REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimonytė gina „Johnson & Johnson“ vakciną: žmonės nemato dramblio kambaryje

Papildyta 16.16 val.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad dalies žmonių nuogąstavimas dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos keliamų šalutinių poveikių yra perdėtas. Jos teigimu, Vyriausybė neturėjo abejonių, kad Europos vaistų agentūra leis ir toliau naudoti šią vakciną.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad dalies žmonių nuogąstavimas dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos keliamų šalutinių poveikių yra perdėtas. Jos teigimu, Vyriausybė neturėjo abejonių, kad Europos vaistų agentūra leis ir toliau naudoti šią vakciną.

REKLAMA

Praėjusią savaitę JAV sveikatos pareigūnai pranešė apie šešis kraujo krešulių atvejus tarp „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytų žmonių.

Rizika labai maža

Nepaisant galimos rizikos, ministrė pirmininkė I. Šimonytė kartoja, kad skiepo nuo COVID-19 nauda yra didesnė ir viršija bet kokias rizikas.

„Labai gaila, kad, kaip ir „AstraZeneca“ vakcinos atveju, vienas iš milijono atvejų, kurių, deja, pasitaiko, tampa pagrindine žinia ignoruojant tai, kad ir tos, ir šitos vakcinos atveju Europos vaistų agentūra labai aiškiai pasakė, kad nauda skiepijimo viršija bet kokias rizikas“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Palyginimui ji atkreipia dėmesį, kad žmonės, ko gero, žymiai rečiau rūpinasi dėl nurodytų galimų šalutinių reakcijų ant jų vartojamų vaistų pakuočių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nežinau, kiek iš jų yra paskaitę lapelius ir įvertinę tas rizikas, kur yra viena iš milijono. Tai itin retas reiškinys. Turbūt dažniausiai net neskaito. Matyt, kad vis tiek vartoja ir nuskausminamus, ir kažkokius kitus vaistus tada, kada sveikatos būklė tai diktuoja“, – sakė premjerė.

REKLAMA

Be to, premjerė pakartojo ne vieno mediko išsakytą pastebėjimą, kad, pavyzdžiui, rūkantys žmonės turi kur kas didesnę tikimybę sulaukti kraujo krešėjimo problemų.

„Johnson“ vakcinos atveju mes kalbėjome apie kelis atvejus iš kelių milijonų. Tai bet kas, kas rūko, kas suserga COVID-19, tikimybė gauti kažkokį kraujo krešėjimo sutrikimą, turi nepalyginamai kartų didesnę negu tikimybę, kad suleidus vakciną gali ištikti tas itin retas reiškinys“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Lieka tik apgailestauti, kad žmonės kartais nemato dramblio kambaryje, o mato kažkokias pavienes detales, kurios bendrame paveiksle yra itin retas, nepageidaujamas reiškinys. Vyriausybė neabejojo, kad šitos atžvilgiu bus priimtas teigiamas sprendimas, bus paaiškinimas iš EVA, kuris vakar ir buvo priimtas“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Šių vakcinų sulauksime daugiau

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad artimiausiu metu Lietuva gaus daugiau „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių. Ją daugiausiai planuojama skirti ligoninėse gydomiems asmenims, senjorams.

„Kalbant apie „Janssen“ vakciną, kaip minėta, šiandien vakcinos jau iškeliavo į vakcinavimo centrus – jų yra 4800. Taip pat labai tikėtina, kad šio mėnesio pabaigoje sulauksime dar iki 10 tūkst. šių vakcinų. 

Ir atsižvelgdami į tai, kad tai yra vienos dozės vakcina, sutarėme, kad jos daugiau bus skiriamos ligoninėse gydomiems senjorams, lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, taip pat dėl darbo specifikos į Lietuvos diplomatines ir konsulines įstaigas išvykstantiems diplomatams“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krešuliai – itin retas šalutinis poveikis

Europos vaistų agentūra antradienį pareiškė, kad neįprasti kraujo krešuliai turėtų būti įvardyti kaip „labai retas“ „Johnson & Johnson“ („J&J“) vakcinos nuo koronaviruso šalutinis poveikis, tačiau pabrėžė, kad šių skiepų nauda vis tiek viršija riziką.

EVA pranešime nurodė aptikusi „galimą ryšį“ tarp „J&J“ vakcinos ir retų kraujo krešulių, o jos saugumo komitetas „padarė išvadą, kad šie atvejai turėtų būti pažymėti kaip labai retas vakcinos šalutinis poveikis“.

Visi neįprastų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu atvejai registruoti 18–48 metų moterims, praėjus 6–13 dienų po skiepo gavimo, vienas iš jų baigėsi mirtimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų