Lietuvos vyrų lengvosios atletikos rinktinė savaitgalį Danijoje vykusiose Europos taurės II lygos varžybose savo grupėje iškovojo ketvirtąją vietą ir nepateko tarp prizininkų, o nugalėtojais tapo Šveicarijos lengvaatlečiai.

Jie surinko 131 tašką ir aplenkė Austrijos (121), Airijos (114), Lietuvos (103), Latvijos (86), Liuksemburgo (57,5), Islandijos (53) bei mažųjų šalių (47,5) komandas.

Lietuvos atstovams pavyko laimėti tik dvi rungtis iš 20.

Viena įtikinamiausių visose varžybose buvo disko metiko Virgilijaus Aleknos pergalė - jo sviestas įrankis antruoju bandymu nuskriejo 67,73 m. Pirmasis buvo šiek tiek artimesnis - 66 m 47 cm, trečiasis - peržengtas, o ketvirtasis - vėl panašus: 67 m 35 cm.

Antras šioje rungtyje likęs austras Gerhardas Majeris (Gerhard Mayer) geriausiu bandymu pasiekė vos 54 m 10 cm atžymą, o trečias liko airis Džonas Mentonas (John Menton) - 51 m 24 cm.

Trišuolio varžybas laimėjęs Arvydas Nazarovas nušoko 15 m 94 cm ir 35 cm aplenkė austrą Klausą Biberauerį, nors ir antrasis mūsiškio mėginimas buvo 3 cm tolesnis už varžovo.

Antrąsias vietas iškovojo rutulio stūmikas Gintas Degutis (17 m 3 cm), 400 m bėgikas Raimundas Turla (47,32 sek.), šuolininkas į tolį Povilas Mykolaitis (7 m 51 cm) ir 800 m bėgikas Mindaugas Norbutas (1.53,16).

Treti savo rungtyse buvo šuolininkas į aukštį Aurelijus Eirošius (2 m 13 cm), 3000 m su kliūtimis bėgęs Vitalijus Gorlukovičius (8.51,72) bei estafetė 4x400 m (3.11,69).

Lietuvos rinktinė tik šuoliuose su kartimi užėmė paskutiniąją vietą (Vytautas Žukaitis peršoko tik 3 m 70 cm).