• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilvo sienos išvaržą atpažinti nesunku, nes ji akivaizdžiai matoma. Tai pilvo srityje atsiradęs gumbelis, kuris iš pradžių nesukelia didelio diskomforto, todėl žmonės jo gydyti neskuba.

Pilvo sienos išvaržą atpažinti nesunku, nes ji akivaizdžiai matoma. Tai pilvo srityje atsiradęs gumbelis, kuris iš pradžių nesukelia didelio diskomforto, todėl žmonės jo gydyti neskuba.

REKLAMA

TV3 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytoja chirurgė Aistė Rikterė atkreipė dėmesį, kad tik iš pradžių išvaržos gali atrodyti nedidelė problema. 

„Daugelį metų žmonės vaikšto su tomis išvaržomis ir gali nieko neatsitikti, tačiau reikėtų suprasti, kad, jei mes dirbame fizinį aktyvų darbą, sportuojame, tos išvaržos palaipsniui didėja, jos niekur nedingsta“, – aiškino A. Rikterė. 

Pati pavojingiausia išvaržos komplikacija – įstrigimas. 

„Tai, kada turinys praeina pro išvaržos vartus ir ji nebegrįžta atgal į pilvo ertmę. Tokiu atveju įsispaudžia tarp išvaržos vartų esami organai ir sutrikdoma jų kraujotaka.

REKLAMA
REKLAMA

Jei mes turime įstrigusią taukinę, tas audinys apmiršta, tačiau, jei turime įstrigusią žarna ir sutrinka tos žarnos kraujotaka, žarnos sienelė apmiršta, atsiranda jos defektas ir pasidaro ūmus pilvaplėvės uždegimas“, – teigė gydytoja.

REKLAMA

Šis uždegimas gali būti pavojingas gyvybei, todėl nereikėtų numoti ranka, nes išvarža gali būti kaip tiksinti bomba ir specialūs diržai ar korsetai mažai apsaugo.

„Išvaržos be operacinių metodų pagydyti neįmanoma. Nėra tokio būdo. Korsetas gali būti kaip prevencijos priemonė tam, kad nebūtų komplikacijų arba kad ji nedidėtų. Tam, kad ją pagydytume iki galo, reikalingas chirurginis gydymas“, – sakė gydytoja, chirurgė Eglė Kubiliūtė.

Pilvo sienos išvaržos operacija dažniausiai atliekama taikant bendrinę arba spinalinę nejautrą. Kai kuriais atvejais gali būti operuojama ir taikant vietinę nejautrą.

REKLAMA
REKLAMA

„Operacijų, įvairiausių metodų yra daug. <...> Yra atviros operacijos, tos, kurios daromos su didesniu pjūviu, ir yra laparoskopinės arba endoskopinės – minimaliai invazyvios operacijos.

Auksinis standartas operuojant išvaržas – naudoti tinklelį. Nesvarbu, koks būtų pasirinktas metodas, ar atviras, ar laparoskopinis. To tinklelio naudoti nereikėtų tik labai retomis išimtimis“, – teigė E. Kubiliūtė.

Kokie operacijų privalumai, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 9:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Sveikas rytojus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų