Utenos „Juventus“ klubas sulaužė tradicijas. Roberto Giedraičio auklėtiniai antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse 91:81 (26:25, 18:20, 22:16, 25:20) įveikė „Šiaulius“ ir laimėję seriją 2:0 pateko į pusfinalį.

„Šiaulių“ komanda tarp 4 stipriausių Lietuvos komandų nepateko net po 12 metų pertraukos. 1997-1998 m. sezone šiauliečiai užėmė 7 vietą.

Tuo tarpu „Juventus“ į LKL pusfinalį pateko antrus metus iš eilės.

Susitikimas prasidėjo Dariaus Gvezdausko šou. „Šiaulių“ komandos gynėjas per dvi minutes pelnė aštuonis taškus, o svečiai iškart nutolo - 8:1. Nors uteniškiams buvo pavykę priartėti (6:8), tikslūs Mindaugo

Žukausko ir D.Gvezdausko tritaškiai vėl padėjo „Šiaulių“ klubui nutolti į priekį - 16:12. Aurimo Kiežos pastangomis audringai savo sirgalių palaikomiems uteniškiams kėlinio pabaigoje ne tik pavyko priartėti, bet ir persverti rezultatą savo naudai - 26:25.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes po Žydrūno Urbono ir A.Kiežos dvitaškių „Juventus“ klubas įgijo penkių taškų persvarą (32:27), tačiau Davido Weaverio tikslūs metimai įpusėjus ketvirčiui vėl atstatė pusiausvyrą - 34:34. Rashauno Broaduso dvitaškis likus žaisti keturias minutes šiauliečiai susigrąžino nežymų pranašumą (36:34), kurį išlaikė iki pat didžiosios pertraukos - 45:44.

Kova „taškas į tašką“ vyko ir antrojo kėlinio pradžioje. Nors šiauliečiai vis išlaikė nežymią persvarą, M.Prekevičiaus ir Ž.Urbono metimai sužaidus keturias minutes atstatė pusiausvyrą - 51:51. Likus žaisti dvi minutes rezultatas ir toliau buvo lygus (59:59), tačiau paskutinių trijų minučių atkarpą „Juventus“ laimėjo 7:2 ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje - 66:61.

Pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus“ priešininkams pasiuntė rimtą pavojaus signalą - 71:61. „Šiaulius“ gelbėjo D.Weaveris (67:76), bet čia pat buvusią komandą paskandinti sumanė M.Prekevičius, pelnęs 5 taškus iš eilės - 81:67. Skirtumas ištirpo iki 11-os (85:74), tačiau A.Sireikos kariaunai liko tik 2 išsigelbėjimo minutės. Likus minutei, komandas skyrė 9 taškai - 87:78. Paskutinį vinį į „Šiaulių“ karstą galingu dėjimu smeigė A.Kieža - 91:81.

„Juventus“: M.Prekevičius 23, A.Kieža 20, Ž.Urbonas 17 (19 min.), A.Vasiliauskas 9, G.Maceina 8 (5 rez. perd.).

„Šiauliai“: D.Weaveris 25 (9 atk. kam.), D.Gvezdauskas 17 (6 atk. kam.), R.Broadusas 13 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), E.Ruzgas 11.