Trečiadienio vakarą Šiauliuose sužaistos atsakomosios Lietuvos LFF taurės pusfinalio rungtynės, kuriose susitiko vietos „Šiauliai“ ir Panevėžio „Ekranas“. Blankiai žaidę šalies čempionai rezultatu 1-2 nusileido „saulės miesto“ ekipai, kuri ir iškovojo kelialapį į turnyro finalą.

Pirmoji susitikimo pusė itin pavojingais komandų epizodais neišsiskyrė. Mačo pradžioje pavojingą baudos smūgį varžovų vartų link atliko George‘as Alaverdashvilis, bet pastarajo smūgiuotas kamuolys tinkle neatsidūrė.

Jau 20 minutę svečiai turėjo atlikti priverstinį keitimą, kadangi dėl patirtos traumos rungtynių tęsti negalėjo Panevėžio komandos legionierius iš Brazilijos Fernando De Abreu. Pastarąjį aikštėje pakeitė Giedrius Tomkevičius.

Artėjant pirmosios rungtynių dalies pabaigai „Ekranas“ stengėsi visiškai perimti iniciatyvą į savo rankas ir persverti rezultatą savo naudai, bet „Šiauliams“ pavyko apsiginti nuo priešininkų išpuolių bei išsaugoti lygybę.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiams toliau sunkiai sekėsi kurti atakas. „Saulės miesto“ futbolininkai pagirtinai gynėsi, todėl svečiams nesuteikė net menkiausios galimybės pasižymėti.

Įpusėjus antrajai rungtynių pusei idealią progą išvesti šeimininkus į priekį turėjo „Šiaulių“ lyderis G.Alaverdashvilis. Gruzinas atitrūko nuo paskutinio priešininkų gynėjo ir atliko smūgį į vartus, bet kamuolys praskriejo greta virpsto.

75 minutę „Šiaulių“ klubo legionierių duetas – Marko Rašo ir G.Alaverdashvili, išvedė savo komandą į priekį. Kroatas atliko tikslų perdavimą gruzinui, o pastarasis nepraleido puikios progos pasižymėti bei pelnė įvartį.

Tašką šiame susitikime padėjo Rokas Urbelis. Puikiai varžovų gynėjus suklaidinęs M.Rašo atliko tikslų smūgį į vartus, bet po jo koją spėjo pakišti lietuvis, kuriam ir buvo įskaitytas įvartis. Nors dar po kelių minučių „Ekranui“ pavyko sušvelninti varžovų persvarą iki minimumo, kai pasižymėjo Artūras Rimkevičius, šis įvartis rezultatui daug reikšmės neturėjo.

Pergalę iškovoję „Šiauliai“ ne tik kad pateko į LFF taurės finalą, bet ir iškovojo vietą UEFA Europos lygos atrankoje. Šalies taurės finale Šiaulių miesto ekipa žais po 14 metų pertraukos.