Kelias rungtynes iš eilės neiškovoję pergalės Lietuvos krepšinio lygoje, „Šiauliai“ savo sirgalius nudžiugino Baltijos krepšinio lygos (BBL) starte. Saulės miesto ekipa įveikė svečius iš Baltarusijos „Tsmoki-Minsk“ – 94:78 (25:18, 29:17, 17:17, 23:26).

„Šiaulių“ spurtas 14:3 dvikovos starte, prie kurio labiausiai prisidėjo du tolimus metimus pataikęs Nickas Zeisloftas, privertė svečių trenerį Rotislavą Verguną nedelsiant prašyti minutės pertaukėlės. Po jos Minsko ekipai pavyko sustyguoti savo žaidimą ir sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (12:16). Labiau priartėti šiauliečiai neleido. Sėkmingai užbaigę keletą atakų, jie vėl nutolo. Nusivylimo atodūsis arenoje nuaidėjo paskutinę ketvirčio sekundę, kai Kristupui Žemaičiui iki taiklaus metimo iš savo aikštės pusės pritrūko labai nedaug.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Šiauliai“ ne tik susigrąžino dviženklę persvarą, bet ir po poros Lauryno Biručio metimų įgijo 15 taškų pranašumą – 35:20, sužaidus keturias minutes. Dar viena svečių minutės pertraukėlė pagerino svečių puolimą, tačiau gynyboje jie ir toliau nerado priešnuodžių šeimininkų metimams, kurie pataikė tris tritaškius paeiliui. Vieną jų įmetė ir po traumos į komandą sugrįžęs Ignas Vaitkus.

Prieš pertrauką svečiai sumažino atsilikimą iki 12 taškų po Jevgenijaus Beliankovo metimo, tačiau per minutę iki pertraukos atakas sėkmingai užbaigė „Šiauliai“, varžovus privertę suklysti kelis sykius – 54:35.

Po pertraukos komandos žaidė labai banguotai. Šeimininkai antrąją rungtynių pusę pradėjo N. Zeislofto dėjimu, bet kėlinio viduryje treneriui Antanui Sireikai teko kviesti komandą pasitarti, „Tsmoki-Minks“ ekipai perpus sumažinus taškų deficitą – 50:60. Po jos „Šiaulių“ gynyba tapo pavyzdine – svečiams pavyko pataikyti vieną metimą pačioje kėlinio pabaigoje. Tuo metu Vytauto Šarakausko, L. Biručio ir Šarūno Beniušio taškai sugrąžino komandos turėtą saugią persvarą – 71:52.

Per paskutines 10 minučių abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Rezultatyviausiame kėlinuke savo komandos gerbėjus dėjimais pradžiugino L. Birutis. Ketvirčio pabaigoje, kai „Šiaulių“ pergalė nebekėlė abejonių, svečiai sumažino atsilikimą, bet pirmąją pergalę BBL šventė šiauliečiai – 94:78.

„Šiaulių“ komandai L. Birutis pelnė 25 (9 atk. kamuoliai), N. Zeisloftas – 14, O. Prewittas (9 atk. kamuoliai) ir V. Šarakauskas (8 atk. kamuoliai) – po 13 , Š. Beniušis – 7, D. Sabeckis (11 rez. perdavimų), K. Žemaitis ir I. Vaitkus – po 6, A. Urbutis ir R. Pipiras – po 2 taškus.