REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Panevėžiečiai atnaujino seną butą.

55 kvadratinių metrų, trijų kambarių butą panevėžietis Giedrius Daraškevičius kartu su žmona pakeitė stulbinamai. Be papildomų rankų šeima užtruko vos šešis mėnesius, o rezultatas nustebina ne vieną.

10

55 kvadratinių metrų, trijų kambarių butą panevėžietis Giedrius Daraškevičius kartu su žmona pakeitė stulbinamai. Be papildomų rankų šeima užtruko vos šešis mėnesius, o rezultatas nustebina ne vieną.

REKLAMA

Panevėžio vadinamoje senojoje miesto dalyje pavasarį nusipirkę butą, pora nusprendė kibti į remontus, nors iš pradžių planai, pasak jų, buvo kitokie. Planuota atlikti minimalų buto remontą, tačiau prasidėjus darbams, planai virto į didesnį projektą.

„Pirkome seną butą, statytą 1891 metais. Prioritetai mums buvo aukštos lubos ir centras. Atvykus jį apžiūrėti, pamatėme, kad ten gyvenę žmonės jau buvo pasidarę minimalų „euroremontą“. Tai supratome iš karto, kad ten kažkas negerai, reikės gipsinį „euroremontą“ pertvarkyti“, – pasakoja apie remontų pradžią Giedrius Daraškevičius.

Gyventi bute neplanavo

Panevėžiečių bute trys kambariai: svetainė sujungta kartu su virtuve, miegamasis bei buvęs darbo kambarys. Giedrius pasakoja, kad darbo kambarys puikiai tiko vaikui, todėl ten dabar yra jo kambarys. „Ten buvo erdvė suplanuota kaip darbo kambarys, tačiau dabar tapo kaip vaiko, ten turi atsirasti dar stiklinė pertvara“, – sako G. Daraškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nusipirkus butą, Giedrius pasakoja, kad planavo jį sutvarkyti bei parduoti. Tačiau planai pasisuko kita linkme. „Butą kaip ir planavome pardavimui daryti, buvo milijonas įvairių minčių, bet išėjo taip, kad labai patiko vieta ir nusprendėme, kad patys čia gyvensime“, – atvirauja panevėžietis.

REKLAMA

Prieš penkerius metus kapitalinė renovacija buvo atlikta ir namui. Senos statybos namas Panevėžyje yra įtrauktas į kultūros paveldą. Pasak Giedriaus, kartu su žmona butą name pirko dėl juntamos senosios centro autentikos.

Autentika kvepiantis buto interjero akcentas

Pagrindinis bei įspūdingiausias buto akcentas – raudonų plytų siena. Ją panevėžiečiai atidenginėjo savomis rankomis, pasinaudodami interneto bei draugų patarimais.

„Kadangi namas yra senas, istorinis, pats pastatas yra kultūros paveldas, tai mums kažkaip visada patiko ta autentika. Manėme, kad atidengsime tik vieną sieną, bet kai pradėjome atidenginėt, visą butą reikėjo nuo pagrindų sutvarkyti.

REKLAMA
REKLAMA

Mes patys sieną darėme nuo atidenginėjimo iki lakavimo. Suskaičiavus su viskuo užtrukome beveik 80 valandų, bet mums patiems patiko paliesti tą Panevėžio istoriją“, – pasakoja Giedrius.

Sienos atidenginėjimo procesas buvo kupinas staigmenų, šeima rado joje pora kaminų, galimai namą renovavusių statybininkų cigarečių pakelių ir net negyvų paukščių. Giedrus juokauja, kad procesas buvo tikrai smagus.

Šių metų rugsėjį įsikėlę į butą panevėžiečiai pasakoja, kad svarbiausia buto renovacijos misija buvo išsaugoti name vyraujančią autentiką, tačiau ir butą padaryti tokį, kad jis būtų patogus gyventi. Pasak panevėžiečio, dizainerių pagalbos interjero sprendimams ieškoti nereikėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes kadangi esame pakeliavę, tai buvome nusprendę, kad bus viskas balta, visur vyraus medis, o po to jau eigoje viskas vyko. Vienintelis etapas buvo, kai virtuvę projektavom, tai su specialistu tarėmės, kuris patartų kaip ten gudriau padaryti, tą virtuvę suprojektuoti. O taip tai buvo, kad atvažiuoji vakare, atsisėdi ir galvoji, kur, kas ir kaip“, – teigia G. Daraškevičius.

Atidengus sieną, šeima nusprendė, kad butui reikės ir dar poros ryškesnių akcentų. Juo taip pat tapo – stumdomos medinės durys.

„Norėjome klasikinių akcentų, pagalvojome apie stumdomas duris, kurios lyg ir naujas, tačiau senas išradimas. Buvo iškart vienbalsiai nuspręsta, kad bute bus stumdomos durys ir jos pranoko lūkesčius gavosi labai geras akcentas“, – sprendimą komentuoją panevėžietis.

REKLAMA

Renovacijos procesas ilgai netruko

Daugumai skundžiantis, jog statybų ir renovacijos procesai trunka ilgiau dėl specialistų trūkumo bei žaliavų, Giedrius sako, kad jiems su tuo susidurti neteko.

„Vienintelis dalykas buvo, kad voniai reikėjo dušo plytelių laukti, tai čia buvo ilgiausias terminas, bet taip apsiėjome be eilių. Mes, ko gero, spėjome, nes pradėjome visą remontą daryti kovo mėnesį, tai ten dar buvo prieš visą statybinį bumą“, – pasakoja vyras.

Be statybininkų pagalbos Giedrius su žmona vykdė griovimo darbus, tvarkė elektros instaliaciją, dėjo su draugų pagalba grindis. Pagalbos prireikė pradėjus tvarkyti sienas ir lubas, Giedrius sako, kad tuomet pasamdė draugą, kuris užsiima statybos darbais.

REKLAMA

Kainų skirtumų vyras taip pat nebuvo pastebėjęs. „Kadangi aš prieš 8 metus tik  esu remontavęs, tai nelabai stebėjau tuos skirtumus visus, bet ką šnekėjo parduotuvėse, kur lankėmės, kur ir ką pirkome, tai sakė, kad taip, kilo smarkiai. Iš tiesų, tai nueini į parduotuvę pasakai, ko reikia ir tau pataria specialistai. Laiko kainoms lyginti ir ieškoti kur pigiau neturėjome“, – teigia panevėžietis.

Pasak Giedriaus, numatytas biudžetas viršijo tris kartus planuotą pradžioje. Po pirmųjų dviejų darbų mėnesių vyras jau net nebesuvedinėjo sąskaitų, o rezultate pinigų išleista kapitaliniam remontui buvo nemažai.

„Šiandien, prieš pradedant tokį pilną buto projektą, siūlyčiau pasiimti dizainerį ar projektuotoją. Dabar tik pastebime, ką galėjome padaryti kitaip. Kadangi mes išvis norėjome pradžioje padaryti, kad visas butas būtų ekonominiu variantu suremontuotas, kuo mažesnėmis išlaidomis, bet tapo dideliu projektu. Eigoje reikėjo dėlioti visas rozetes, jungtukus, apšvietimą, planuoti baldų stovėjimo vietą. Be vizualizacijos tai buvo sunku ir kai kur „prašovėme“ pro šalį, tad teko koreguoti“, – duoda patarimą Giedrius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie ateities planus panevėžietis pasakoja, kad po šio buto renovacijos įgijo patirties ir dabar minčių kitiems projektams yra įvairiausių.

„Dabar sakėme kitas etapas bus namas, arba loftas. Bet, kadangi loftui rasti tinkamas patalpas Panevėžio centre yra sunku, tai žiūrėsime kaip čia bus“, – sako Panevėžyje gyvenantis Giedrius Daraškevičius.

skoninga, geriau nei visokio plauko dizaineriai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų