REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošiatės išeiti iš namų ir pasigražinti veidą makiažu? Pasirodo, dažantis galite užsikrėsti grybeline infekcija – makiažo šepetėliuose slypi daugybė bakterijų.

Ruošiatės išeiti iš namų ir pasigražinti veidą makiažu? Pasirodo, dažantis galite užsikrėsti grybeline infekcija – makiažo šepetėliuose slypi daugybė bakterijų.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas kelia nerimą – jis atskleidė, kad makiažo šepetėliai gali būti purvinesni už tualetą. Mikroskopinėse nuotraukose matomas šepetėliuose susikaupęs pelėsis, bakterijos, mielės ir kiti mikrobai.

Kaupiasi įvairios bakterijos

„Baisu matyti, kiek bakterijų susikaupia makiažo šepetėlyje“, – „Jam Press“ sakė tyrimą atlikusios „Aventus Clinic“ direktorius dr. Suhailas Alamas. 

Tyrimu buvo siekiama parodyti, kad kasdien naudojamose priemonėse, jei jos prižiūrimos netinkamai, ima kauptis daugybė mikrobų, rašo nypost.com.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdami nustatyti, kas slypi ant makiažo šepetėlių ir kitų priemonių paviršiaus, mokslininkai paėmė mėginius iš 12 makiažo šepetėlių ir kitų dengimo priemonių ir kiekvieną ištyrė mikroskopu. Tada kiekvieną gautą rezultatą nufotografavo.

REKLAMA

Nuotraukose matyti šleikštulį keliantys rezultatai, tar kurių ir melsva žalsvu pelėsiu apaugęs akių šešėlių šepetėlis. Tuo tarpu makiažo pagrindo šepetėlio mėginys išmargintas kraujo raudonumo bakterijomis.

Mokslininkai nustatė, kad mėginiuose buvo rasta 4364 mielių ir bakterijų kolonijos, o 11 makiažo paskirstymo priemonių buvo nešvaresnės nei tualeto dangtis.

Vidutiniškai, nešvariausias buvo akių šešėlių šepetėlis su 928 besiformuojančiomis kombinuotomis bakterijų kolonijomis, skaistalų šepetėlis (697,5 besiformuojančios kombinuotos bakterijų kolonijos) ir lūpų blizgis (625 besiformuojančios kombinuotos bakterijų kolonijos).

REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kaip plauti makiažo šepetėlius

„Net po to, kai žmogus pirmą kartą panaudoja makiažo šepetėlį, jame jau formuojasi bakterijų kolonijos. 

Kasdien naudojant šepetėlius, juose automatiška pradės kauptis nešvarumai, riebalai ir negyvos odos ląstelės, todėl makiažo šepetėliai yra bakterijų, kurios gali sukelti odos bėrimą ir dirginimą, dauginimosi terpė“, – perspėjo S. Alamas.

Jis tęsė: „Jei užterštas šepetėlis naudojamas akims, tai gali sukelti infekcijas ar alergines reakcijas.“

Laimei, gydytojo teigimu, bakterijų dauginimosi galima išvengti, tinkamai prižiūrint šepetėlius ir kas savaitę juos plaunant.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kad šepetėliai būtų tinkamai išplauti, rekomenduojame ištrinti šepetėlį odos prausikliu, kruopščiai įmasažuoti jį į visus šerelius, nuplauti drungnu vandeniu ir pirštais išspausti drėgmės perteklių“, – sakė jis.

„Kuo dažniau plaunate šepetėlius, tuo mažiau nešvarumų išsiplauna, bet tai yra geras ženklas, tad visada šepetėlius plaukite reguliariai“, – pridūrė gydytojas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų