REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors moksliškai nėra įrodyta, kad pilnatis paveiktų žmonių elgesį, įvairių telefono linijų darbuotojai pastebi, kad per šią mėnulio fazę telefonai kaista nuo skambučių. Tačiau pačios aktyviausios dienos, kai skambučiai neužtyla, priklauso ne tik nuo pilnaties, bet ir nuo žmogiškesnių priežasčių.

Nors moksliškai nėra įrodyta, kad pilnatis paveiktų žmonių elgesį, įvairių telefono linijų darbuotojai pastebi, kad per šią mėnulio fazę telefonai kaista nuo skambučių. Tačiau pačios aktyviausios dienos, kai skambučiai neužtyla, priklauso ne tik nuo pilnaties, bet ir nuo žmogiškesnių priežasčių.

REKLAMA

Bendrojo pagalbos centro (BPC) „Facebook“ paskyra pasidalijo įrašu apie sudėtingiausias dienas centro operatoriams.

„Bendrojo pagalbos operatoriams sudėtingiausios yra vadinamosios 3P dienos, kai sutampa penktadienis, pilnatis ir pašalpos. Šiandien dvi pirmosios dedamosios yra, o štai socialinių išmokų ir pašalpų mokėjimai – bent jau Vilniuje – šį mėnesį turėtų prasidėti tik nuo 13-osios dienos. Telieka 2P. Su tuo ir sveikinam mūsų operatorius“, – rašė feisbuko puslapis „112 – SKUBI PAGALBA“.

Dažniausiai kaltas alkoholis

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad per 3P dienas operatoriai sulaukia daugiausiai skambučių, nors pati sunkiausia diena jiems būna sausio 1 d., kai būna daugiausiai nelaimingų atsitikimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet jeigu žiūrint į eilines dienas, tai operatoriai juokauja tarpusavyje, kad, kai sutampa 3P, būna labai sunku“, – kalbėjo V. Juozevičiūtė.

Pasak jos, penktadienį skambučių padaugėja, nes žmonės pradeda švęsti savaitgalį.

„Atitinkamai, kas baruose, kas kompanijose susitinka, prasideda išgertuvės, prasideda ir konfliktai“, – teigė BPC atstovė.

REKLAMA

Pašalpų mokėjimo diena, liūdna statistika rodo, kad taip pat yra susijusi su išgertuvėmis.

„Ne paslaptis, kad dažnai pašalpas gauna ir tie žmonės, kurie nedirba, stokoja socialinių įgūdžių, vartoja alkoholį. Tomis dienomis kai mokamos socialinės pašalpos, taip pat padaugėja smurto atvejų, konfliktų, skambučių iš neblaivių asmenų“, – pasakojo pašnekovė.

Pilnaties metus, pasak BPC atstovės, žmonės pradeda dažniau numeriu 112 skambinti ne pagal paskirtį.

„Turime etatinių skambintojų ir jie šiomis dienomis irgi suaktyvėja. Vieni pasikalbėti nori, kitiems kažkokios haliucinacijos prasideda, tai irgi būna, kad paskambina“, – sakė V. Juozevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškinti sunku

Psichologas Antanas Mockus naujienų portalui tv3.lt sakė, kad nors pilnaties metu matomas kai kurių žmonių suaktyvėjimas, nėra tyrimų, kurie patvirtintų, kad dėl tokio elgesio kalta pilnatis.

„Moksliškai sunku įrodyti, kažkokio nusistovėjusio paaiškinimo šia tema nėra“, – kalbėjo psichologas.

Tačiau, anot A. Mockaus, psichiatrai savo praktikoje pastebi kai kurių žmonių suaktyvėjimą, tačiau pilnatis tikrai neveikia visų žmonių.

„Gal naktis šviesesnė, žmonių dirglumas suaktyvėja, jie prasčiau miega“, – pilnaties poveikio žmonėms priežasčių ieškojo A. Mockus.

Tačiau, anot psichologo, žmonių skambučius pilnaties metu galima paaiškinti ne tik tuo, kad per pilnatį kai kuriems iš mūsų sunkiau užmigti. Pašnekovo nuomone, skambučių priežastimi tampa ir žmonių nerimas, rūpesčių našta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tada ima ir paskambina pakalbėti. Tikrai ne pats blogiausias būdas kažkam paskambinti ir pasikalbėti“, – kalbėjo A. Mockus.

Tačiau, kodėl žmonės tuo metu neskambina telefoninėmis pagalbos linijomis, kurios tam skirtos, o, pavyzdžiui, 112? Psichologas spėja, kad dėl to, kad 112 yra vienas žinomiausių numerių. A. Mockus svarsto, kad Bendrasis pagalbos centras tokių skambučių atveju galėtų siūlyti žmonėms paskambinti telefoninės psichologinės pagalbos linijomis.

„Paskambinimas yra geras dalykas, kad žmogus, kai jam yra sunku, kreipiasi ir kalbasi“, – samprotavo pašnekovas.

Pats A. Mockus yra penkerius metus savanoriavęs telefoninės pagalbos linijose ir pastebėjo, kad skambučių ypač padaugėja savaitgaliais ir per šventes, kai dalis žmonių lieka vieni ir pasijaučia vieniši.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų