• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvos P.Čaikovskio konservatorijoje besimokančios Rūta ir Saulė Rinkevičiūtės Lietuvoje nėra retos viešnios. Lietuvos publika jau yra girdėjusi jaunųjų muzikančių atliekamą muziką, tačiau šios viešnagės Lietuvoje metu jos pasiryžusios nustebinti - merginos gros kartu su savo bendramoksliais ir draugais Ivanu Ivanovu ir Aleksejumi Dušinskij.

REKLAMA
REKLAMA

Aleksejus, Saulė, Rūta ir Ivanas

Atvyko su vaikinu

Po visą naktį trukusios kelionės traukiniu jaunuoliai tryško energija ir noriai dalijosi savo idėjomis ir planais. Tiesa, Saulė Lietuvoje iškart susidūrė su sunkumais, mat traukinyje paliko savo rankinę su visais dokumentais.

REKLAMA

 „Gerai, kad čia Lietuva, viską netrukus atgavome. Jei taip būtų atsitikę Maskvoje, rankinę turėčiau tik po savaitės. Gerai, kad šalia yra Aleksejus, jis jau devynerius metus vienas Maskvoje gyvena, užsigrūdinęs, su juo nebaisu“, - nusijuokė Saulė ir pristatė savo mylimąjį ir kolegą pianistą A.Dušinskij, P.Čaikovskio konservatorijos penktakursį. Lietuvoje jis jau ketvirtą kartą, net keletą lietuviškų žodžių moka.

REKLAMA
REKLAMA

Geri draugai

Kartu su Saule ir Aleksejumi vakar į Lietuvą atvyko ir smuikininkas I.Ivanovas, P.Čaikovskio konservatorijos ketvirtakursis. Jau savaitę Lietuvoje jų laukė Saulės sesuo Rūta, studijuojanti pirmame aspirantūros kurse.

Daugelis jau žino Saulės ir Rūtos muzikinį talentą, paveldėtą iš žinomų tėvų: Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vadovo Gintaro Rinkevičiaus ir profesionalios chorvedės Tatjanos Rinkevičienės.

Kaip prie sesučių prisijungė du vaikinai?

„Idėja gimė vasarą, norėjome, kad mūsų kolegos iš Maskvos atvažiuotų, nes ten daug talentingų muzikantų. Paskutinį koncertą su Rūta ruošėme dviese. Galvojome, ar daryti tą patį. Bet publikai juk įdomu išgirsti naujų atlikėjų. Mes visi mokomės konservatorijoje, esame labai geri draugai. Visi bendrabutyje gyvename. Aišku, labai svarbu ir muzikinis lygis. Pavyzdžiui, Ivanas yra vienas geriausių smuikininkų - jis pirmuoju numeriu įstojo į konservatoriją“, - pasakojo Rūta.



Koncertą palaimino ir tėtis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merginos prisipažino mąsčiusi apie galimybę panašų koncertą surengti ir Maskvoje. „Bet ne viskas taip paprasta. Maskvoje reikia salės, galimybių. Aišku, viskas įmanoma, tik tavimi turi kažkas patikėti“, - kalbėjo Rūta.

Lietuvoje merginų idėja patikėjo jų tėtis G.Rinkevičius. „Jis labai atsakingas, reikia jam įrodyti, kad sumanymas geras. Be to, jis pažįsta ir Ivaną, ir Aleksejų, žino, kad jie geri muzikantai. Vis dėlto, mokomės P.Čaikovskio konservatorijoje, o ten nėra taip lengva įstoti“, - tikino mergina.

REKLAMA

Aleksejus pridūrė: „Todėl viską turime padaryti labai gerai. Tai kaip vizitinė kortelė - reikia užsirekomenduoti, nes kitų kartų gali ir nebebūti“.

Jaunuoliai jau nuo praėjusios vasaros brandino koncerto idėją, sukūrė programą, repetavo.



Bendrabutis - pati geriausia vieta

Saulė ir Rūta Maskvoje visą laiką gyvena bendrabutyje. Apie buto nuomą net nesvarstė, bendrabutis joms labai patinka. „Mes gyvename viename pastate, kartu svajojame, planuojame, taip ir gimsta idėjos, o jų vis daugiau ir daugiau. Jei topteli mintis, iškart susiskambiname, tuoj su natomis susibėgame, iškart imame instrumentus ir bandome. Tai labai įdomu. Bendrabutyje tvyro muzikinė atmosfera, aplink gausu instrumentų. Net kai susirenkame pakalbėti, pailsėti vakare, vis tiek gimus idėjai imi instrumentą ir groji. Be to, mes mokomės pas tuos pačius dėstytojus, einame pas kitų dėstytojus“, - viena per kitą kalbėjo merginos

REKLAMA

Paklausti, ar netrukdo draugiškiems santykiams visur ir nuolat juos supanti muzika, jaunuoliai tikino, kad menas juos labiausiai jungia. „Menas - toks dalykas. Meno žmonės skiriasi nuo kitų maskviečių. Jie geri, atviros sielos, iš kitų miestų atvykę. Tai žmonės, kuriems nieko nereikia, jų vertybės dvasinės“, - sakė komunikabilumu pasižyminti Saulė.

Jai nenusileido ir Aleksejus: „Kai gyveni bendrabutyje, bendravimas yra artimesnis, beveik šeimyninis. kai kartu kvėpuoji, lengviau ir muzikinę kalbą rasti“. Ivanas antrino: „Kai kolegos yra draugai, žymiai lengviau susitarti dėl tų pačių dalykų. Mums idėjos gimsta spontaniškai, ne taip, kaip svetimiems, kurie tiesiog susitinka ir kalbasi“.



Atokvėpis nuo mokslų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje ketveriukė viešės merginų mamos namuose, tačiau jaunuoliai tikino, kad ši viešnagė tikrai nebus kupina vakarėlių. Prieš šeštadienio koncertą jie repetuos su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kamerine styginių grupe. Poilsiui tikisi skirti keletą dienų po koncerto. O tada - vėl į mokslus Rusijoje.

Ar nesunku buvo ištrūkti iš mokslų dėl koncerto Lietuvoje. „Šiaip tikrai nėra lengva. Bet kada koncertuoti? Juk kai baigsime mokslus galime būti niekam nereikalingos, todėl įdirbis labai reikalingas“, - įsitikinusi Saulė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų