REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar matėte popiežiaus Pranciškaus nuotraukas, kuriose jis vilki storą baltą pūkinį paltą? Per pastarąsias porą dienų socialiniuose tinkluose jos tapo tikra sensacija. Deja, tačiau jos visiškai netikros.

Ar matėte popiežiaus Pranciškaus nuotraukas, kuriose jis vilki storą baltą pūkinį paltą? Per pastarąsias porą dienų socialiniuose tinkluose jos tapo tikra sensacija. Deja, tačiau jos visiškai netikros.

REKLAMA

Nuotrauka buvo sukurta naudojant „Midjourney“ – dirbtinio intelekto įrankį, gebantį generuoti tikroviškus vaizdus, kurie nėra realūs.

Šia nuotrauka buvo pasidalinta „Reddit“, o savaitgalį ji buvo patalpinta ir „Twitter“, kur daugelis žmonių manė, kad nuotrauka tikra, rašo forbes.com.

Vaizdus sukūrė dirbtinis intelektas

Pastaruoju metu „Midjourney“ buvo panaudotas kuriant ir fotorealistiškus vaizdus, kaip suimamas buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

D. Trumpas netgi pasidalijo netikru dirbtinio intelekto sukurtu vaizdu, kuriame jis pats klūpo ir meldžiasi.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šie vaizdai – realios nuotraukos. Tačiau visos jos yra sukurtos kompiuteriu ir tik sukuria alternatyvias tikrovės klastotes.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip nustatė tyrėja, demaskuodami tokius fotorealistinius kūrinius, vienas paprasčiausių būdų nustatyti, kad vaizdas galimai sukurtas dirbtinio intelekto, yra pažvelgti į rankas.

REKLAMA

„Midjourney“ sunkiai sekasi sugeneruoti realistiškai atrodančias rankas. Šis popiežiaus atvaizdas – ne išimtis, tačiau galima lažintis, kad taip bus ne amžinai ir dirbtinis intelektas ištobulės.

Dirbtinio intelektas sukurtas popiežiaus atvaizdas suklaidino daugybę žmonių, įskaitant kraštutinių dešiniųjų influencerį Ianą Milesą Cheongą, kuris „Twitter“ rašė: „Popiežius yra mados ikona. Gerbiu jo stilių.“

„Kaip vadintųsi popiežiaus Pranciškaus laisvalaikio gaminių prekės ženklas?“, – „Twitter“ rašė Džordžtauno universiteto profesorius Donas Moynihanas.

REKLAMA
REKLAMA

Šie dirbtinio intelekto vaizdų generatoriai, tarp kurių taip pat yra „OpenAI“, „DALL-E“ ir „Stable Diffusion“, suteikia galimybę bet kuriam asmeniui aprašyti norimą sukurti vaizdą ir bus sukurtas atvaizdas.

Tokius vaizdus įmanoma sugeneruoti, nes dirbtinis intelektas buvo apmokytas apdoroti internete esančius milijonus vaizdų ir iš jų sukurti vaizdą, panaudojant net autorių teisėmis saugomus atvaizdus.

Būtent dėl pastarosios priežasties tokios bendrovės kaip „Getty Images“, teigiančios, kad pažeidžiamos jų intelektinės nuosavybės teisės, pateikė ieškinius.

Tokiems ieškiniams yra pagrindas, nes teismui pateikti dokumentai rodo, kad „Stable Diffusion“ kartais sugeneruoja vaizdus, kuriuose atvaizduojamas grubus elementas, panašus į „Getty“ vandenženklį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų