REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.

Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su Gerovės klinikos gydytoja ginekologe Greta Balčiūniene apie labiausiai papiltusias ginekologines ligas bei gimdos kaklelio vėžį, kuris neretai smogia be simptomų.

Šį vėžį vadina klastingu

Gydytojos teigimu, vienintelė tinkamiausia profilaktinė priemonė nuo gimdos kaklelio vėžio, yra vakcina nuo žmogaus papilomos viruso. Juo nuo vasario skiepijamos ne tik mergaitės, bet ir berniukai.

Jos teigimu, skiepijimas devynvalente vakcina užkerta kelią moterims nuo šios ligos.

G.Balčiūnienė sako, kad gimdos kaklelio vėžys iš tiesų yra labai klastingas, o pagal statistiką, pagal sergamumą, mes esame antri nuo galo visoje Europoje. „Už mus blogesnė situacija tik Bulgarijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš dalykų, dėl ko taip yra, tai moterų nenoras prevenciškai pasitikrinti, nors tai galima daryti nemokamai kas trejus metus.

Deja, bet net ir gaudamos priminimus, moterys ignoruoja vizitus.

Gimdos kaklelio vėžys progresuoja labai lėtai – tai mėnesių arba net metų klausimas.

Nustačius pradinius pakitimus laiku, moteris lieka sveika be didesnio gydymo, todėl patikra iš tiesų yra privaloma“, – tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbėjo gydytoja.

REKLAMA

Apsaugo nuo mirties

G.Balčūnienės teigimu, prevencija yra gyvybės arba mirties klausimas, o paprašyta įvardyti pagrindinius gimdos kaklelio vėžio požymius, ji sako, kad, deja, pajutus požymius jau būna per vėlu.

„Deja, bet simptomai pasijaučia tik tada, kai būna stipriai pavėluota. Tada, deja, vėžys jau būna stipriai išplitęs, pasiekta 3-4 stadija, o ir pagalba tokiu atveju galima gerokai mažesnė.“

Medikės teigimu, būtent profilaktinių patikrų metu galima pastebėti tam tikrus pokyčius, pavyzdžiui, piktybinį polipą arba cistą. „Tokias galima laiku išoperuoti ir sėkmingai toliau gyventi.“

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kokios populiariausios ligos atveda moteris pas ginekologus, kuo baigiasi negydomas makšties uždegimas ir ar tikrai policistinių kiaušidžių sindromas grasina nevaisingumu, žiūrėkite naujausioje „Sveikatos DNR“.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės: 

00:40 baimė kreiptis pas ginekologą

02:00 pacientės kreipiasi užkluptos simptomų

03:00 profilaktiniai patikrinimai apsaugo nuo ligų

05:00 dėl ko kreipiasi moterys

05:15 makšties uždegimas – simptomai

08:00 kaip užkirsti kelią uždegimui

13:00 higiena bei prausimasis

16:00 makšties uždegimo gydymas

21:00 policistinių kiaušidžių sindromas

26:00 (ne)vaisingumas ir policistinių kiaušidžių sindromas

28:00 lytinė vyrų sveikata

29:15 profilaktiniai patikrinimai

32:00 vakcina nuo žmogaus papilomos viruso

35:00 gimdos kaklelio vėžio požymiai

36:00 atsisveikinimas

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų