Antverpene (Belgija) vykstančiame pasaulio vyrų 3x3 čempionate trečiadienį startavo Lietuvos vyrų rinktinė (Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus). Pasikeitusios sudėties Lietuvos rinktinė trečiadienį B grupėje laimėjo dvejas pirmąsias rungtynes.

Pirmajame ture lietuviai 22:15 nugalėjo Čilės rinktinę.

Čiliečiai pusę rungtynių bandė priešintis lietuviams, bet vėliau peržengė pražangų limitą ir mūsiškiai baudų metimais ėmė tolti nuo varžovų. Priešpaskutinę rungtynių minutę čiliečiai jau turėjo 10 pražangų, o lietuviai pirmavo 19:12.

Paskutinę minutę lietuviai surinko dar 3 taškus, o pergalingą tolimą metimą pataikė D. Tarvydas.

Lietuva: D. Tarvydas 8 taškai, I. Vaitkus 7, G. Matulis 5, M. Užupis 2.

Čilė: S. Silva 8, F. Inyaco 4, F. Schuleris 3 (5 atkovoti kamuoliai), J. Schuleris 0.

Antrajame ture lietuviai 21:15 nugalėjo ir mongolus. Pirmąsias 3 min. vyko visiškai lygių varžovų dvikova. Lygus buvo ne tik rezultatas (5:5), bet ir pražangų skaičius (5:5).

Tuomet iniciatyvos ėmėsi D. Tarvydas, padėjęs atitrūkti nuo mongolų (10:7). Tolimą metimą dar pridėjo I. Vaitkus ir komandas jau skyrė 5 taškai (12:7). Mongolai dar buvo sumažinę deficitą iki 3 taškų (18:15), bet lietuviai atlaikė spaudimą, o pergalę įtvirtino M. Užupio tolimas metimas.

Lietuva: D. Tarvydas 9, G. Matulis 5, M. Užupis 4 (6 atkovoti kamuoliai), I. Vaitkus 3.

Mongolija: D. Davaasambuu 6, E. Onolbaataras 4 (5 atkovoti kamuoliai), D. Enkhbatas 3 (5 atkovoti kamuoliai), A. Ariunboldas 2.

Ketvirtadienį lietuviai turės poilsio dieną, o penktadienį susitiks su Taivano ir Vokietijos rinktinėmis.

Čempionate dalyvauja 20 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 5.

Kiekvienos grupės nugalėtojai pateks tiesiai į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu 2-3 vietas grupėse užėmusios rinktinės žais aštuntfinalyje.

Nuo tada, kai FIBA ėmė rengti 3x3 krepšinio pasaulio čempionatus, lietuviai medalių dar nėra laimėję.

2014 m. mūsiškiai buvo 4-i, o 2019 m. – 9-i.

Ketvirtadienį Antverpene pasaulio čempionatą pratęs Lietuvos moterų rinktinė. Ji antradienį A grupėje startavo puikiai – 21:14 nugalėjo Rumuniją ir po pratęsimo 18:16 patiesė FIBA pasaulio reitingo lyderę Vokietiją.