REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir kiti aukščiausi pareigūnai sekmadienį vykusio susitikimo metu aptarė galimybę peržiūrėti griežtus antipandeminius apribojimus, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir kiti aukščiausi pareigūnai sekmadienį vykusio susitikimo metu aptarė galimybę peržiūrėti griežtus antipandeminius apribojimus, pranešė valstybinė žiniasklaida.

REKLAMA

Šalies lyderiai teigia, esą pirmasis šalyje užfiksuotas COVID-19 protrūkis lėtėja, nors tokią poziciją ginčija daugelis ekspertų užsienyje.

Diskusija per Šiaurės Korėjos Politinio biuro posėdį leidžia manyti, kad netrukus gali būti nuspręsta sušvelninti itin griežtus apribojimus, įvestus, kai anksčiau šį mėnesį buvo pripažintas omikron atmainos viruso protrūkis šalyje. Suvaržymus ruošiamasi naikinti nerimaujant dėl maisto krizės ir šalies ekonominės padėties.

Kim Jong Unas ir kiti Politbiuro nariai „teigiamai įvertino su pandemija susijusią padėtį, kuri yra kontroliuojama ir gerėja visoje šalyje“, pranešė oficiali Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

REKLAMA
REKLAMA

Politbiuras taip pat „išnagrinėjo klausimą dėl veiksmingo ir greito kovos su epidemija taisyklių ir gairių koordinavimo ir vykdymo, atsižvelgiant į dabartinę stabilią kovos su epidemija padėtį“, pažymėjo KCNA.

REKLAMA

Sekmadienį Šiaurės Korėja pranešė apie dar 89,5 tūkst. žmonių, kuriems pasireiškė karščiavimo simptomai, o bendras susirgusiųjų skaičius šalyje siekia 3,4 milijono. 

Pranešime nenurodyta, ar buvo daugiau mirčių. 

Vėliausias aukų skaičius, apie kurį pranešta penktadienį, buvo 69 – tai reiškia, kad mirštamumas nuo ligos tesiekė 0,002 procento.

Tai yra itin mažas skaičius, kurio nepranešė jokia kita su COVID-19 kovojanti šalis, įskaitant išsivysčiusias valstybes.

Daugelis išorės ekspertų teigia, kad Šiaurės Korėja akivaizdžiai skelbia mažesnį mirštamumo lygį, kad išvengtų bet kokios politinės žalos Kim Jong Uno autoritetui šalyje. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jų, Šiaurės Korėjoje turėjo būti užfiksuota daug daugiau mirčių, nes 26 mln. šalies gyventojų yra praktiškai nepaskiepyti nuo COVID-19 ir nėra galimybių gydyti kritinės būklės pacientų. 

Kiti specialistai įtaria, kad Šiaurės Korėja galėjo padidinti ankstesnius karščiavimo atvejų skaičius, siekdama sustiprinti gyventojų kontrolę.

Nuo gegužės 12 dienos, kai buvo pripažintas omikrono protrūkis, Šiaurės Korėja kasdien skelbia tik pacientų, kuriems pasireiškia karščiavimo simptomai, skaičių, bet ne tų, kurie serga COVID-19 – greičiausiai dėl to, kad trūksta testų patvirtinti daugybę koronaviruso atvejų.

Visgi didelė dalis išorės sveikatos ekspertų mano, kad dauguma praneštų karščiavimo atvejų yra susiję su koronaviruso infekcija. Anot jų, Šiaurės Korėjos institucijos neabejotinai žino, kaip atskirti COVID-19 simptomus nuo kitų paplitusių infekcinių ligų sukelto karščiavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protrūkis privertė Šiaurės Korėją įvesti karantiną šalies mastu, izoliuoti visus darbo ir gyvenamuosius padalinius vienas nuo kito ir uždrausti judėjimą tarp regionų. 

Šalyje vis dar leidžiama vykdyti pagrindinę žemės ūkio, statybų ir kitokią pramoninę veiklą, tačiau sugriežtinti apribojimai sukėlė nerimą dėl maisto trūkumo ir trapios ekonomikos, kurią  jau ir taip smarkiai paveikė su pandemija susijęs sienų uždarymas.

Kai kurie stebėtojai mano, kad Šiaurės Korėja greičiausiai netrukus paskelbs pergalę prieš COVID-19 ir priskirs tai Kim Jong Uno vadovybei.

Pietų Korėjos privačios organizacijos „Sejong Institute“ analitikas Yangas Un-chul tikina, kad Šiaurės Korėjoje neseniai sustiprinti apribojimai gali suduoti rimtą smūgį anglių, žemės ūkio ir kitiems daug darbo reikalaujantiems pramonės sektoriams.

Visgi analitikas mano, kad šie sunkumai greičiausiai nepasieks tokio lygio, kuris keltų grėsmę šalies lyderio valdžiai, nes COVID-19 protrūkis ir sugriežtinti apribojimai suteikė jam galimybę sustiprinti gyventojų kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų