REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus naujam šildymo sezonui, už šildymą teks mokėti dvigubai, tačiau vilniečiai už šildymą gali mokėti trimis centais mažiau. Tiesa, jei sostinės savivaldybė to panorėtų, rašo penktadienio "Respublika".

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos gyventojai su nerimu laukia šildymo sezono, tačiau Vilniaus valdžia ieško galimybių, kaip šilumos kainą sumažinti. Pasinaudojant Vilniaus savivaldybės sutartimi su „Vilniaus energija“ šilumos kainą esą būtų galima sumažinti iki 3 centų. Tai leistų vilniečiams per metus už šilumą sumokėti apie 75 mln. litų mažiau.

REKLAMA

Šiluma - trimis centais mažiau

Dar birželį buvo priimtas sprendimas vilniečiams šilumą branginti 53 proc. - nuo dabartinės 14,76 ct/kWh iki 22,56 ct/kWh kainos. Vilniaus miesto tarybos narys liberalcentristas Kęstutis Nėnius kritikuoja Vilniaus mero Juozo Imbraso veiksmus ir tvirtina, kad kainą galima sumažinti iki 19,56 ct/kWh.

„Manęs nedžiugina Vilniaus miesto mero veikla šioje srityje, kai iš rimtų ekonominių problemų yra daroma politinė reklama. Iš tikrųjų nesiimama jokių realių veiksmų, kaip padėti vartotojams sumažinti tą kainą. Nuomos sutartyse tarp savivaldybių privačioms kompanijoms išnuomojant šilumos ūkius yra nuostatų, kuriomis būtų galima pasinaudoti ir šiandien kalbantis, derantis su tiekėju ir reikalaujant įgyvendinti tas nuostatas, kurios yra sutartyse“, - sakė K.Nėnius.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2004 m. šilumos energijos kaina nustatoma ne tik pagal Lietuvos įstatymais numatytą kainų skaičiavimo metodiką, bet ir pritaikant nuomos sutartyje, pasirašytoje 2002 m. tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir Prancūzijos kompanijos „Dalkia“, numatytą indeksavimo formulę. Į ją įtraukti tokie veiksniai kaip dujų, šalto vandens kaina, infliacija ir kt. nepriklauso nuo šilumos tiekėjo valios.

K.Nėniaus teigimu, sudėjus visus sutarties indeksavimo formulėje nurodytus veiksnius, galima matyti, kiek pasikeis kaina. Tik tokiu atveju, kai pokytis tarp senos ir naujos kainos yra 2,5 proc., galima teikti prašymą kainų komisijai, kad kaina būtų perskaičiuota. Dabar, drastiškai kylant dujų kainoms, kainų pokyčiai esą viršija 15 proc. Be to, perskaičiuojant kainą negalima praeito laikotarpio nuostolių įtraukti į naujai nustatomą šilumos kainą, todėl politikas skatina savivaldybę su šilumos tiekėjais sėstis prie derybų stalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietoj darbų - šou

„Nuo mero J.Imbraso kadencijos pradžios neįvyko nė vieno susitikimo su vadovu įmonės, kuriai išnuomotas Vilniaus miesto šilumos ūkis. Taigi kokia kalba gali vykti apie konstruktyvų projekto įgyvendinimą. Pats faktas, kad nevyksta susitikimai, diskusijos, man parodo, kad meras turi išankstinę nuostatą nebendrauti, išankstinį nusistatymą kenkti nuomininkui ir žlugdyti projektą, o nuo to kenčia vartotojai“, - teigė K.Nėnius.

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė teigė, kad nesiderėdama Vilniaus savivaldybė nuėjo lengviausiu, tačiau ilgiausiu keliu. J.Imbraso iniciatyva apskųsti Kainų komisiją teismui vilniečiams naudos neduos, tačiau bus skambi politinė reklama.

REKLAMA

„Tai mums kelia nerimą. Laiko ir finansine prasme tai visiškai nenaudingas kelias. Yra žymiai geriau, kai išnaudojamos visos neteisminės priemonės. Teismai neturėtų būti įtraukiami į politikų viešųjų ryšių kampanijas, nes reikia siekti, jog savivaldybės turėtų turėti pakankamai ekspertų, arba pasikviesti iš šalies“, - sakė A.Armanavičienė.

Indrė LAUCIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų