REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Senjorams atsiskaitymas kortele vis dar įtartinas

Sparčiai plintančios informacinės technologijos (IT) keičia įpročius, tad šiuolaikinėje ekonomikoje su mokėjimu negrynaisiais susiduria vis daugiau rinkos dalyvių.

Sparčiai plintančios informacinės technologijos (IT) keičia įpročius, tad šiuolaikinėje ekonomikoje su mokėjimu negrynaisiais susiduria vis daugiau rinkos dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsargūs klientai

Mažesnis vyresnių žmonių domėjimasis IT yra pasaulinė tendencija, tačiau Lietuvoje, palyginti su pirmaujančiomis Europos Sąjungos šalimis, atskirtis tarp jaunimo ir senjorų didelė.

REKLAMA

Kompiuterinio raštingumo trūkumas – vienas iš faktorių, lemiančių, kad pagyvenę žmonės vis dar neskuba naudotis mokėjimo kortele paslauga. Daugelis interneto funkcijų gali palengvinti jų gyvenimą, sutaupyti laiko ir jėgų. Tačiau Lietuvos senjorai į naująsias technologijas vis dar žiūri įtariai ir mieliau pasikliauna senais, bet jiems užtikrintais metodais, pavyzdžiui, valandą stovi eilėje banke, kad sužinotų, kiek sąskaitoje pinigų, užuot tai padarę internetu.

REKLAMA
REKLAMA

„Swedbank“ aptarnavimo tinklo departamento strateginių projektų vadovė Aurelija Lapėnaitė teigia, kad senjorai yra gana atsargūs ir apdairūs klientai. Naudotis turima mokėjimo kortele vyresnio amžiaus žmonės vengia dėl įgūdžių stokos. O jiems susidaryti reikia ne tik laiko, bet ir pagalbos. Tačiau išbandžiusieji tai daro sėkmingai.

Sunkiausia žengti pirmą žingsnį

A. Lapėnaitė pažymi, kad kortele atsiskaitančių senjorų yra gerokai mažiau nei jaunesnės kartos gyventojų. Tačiau ir jų piniginėse grynuosius vis dažniau keičia mokėjimo kortelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Trečdalis vyresnio amžiaus mūsų klientų, turinčių korteles, naudoja jas ne tik bankomatuose, bet ir atsiskaitydami prekybos bei paslaugų vietose – maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, spaudos kioskuose, netgi turguose šiais laikais jau galima rasti įrengtą kortelių skaitytuvą“, – sako A. Lapėnaitė.

Senjorų, kurie parduotuvėje prie kasos ištiesia ne saują grynųjų, o mokėjimo kortelę, kasmet daugėja. Palyginti su 2011 m., mokėjimo kortelę atsiskaityti už prekes ir paslaugas naudojančiųjų būrys 2012-aisiais padidėjo daugiau nei 20 proc.

REKLAMA

Pasak A. Lapėnaitės, pradėję naudotis mokėjimo kortelėmis senjorai neatsilieka nuo jaunimo. Žengę pirmą žingsnį jie maždaug trečdalį išlaidų sumoka kortele.

A. Lapėnaitės teigimu, senjorai kortelę renkasi dėl saugumo.

„Pametus piniginę, tektų su grynaisiais atsisveikinti. Praradus kortelę tereikia ją užblokuoti, ir pinigai joje lieka saugūs.

Nežinant PIN kodo atsiskaityti mokėjimo kortele Lietuvoje neįmanoma. Dėl to laikyti pensiją su kortele susietoje sąskaitoje yra saugiau nei piniginėje ar namuose – sumažėja tikimybė tapti kišenvagių ar kitokių piktavalių taikiniu“, – kalbėjo banko atstovė.

REKLAMA

Vyresni žmonės atsiskaityti kortele pamėgo dar ir todėl, kad nebereikia gaišti laiko skaičiuojant banknotus ir monetas, pavyzdžiui, parduotuvėje mokant už prekes ar perskaičiuojant grąžą.

Vyresnius klientus žavi tai, kad naudodamiesi interneto banku sutaupo pinigų ne tik dėl pigesnių mokesčių. Mokant interneto banke, 5 įmokų krepšelis kainuoja tik 80 centų, be to, nereikia išleisti pinigų kelionei iki banko padalinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų