• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liko pora savaičių iki Naujųjų, o jūs vis dar mąstote, kur juos sutikti? Štai keli pasiūlymai, kaip šią šventę netradiciškai praleisti Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Naujųjų metų šventės laukimas gali tapti ir galvos skausmu, jei niekaip nesugalvojate, kur ir kaip ją praleisti. Pasiūlymų lyg ir užtenka – dauguma viešbučių, klubų ir restoranų ruošia teminius vakarėlius, renginiai vyks ir prie didžiųjų miestų eglučių. Vis populiarėja ir naujametinės kelionės į užsienį, tačiau šiuo metu beveik visos jos išpirktos. Nors pasirinkimas iš tiesų didžiulis, daugelis Naujųjų sutikimo būdų jau gerokai pabodę. Siūlome kelis netradicinius variantus, kurie jūsų šventę padarytų iš tiesų nepamirštamą.

REKLAMA

1. Šokite į eketę. Pripratome per Naujuosius pasidaryti tikrą puotą skrandžiui, o skanumynus užsigerti ne vienu bokalu alkoholinių gėrimų. Deja, bet šie pasilepinimai kitą rytą dažnai baigiasi galvos skausmu. Kad pirmoji metų diena nebūtų sugadinta, Naujuosius galite sutikti išties sveikai. Lietuvos sveikuolių sąjungos Prezidentas Dainius Kepenis pasakoja, kad pernai beveik 100 sąjungos narių šventę sutiko visiškai be alkoholio, o sausio pirmąją draugiškai šoko į eketę. Šiemet sveikuoliai Palangoje taip pat planuoja surengti „nealkoholinę“ šventę, o sausio pirmąją tradiciškai norinčius kviečia nerti į artimiausiąją eketę. „Sausio 1-ąją antrą valandą po pietų kiekvienas ners į savo (miesto, ežero – aut. past.) eketę. Ateina naujieji metai – taip mes nusiplauname visą prakaitą, per metus susikaupusius nešvarumus ir pradedame naujuosius metus sveikai“, – ragina D. Kepenis.

REKLAMA
REKLAMA

2. Važiuokite į mišką. Šventinis laisvadienis – puiki galimybė pailsėti nuo miesto šurmulio ir kiekviename žingsnyje sprogstančių petardų. Pasivažinėjimus žydraakių šunų haskių traukiamais kinkiniais organizuojančios įmonės „Nuotykių akademija“ vadovė Jolanta Bliuj sako, kad Naujųjų metų naktį jie tokios pramogos neorganizuos, tačiau pasidalijo puikia idėja. „Kasmet Naujųjų išvakarėse važiuojame į mišką su šunų kinkiniu – būna labai tamsu, tik šunų uodegos matosi, – juokiasi pašnekovė, – tokia pramoga tikrai labai romantiška, smagi ir originali.“ Šunų kinkinio Naujųjų metų naktį gal ir nerasite, tačiau į užmiestį galite nukeliauti ir automobiliu, o dvyliktą valandą tyliose Lietuvos miškų glūdumose atidarytą šampano butelį įsiminsite ilgam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Plaukite baidarėmis. Jei norite adrenalino ir nebijote šalčio, naujametinis plaukimas baidarėmis – kaip tik jums. Pasidomėkite, ar jūsų ar gretimo miesto baidarių sporto entuziastai nerengia naujametinių plaukimų. Vilniaus sporto ir turizmo klubas „Regata“ tradiciškai šiemet tokį planuoja. „Plauksime jau 11 metus iš eilės,“ – teigia klubo pirmininkas Saulius Mažeikis. Keliauti Vilnele Naujųjų išvakarėse kasmet susirenka apie 30–60 žmonių. Baidarininkai išplaukti ketina gruodžio 31 dienos vidurdienį, o visa atrakcija truks apie 3 valandas, taigi dar galite spėti grįžti namo ir pasipuošti bei įspūdžiais pasidalyti ir kitame renginyje.

REKLAMA

4. Kilkite oro balionu. Naujuosius galite sutikti grožėdamiesi puikia panorama. Bendrovės „Oro balionai“ pilotas Evaldas sako, kad kilti galėsite ir naktį, net ir 12 valandą, tiesa, tuomet skraidyti neteks – naktį gali būti teikiama tik „pririšto“ oro baliono skrydžio paslauga, kai kilsite į 30–40 metrų aukštį. Tokia pramoga labiausiai tiktų didelėms kompanijoms – pirma valanda Naujųjų metų naktį kainuotų apie 1 500 litų, o papildoma – 680. Per valandą į dangų pakilti galėtų apie 30 žmonių. Tiesa, susidomėjusiems tokia paslauga, reikėtų paskubėti – organizatoriams reikia gauti būtinus leidimus, o tai gali užtrukti.

REKLAMA

5. Plaukite Baltijos jūra. Jei oras – ne Jūsų stichija, galite rinktis jūrą. Kelionių organizatoriai tradiciškai siūlo naujametinius Baltijos kruizus, kurių metu galite aplankyti ir Šiaurės šalių sostines. Galite rinktis ir kitą variantą – išsinuomoti laivą ir plaukti Kuršių mariomis. Neringoje esančios vandens turizmo agentūros „Jovila“ direktorė Jovita Kauneckytė-Šeškauskienė pasakoja, kad užsisakyti laivą 2011-tų metų šventei dar įmanoma, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad yra galimybė, jog švęsti gali tekti ir ilgesingai žvelgiant nuo kranto, mat tokia pramoga labai priklauso nuo oro sąlygų. Laivą nuomotis patogiausia didesnėms kompanijoms, o pramogos kaina priklausys nuo išsirinkto laivo ir žmonių skaičiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Išsiruoškite į žygį. Lietuvoje veikia ne vienas žygeivių klubas, kurių nariai vargu ar leis Naujuosius visą naktį sėdėdami prie stalo. „Naujuosius metus užkietėjęs žygeivis taip pat sutinka ne mieste prie vaišių stalo, o miške prie laužo, nors vaišių ir ten netrūksta, šampanas liejasi, padangę raižo „bombioškės“, o miškas aidi nuo dainų“, – rašoma Vilniaus universiteto žygeivių klubo tinklalapyje. Jums tereikia susirasti jūsų miesto žygeivių klubą, šiltai apsirengti ir... žygiuoti pasitikti 2011-ųjų!

REKLAMA

Faktai:

2011-ieji pagal Rytų kalendorių yra Baltojo Metalinio Kiškio (Katino) metai. Pagal fengšui kalendorių, 2011-ųjų elementas – metalas, kuris simbolizuoja pinigus ir finansinę sėkmę, tad kambarius arba šventinį stalą dekoruokite metaliniais papuošalais (vazomis, padėklais, žvakidėmis).

Naujuosius sutikite apsirengę baltais lininiais, medvilniniais, vilnoniais arba šviesių pastelinių tonų drabužiais.

Per Naujųjų šventę nereikėtų valgyti triušienos, kad nepažadintumėme taikiame triušyje nuožmaus tigro. Stenkitės rinktis vegetariškus patiekalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų