Septyni Vilniuje rinkti Seimo nariai ragina premjerą Gediminą Kirkilą stabdyti Nacionalinio stadiono statybas po to, kai pasigirdo abejonių, jog prognozuojama projekto kaina gali išaugti beveik dukart ir vietoj 370 mln. siekti 700 mln. litų.

"Mums, Vilniaus mieste išrinktiems Seimo nariams, kelia didelį susirūpinimą pastaruoju metu žiniasklaidoje ir viešuose Vilniaus miesto tarybos narių pasisakymuose iškeltos Nacionalinio stadiono statybos ir jo finansavimo aplinkybės bei nežinoma galima galutinė projekto kaina", - rašoma trečiadienį išplatintame kreipimesi, kurį pasirašė konservatoriai Irena Degutienė, Andrius Kubilius ir Danutė Bekintienė, liberalcentristai Rimantas Remeika, Algis Čaplikas ir Raimondas Šukys bei darbietė Jadvyga Zinkevičiūtė.

Pasak parlamentarų, sostinės valdantieji sudarė statybos sutartį su bendrove "Veikmė", kai dar nebuvo galutinio projekto bei jo sąmatos, todėl esą buvo sudaryta galimybė šiai bendrovei gudrauti skelbiant projekto kainą. Tokiu būdu, kaip teigia Seimo nariai, stadiono statybų kaštai guls ant savivaldybės pečių keliems ar net dešimčiai metų.

Seimūnai taip pat pabrėžia, kad jiems nėra žinomas joks Vyriausybės nutarimas ar sprendimas finansuoti Nacionalinio stadiono statybas, todėl kreipimesi į premjerą klausiama, ar ministrų kabinetas yra pasirengęs imtis tokios atsakomybės bei prašoma palūkėti iki bus įsitikinta projekto skaidrumu.

REKLAMA

"Prašome neskirti lėšų Nacionalinio stadiono statybai tol, kol nebus pateikta išsami statybų sutarties teisinė bei projekto finansinė analizė. Taip pat informuojame, jog kreipsimės į Valstybės kontrolę, teisėsaugos institucijas ir prašysime ištirti ar nebuvo pažeisti viešuosius pirkimus reglamentuojantys teisės aktai", - rašo seimūnai.

Neskirti lėšų Nacionaliniam stadionui Vyriausybės praėjusią savaitę prašė ir sostinės savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak jų, sutartis su bendrove "Veikmė" buvo pasirašyta slapta nuo tarybos narių, nebuvo organizuotas viešas konkursas bei nesiekta mažiausių kaštų ir geriausių įmanomų sąlygų.

Vilniaus mero pavaduotojas liberaldemokratas Evaldas Lementauskas tuomet neigė kaltinimus ir žiniasklaidoje pasirodžiusius skaičiavimus, esą stadiono kaina gali siekti 600-700 mln. litų.

Šią sumą libdemas pavadino "akivaizdžiu melu" - pasak jo, preliminari projekto kaina 370 mln. litų.

Vyriausybė buvo numačiusi šiam objektui skirti 200 milijonų litų, o trūkstant lėšų Vilniaus miesto savivaldybės taryba spalio pradžioje priėmė sprendimą stadiono statybai skirti 10 mln. litų, pinigus išmokant per ketverius metus.

Nacionalinio stadiono sprojekto autorius yra Algimantas Nasvytis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų