REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kūdikių pilvo diegliai arba kolika – vienas labiausiai tėvus išgąsdinančių negalavimų, kurie visai neseniai susilaukė mažylio. Kai kūdikį kamuoja pilvo diegliai, jis gali verkti ištisas valandas, kurios, atrodo, niekada nesibaigs.

Kūdikių pilvo diegliai arba kolika – vienas labiausiai tėvus išgąsdinančių negalavimų, kurie visai neseniai susilaukė mažylio. Kai kūdikį kamuoja pilvo diegliai, jis gali verkti ištisas valandas, kurios, atrodo, niekada nesibaigs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sudėtingiausia tai, kad nėra jokio patvirtinto pilvo dieglių gydymo – kiekvienai šeimai tenka ieškoti individualiai, tik jiems veiksmingų metodų, tačiau dažniausiai nuskamba toks patarimas – reikia palaukti ir praeis, nes būtent pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais pilvo dieglių tikimybė yra didžiausia. Kai kurie specialistai teigia, kad pilvo diegliai arba kolika yra visiškai natūralus vaikelio augimo etapas, tačiau kai kuriems vaikams jie būna itin intensyvūs, todėl reikalauja labai didelės visos šeimos kantrybės ir stiprybės. 

REKLAMA

Nenumaldomas verkimas 

Pagrindinis pilvo dieglių simptomas – nenumaldomas kūdikio verkimas, nors patenkinti visi jo poreikiai – jis pamaitintas, tinkamai aprengtas, pailsėjęs ir panašiai. Tyrimais įrodyta, kad mažyliai daugiausiai verkia pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais, bet būtent pilvo dieglių sukeliamas verksmas pasižymi ilgesniu laikotarpiu (mažylis nenumaldomai gali verkti net kelias valandas, kad ir ką bedarytum), gana dideliu stiprumu (alkanas ar pavargęs kūdikis paprastai neverkia taip intensyviai) ir tuo, kad nepadeda jokios priemonės (dėl kitų poreikių atsirandantis verksmas dingsta iš karto arba beveik iš karto po to, kai tinkamai pasirūpinama mažyliu).

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pastebėta, kad pilvo diegliai dažnai kamuoja panašiu paros metu - ir tai paprastai yra vakarai, tačiau nebūtinai. Manoma, kad pilvo diegliai kamuoja mažiausiai 20 procentų kūdikių iki 3 mėnesių amžiaus, tad tai gana dažna problema, priverčianti tėvus ieškoti pagalbos. 

Pilvo dieglių priežastys 

Manoma, kad pilvo diegliai mažylius kamuoja dėl nebrandžios žarnyno mikrobiotos – juk steriliam žarnynui reikia „apgyvendinti“ naujus gyventojus, svarbius virškinimo procesams ir dėl to gali kilti pačių įvairiausių nemalonių pojūčių – tarp jų ir skausmingų žarnyno dieglių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl anatominių ir fiziologinių kūdikių ypatybių žarnyne lengviau kaupiasi dujos, sunkiau virškinamas maistas, sudėtingiau juda virškinimo trakto turinys – dėl šių ir kitų ypatybių mažylis gali justi daug diskomforto, apie kurį jis moka pranešti tik vienu būdu – nenumaldomu verkimu. Pilvo dieglių pasireiškimui svarbios ir psichosocialinės ir neurologinės priežastys. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad pilvo diegliai yra tarsi neurologinio vystymosi išraiška, nes mažylio virškinimo sistema labai susijusi su nervų sistema. Tad per visą dieną per daug dirginimo patyręs kūdikis vakare gali verkti net kelias valandas.

REKLAMA

Taip pat pilvo diegliams įtakos gali turėti ir įvairios alergijos maistui. Pilvo dieglių priežastys žinomos ne visada, tačiau jei be verkimo, kumštukų spaudimo ir rietimosi pasireiškia ir kiti simptomai, pavyzdžiui, vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, bėrimai, odos spalvos ir išvaizdos pasikeitimai, skysčių netekimas ir panašiai, tuomet būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus dėl galimų organinių pilvo dieglių priežasčių. 

5 idėjos, galinčios padėti palengvinti su pilvo diegliais susijusius simptomus 

· Šiltas kompresas, uždėtas ant pilvelio – tinkamas pašildytas marlės gabalėlis, speciali pašildyta vyšnių kauliukų pagalvėlė ar tiesiog šiltas delnas. SVARBU – kompresas negali būti per karštas. 

REKLAMA

· Maudynės šiltoje vonioje – jos patinka daugeliui vaikučių ir padeda nusiraminti, nukreipti dėmesį, atsipalaiduoti. Vonelę galima papildyti lengvų aromatinių savybių turinčiu kūdikių aliejumi, tačiau negalima persistengti ir su kvapais – tai gali papildomai erzinti ir dirginti ir taip pavargusį mažylį. 

· Lengva vibracija – kai kurie gydytojai gastroenterologai mano, kad nėra nieko veiksmingiau už saugų pasivažinėjimą automobilyje, kai pilvo diegliai itin sunkūs ir šeima nebežino, ką daryti. Teigiama, kad ši lengva vibracija ir baltasis triukšmas gali padėti mažyliui greičiau nusiraminti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

· Švelnus pilvo sienos masažas šiltu delnu. Tokiu masažu mėginama atkartoti žarnyno judesius, tad sukti reikėtų pagal laikrodžio rodyklę, po truputėlį stumiant šią masažavimo kryptį link pilvo apačios. Prieš atliekant masažą būtina nusiimti visus aštrius ir šaltus daiktus, pavyzdžiui, žiedus, laikrodį. Vertėtų pasistengti nesužeisti vaikelio nagais, jei jie ilgesni. Būtų geriausia, jei šio masažo specifiką parodytų vaikelį prižiūrintis šeimos gydytojas. 

· Pilvo dieglių metu susikaupusioms dujoms lengviau pasišalinti padės simetikonas. Atliktas tyrimas parodė, kad po savaitės reguliaraus šios medžiagos vartojimo simptomai palengvėjo net 86 procentams kūdikių. Espumisan L geriamoji emulsija yra vaistas, priklausantis vadinamųjų virškinimo traktą veikiančių medžiagų grupei. Jo veiklioji medžiaga simetikonas keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinimo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir, prasidėjus žarnų peristaltikai, pašalinamos. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų