REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visiems, besinaudojantiems įvairiomis paslaugomis internete, vertėtų pasitikrinti savo slaptažodžius ir atlikti keletą paprastų pakeitimų. Programišius atskleidė lengviausiai „nulaužiamus“ slaptažodžius – jei tokius naudojate, kuo skubiau pakeiskite.

Visiems, besinaudojantiems įvairiomis paslaugomis internete, vertėtų pasitikrinti savo slaptažodžius ir atlikti keletą paprastų pakeitimų. Programišius atskleidė lengviausiai „nulaužiamus“ slaptažodžius – jei tokius naudojate, kuo skubiau pakeiskite.

REKLAMA

„Etišku programišiumi“ prisistatantis vyras pasidalino patarimais, kaip užtikrinti didesnį internetinių paskyrų saugumą – jų tikrai verta laikytis, jei norite apsaugoti savo asmeninius duomenis.

Joe Cockcroftas mokosi įsilaužti į sudėtingas sistemas ir suprasti, kaip kibernetiniai nusikaltėliai vykdo nusikaltimus ir panašu, kad mes patys palengviname darbą sukčiams, susikurdami netinkamus slaptažodžius.

„Naudojant lengvą informaciją, pavyzdžiui, mėgstamos futbolo komandos pavadinimą, šeimos narių vardus ar miesto, kuriame gyvenate, pavadinimą, palengvinate darbą sukčiams – tokius slaptažodžius lengviau „nulaužti“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šią informaciją gali būti lengva įsiminti, sukčiai ją taip pat gali lengvai išsiaiškinti, pavyzdžiui, praleidus kiek laiko naršant po jūsų socialinių tinklų profilius“, – aiškino jis.

REKLAMA

Kuo skubiau pakeiskite šiuos slaptažodžius

Pavyzdžiui, neseniai „NordPass“ atliktas tyrimas parodė, kad tokie žodžiai kaip „arsenal“, „chelsea“ ir „liverpool“ pateko į 12 dažniausiai naudojamų slaptažodžių sąrašą Jungtinėje Karalystėje, rašo express.co.uk.

Apibendrinus visų šalių duomenis, „NordPass“ paskelbė, kad populiariausių slaptažodžių dešimtuke pirmąją vietą užima žodis „slaptažodis“.

Toliau rikiuojasi slaptažodžiai 123456, 123456789, „guest“, „qwerty“, 12345678, 111111, 12345, col123456, 123123. Šiuos slaptažodžius galima „nulaužti“ per mažiau nei sekundę, tad šiame sąraše radę savo naudojamą slaptažodį nedelsiant jį pakeiskite.

REKLAMA
REKLAMA

J. Cockcroftas sako, kad būtina susikurti sudėtingesnius ir ilgesnius slaptažodžius, jei norite jaustis saugūs:

„Slaptažodžio ilgis turi didelę reikšmę tam, kaip lengva jį „nulaužti“. Trumpą slaptažodį, kuriame yra skaičių, simbolių ir raidžių mišinys, bus lengviau „nulaužti“ nei ilgą slaptažodį, sudarytą iš įvairių ženklų.“

Kitas svarbus patarimas – nenaudoti to paties slaptažodžio kelioms paskyroms, nes nulaužus vienos paskyros slaptažodį, juo galima prisijungti prie kelių platformų.

„Naudojant tą patį slaptažodį keliose svetainėse, kyla pavojus ne vienos paskyros saugumui, todėl to reikėtų vengti.

Tai galioja ir slaptažodžiams, kurie iš esmės yra panašūs, pavyzdžiui, jei prie to paties žodžio gale pridedamas skaičius ar simbolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie naudotojai naudoja šabloną, padedantį lengvai sukurti ir įsiminti skirtingus slaptažodžius, tačiau žinokite, kad sukčiai gali sugebėti iššifruoti šį šabloną, „nulaužę“ vieną ar daugiau slaptažodžių“, – teigė J. Cockcroftas.

Jis taip pat pataria naudoti vadinamąjį daugiafaktorinį autentifikavimą. Taip norint gauti prieigą prie paskyros, reikia įvesti papildomus duomenis. Paprastai tai yra kodas, kuris atsiunčiamas žinute arba pateikiamas programėlėje mobiliajame telefone.

Galiausiai verta pasitikrinti, ar jūsų duomenys nebuvo nutekinti ar į jūsų paskyras nebuvo įsilaužta: „Svarbu žinoti apie bet kokius duomenų saugumo pažeidimus, susijusius su jūsų paskyrose pateikiama informacija.

Tai ne tik parodys, kad reikia pakeisti slaptažodį, bet ir tai, kokia kita informacija apie jus dabar gali būti lengvai prieinama sukčiams ir kibernetiniams nusikaltėliams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų