REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai ir liberalai niekada nežiūrėjo į pasaulį vienodai. Kaip rodo atliktas tyrimas, jų žvilgsniai skiriasi ir fiziškai, praneša „Science Daily“.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoje studijoje mokslininkai ištyrė tiek liberalų, tiek konservatorių reakciją į žvilgsnius – asmens norą nukreipti dėmesį į kito žmogaus akis. Tarp minėtųjų grupių atrasta didelių skirtumų.

REKLAMA

Liberalai stipriai reagavo į kreipinius, nuo lat sukoncentruodami dėmesį į veidą kompiuterio ekrane. O konservatoriai taip nesielgė.

Kyla klausimas, kodėl taip nutiko.

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad konservatoriai labiau vertina asmeninę autonomiją ir nori būti mažiau paveikti kitų. Todėl jie į vaizdinius kreipinius taip smarkiai nereagavo.

„Mes manėme, kad politinis temperamentas gali paveikti įtaką žvilgsniams, bet nemanėme, kad konservatoriai bus visiškai atsparūs minėtiesiems ženklams“, – patirtimi dalijosi psichologijos profesorius ir tyrimo autorius Michaelis Doddas.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalai sekė žvilgsnius, nes jie yra labiau reaguojantys į kitus, parodė tyrimas.

„Šis tyrimas teikia dar daugiau įrodymų, kad liberalai ir konservatoriai suvokia pasaulį ir informaciją jame skirtingais būdais“, – sakė politikos mokslų profesorius ir tyrimo bendraautorius Kevinas Smithas. – Supratimas, kodėl šie žmonės turi tokius skirtingus politinius požiūrius ir iš kur tie skirtumai kyla, gali padėti suvokti politinių konfliktų prigimtį.

Tyrimas apėmė 72 žmones, kurie sėdėjo prieš baltą kompiuterio ekraną, ir jiems buvo liepta susikoncentruoti į mažą juodą kryželį centre. Tada jis dingdavo ir jį pakeisdavo veidas, bet jo akyse trūko lėliukių. Po to lėliukės pasirodydavo akyse ir žiūrėdavo į kairę arba į dešinę. Galiausiai, mažas apskritas taikinys pasirodydavo kairėje arba dešinėje veido pusėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Doddas pažymėjo, jog ženklus ir žvilgsnius ignoruoti yra labai sunku, net jeigu jie yra bereikšmiai.

Po eksperimento dalyviai buvo apklausti apie jų politinius įsitikinimus ir politinę ideologiją.

Buvo dar kartą įrodyti skirtumai tarp dviejų minėtųjų politinių stovyklų, tik šįsyk pasiremiant biologija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų