Tačiau draudimas prekiauti stipriaisiais gėrimais rodo paprasčiausią nepasitikėjimą Seimo nariais“, - LŽ sakė V.Baltraitienė.

Seimo kancleris Gintautas Vilkelis taip pat sutinka, kad susekti, ar parlamentarai nevartoja atsineštų alkoholinių gėrimų savo kabinetuose, neįmanoma. „Seimo narių ir kai kurių kanceliarijos darbuotojų daiktai įeinant į Seimą netikrinami“, - pabrėžė kancleris.

REKLAMA

“Seime turi veikti Seimas, o ne barai ir kavinės“, - gindamas savo paties subrandintą idėją dėl alkoholio draudimo yra sakęs A.Valinskas. Esą, jei esama intereso švęsti, tą galima daryti ne parlamente.

Paslaugų teikėjai neskuba

Šiuo metu Seimo kanceliarija yra paskelbusi viešojo maitinimo įstaigų, esančių parlamento rūmuose, patalpų nuomos konkursą. Valgyklos, restorano, baro, bufeto ir parduotuvės patalpas su įranga siūloma išsinuomoti dešimčiai metų. Beveik 2 tūkst. kv. m ploto nuomos kaina mėnesiui - 33 tūkst. litų, dar 13 tūkst. litų atsieitų įrangos nuoma. Prognozuojama, kad uždraudus Seime prekybą alkoholiu gali gerokai sutrumpėti sąrašas norinčiųjų dalyvauti šiame konkurse. „Jei nebus prekiaujama alkoholiu, Seimą aptarnaujančios įmonės pajamos gerokai sumažės“, - pripažino kancleris. Pasak jo, šiuo metu Seimui maitinimo paslaugas teikianti valstybės įmonė „Greminta“ iš prekybos alkoholiu gauna keliasdešimt tūkstančių litų, o kartu su šventiniais renginiais - gerokai daugiau. Dabar teks tenkintis pajamomis tik iš protokolinių renginių.

REKLAMA

Pasak G.Vilkelio, jei konkursas (paraiškas dalyvauti galima teikti iki gruodžio 9 dienos) neįvyks, bus tariamasi, ką daryti toliau. Tai nebūtų naujiena - 2007-aisiais tokį konkursą teko skelbti du kartus. Neatsiradus norinčiųjų juose dalyvauti, buvo pratęsta sutartis su „Greminta“.

Pasak G.Vilkelio, labiausiai paslaugų teikėjus atbaido tai, kad du vasaros mėnesius - liepą ir rugpjūtį Seimo rūmai būna tušti, todėl iš maitinimo įstaigų negaunama jokių pajamų. Be to, į Seimo rūmus patenkama tik su leidimais, todėl lankytojų yra nedaug. Dar viena priežastis, gąsdinanti klientus, - nepamatuotai didelis žiniasklaidos dėmesys Seimo maitinimo įstaigoms.

Šiuo metu konkurso dokumentus yra pasiėmęs tik vienas interesantas, tačiau Seimo kancleris viliasi, kad atsiras bent du ar trys.



Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų