REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak mikrobiologų, kai kurios bakterijos dauginasi kas 20 minučių, jei yra tinkama temperatūra ir palankios sąlygos. Specialistai įspėja, kad kai kurios vietos namuose yra tikra bakterijų veisykla – kuo greičiau jas išvalykite.

Pasak mikrobiologų, kai kurios bakterijos dauginasi kas 20 minučių, jei yra tinkama temperatūra ir palankios sąlygos. Specialistai įspėja, kad kai kurios vietos namuose yra tikra bakterijų veisykla – kuo greičiau jas išvalykite.

REKLAMA

2016 m., atlikus labiausiai užterštų daiktų namuose tyrimą, nustatyta, kad ant purviniausių daiktų gali būti daugiau kaip 340 skirtingų bakterijų, rašo healthline.com.

Ne visos bakterijos yra kenksmingos – jūsų organizme taip pat yra daugybė bakterijų, tačiau jos nesukelia ligų. Tačiau kai kurios bakterijos, aptinkamos namuose, gali sukelti ligas. Pavyzdžiui, stafilokoko bakterijos, mielės ir pelėsis, salmonelės, Escherichia coli ir t. t.

Be to, bakterijos labai greitai plinta, nes ant kai kurių paviršių išgyvena nuo kelių valandų iki kelių parų. Tad štai, kurios vietos namuose yra tikrai bakterijų veisykla ir kurias reikėtų nedelsiant išvalyti.

REKLAMA
REKLAMA

Durų rankenos ir šviesos jungikliai

Stalviršiai, rankenos ir šviesos jungikliai – tai vietos, kuriose veisiasi daugiausiai mikrobų ir bakterijų. Nors daugelis žmonių mano, kad vonios kambario durų rankena yra pati nešvariausia, mikrobiologai nustatė, kad gausybė bakterijų yra ir kitose vietose, pavyzdžiui, ant vonios kambario šviesos jungiklių, šaldytuvų rankenų, viryklės rankenėlių, mikrobangų krosnelės rankenėlės.

REKLAMA

Šias vietas bent kartą per savaitę reikėtų nuvalyti su antibakterinėmis servetėlėmis arba panaudojant antibakterinį purškalą.

Vonios kambarys

Nenuostabu, kad toje vietoje, kur nušveičiate purvą ir kitus nešvarumus nuo savo kūno, kaupiasi daugiausiai bakterijų. Maudantis karštame duše vonioje susidaro daug drėgmės, o tai yra palanki terpė bakterijoms daugintis.

Vietos, kurioms turėtumėte skirti daugiausiai dėmesio ir jas valyti dažniau, yra vonia / dušo kabina, nutekamieji vamzdžiai, čiaupai, grindų plotas aplink tualetą, dantų šepetėliai.

REKLAMA
REKLAMA

Vonios kambario paviršius ir rankenas reikėtų kasdien valyti su dezinfekuojančia priemone, o kartą per savaitę atlikti nuodugnų valymą.

Senas dantų šepetėlis gali praversti valant mažas, sunkiai prieinamas erdves, pavyzdžiui, aplink kanalizacijos nubėgimą ir čiaupą. Vonios rankšluosčius taip pat turėtumėte keisti kartą per savaitę, o dantų šepetėlius – kas 3-4 mėnesius, nes jie – tikra bakterijų veisykla.

Asmeniniai daiktai

Kiekvieną dieną iš lauko į namus bakterijų ir virusų galite prinešti ant batų, sportinio krepšio ar net ausinių. Ant mobiliųjų telefonų, raktų, piniginės ir pinigų, rankinių aptinkama net išmatų pėdsakų, mielių ir pelėsių.

Dauguma dezinfekcinių servetėlių veiksmingai naikina bakterijas ir virusus ant įvairių asmeninių daiktų, tačiau atsargiai valykite elektronikos priemones – geriausia paieškoti būtent joms skirtų dezinfekcinių valymo priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų