„Euro 2020“ aštuntfinalyje istorija prasideda iš naujo, o tai sekmadienį įrodė Čekija. Pastarieji Budapešte (Vengrija) rezultatu 2:0 (0:0) palaužė ryškiais favoritais laikytus Nyderlandus ir žengė į ketvirtfinalį.

Nyderlandai šiame čempionate iki atkrintamųjų rinko tik pergalės. C grupėje rimtesnį iššūkį pajėgė mesti tik Ukraina (3:2), o prieš austrus (2:0) ir šiaurės makedonus (3:0) didesnių problemų nekilo.

Primename, kad Nyderlandai į „Euro 2020“ sugrįžo po juodo ruožo šalies futbolo istorijoje. Rinktinė nepateko į 2016 m. Europos ir 2018 m. pasaulio čempionatus.

Tuo metu Čekija taip pat nedalyvavo 2018 m. pasaulio čempionate, o 2016-ųjų Europos pirmenybėse krito grupės etape. Pastarąjį kartą Europos čempionato ketvirtfinalyje čekai žaidė 2012-aisiais.

Kitame etape liepos 3-iąją čekai susitiks su Danijos vienuolike.

Pirmajame kėlinyje Nyderlandai žaidė sau patogų futbolą – bandykite, kiek norite, nes mes įmušime daugiau. Tačiau labai pavojingas Tomašo Součeko bandymas galva kiek apramino favoritus.

Solidžiai gynyboje tvarkęsi čekai nukėlė dvikovą į antrąjį kėlinį. Joje įvykių eigą į kitą pusę pakreipė teisėjo sprendimas.

55-ąją minutę po ilgos VAR peržiūros arbitras Sergejus Karasiovas parodė raudoną kortelę Nyderlandų vidurio gynėjui Matthijsui de Ligtui. Mažumoje likę olandai ilgai neatsilaikė.

68-ąją minutę čekai idealiai išpildė standartinę situaciją. Galva perdavimą atliko Tomašas Kalas, o laiku ir vietoje atsidūręs Tomašas Holešas išvedė Čekiją į priekį.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

80 min ĮVARTIS! P. Schickas muša savo ketvirtąjį įvartį šiame čempionate! Čekija yra labai arti didžiulės sensacijos.

78 min. Čekai ir toliau turi galimybę net ilgiau pakontroliuoti kamuolį, nepaisant esamo rezultato. Štai kokį efektą gali turėti raudona kortelė.

68 min. ĮVARTIS! Ilgai laukti nereikėjo, čekai pasinaudojo vieno žaidėjo pranašumu. Po standartinės situacijos P. Schickas pametėjo kamuolį T. Holešui, o jis nuginklavo M. Stekelenburgą.

55 min. Teisėjas ilgai tikrina epizodą ir galiausiai išrašo Nyderlandų gynėjui M. de Ligtui raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą! Čekija netikėtai tampa šių rungtynių favorite.

52 min. Kaip klysta čekų gynėjai, bet bravo T. Vaclikui. Neabejotinai geriausia proga pasižymėti šiandien Nyderlandams.

Pirmasis kėlinys:

45+3 min. Nyderlandai per pirmąjį kėlinį turėjo progų, tačiau F. de Boeras tikrai turės pastabų rūbinėje dėl patekimo į nuošales. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio progą.

42 min. Negalima sakyti, kad progų trūksta, nes abi ekipos gan aktyviai jungiasi į puolimą. Čekams dabartinis rezultatas labai geras – perkėlus mačą į antrąją pusę varžovai gali sutrikti.

22 min. Pirmoji proga čekams. P. Ševčikas skersavo kamuolį iš dešinės, bet T. Součekui pritrūko tikslumo realizuojant smūgį galva.

13 min. D. Dumfriesas žiba rungtynių pradžioje. Krašto gynėjas jau trečią kartą savo sprintais išderina čekų gynybos stygas. Nerami pradžia prie T. Vacliko vartų.

Startinės vienuolikės:

Nyderlandai (5-3-2): Maartenas Stekelenburgas (vart.), Patrickas van Aanholtas, Daley Blindas, Matthijsas de Lightas, Stefanas de Vrij'us, Denzelis Dumfriesas, Frenkie de Jongas, Georginio Wijnaldumas (kap.), Martinas de Roonas, Donyellis Malenas, Memphis Depay'us.

Čekija (4-2-3-1): Tomašas Vaclikas (vart.), Pavelas Kaderabekas, Tomašas Kalas, Ondrejus Čelustka, Vladimiras Coufalas, Tomašas Součekas (kap.), Tomašas Holešas, Petras Ševčikas, Antoninas Barakas, Lukašas Masopustas, Patrikas Schickas.