algimantas nasvytis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algimantas nasvytis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algimantas nasvytis“.

Pasveikinti Valdo Adamkaus Vilniaus rotušėje rinkosi garbūs svečiai

Pirmadienio vakarą kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui buvo suteiktas garbės piliečio vardas. Jo pasveikinti į Vilniaus rotušę susirinko bičiuliai, politikai bei kultūros atstovai.
75 2022-11-21

Valdui Adamkui suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – Valdui Adamkui suteikė Vilniaus garbės piliečio vardą. Šį titulą kadenciją baigusiam prezidentui skirti siūlė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Dėl to trečiadienį diskutuota Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Kandidatūrai pritarta bendru sutarimu. Meras R. Šimašius teigė, kad garbės pilietis turėtų telkti visuomenę, turėtų didelius nuopelnus Lietuvai bei sostinei, kartu žvelgtų į ateitį.

Pirmieji Lietuvos ministrai: gyvenome nežinioje, ar įveiksime imperiją

Prieš trisdešimt metų septyniolika skirtingo amžiaus ir patirčių vyrų, vadovaujami pirmosios Lietuvos premjerės moters, suformavo pirmąją nepriklausomos Lietuvos Vyriausybę. Kremliaus spaudimas, ekonominė blokada, gyventojų nepasitenkinimas ir viską gaubianti nežinia – turbūt nė vienai po to dirbusiai vyriausybei neteko patirti tiek iššūkių, kiek jiems, mena tuometiniai ministrai.

Vilniaus miesto taryba suteikė architektui Algimantui Nasvyčiui garbės piliečio vardą

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą architektui Algimantui Nasvyčiui. Garsų architektą, visuomenės veikėją nuspręsta pagerbti už įvairiapusę kūrybinę veiklą, architektūros plėtotę, Vilniaus miesto vardo garsinimą bei ilgametį darbą, kuriant gražesnę sostinę. Architektas A. Nasvytis taps 14-uoju Vilniaus garbės piliečiu.
Aktualijos 2016-02-03

Gyvybės kelias iš Seimo rūmų – ne mitas (I d.)

Gandais apaugusi istorija apie tunelį, išraustą iš Parlamento iki po Gedimino prospektu nutiesto kolektoriaus, – ne lakios fantazijos vaisius. Slaptasis kelias 1991-ųjų sausį tikrai buvo išraustas. Vietą, kur jis baigėsi, balsas.lt žurnalistams pavyko surasti. O apie visa kita tegul pasakoja tų įvykių dalyviai ir liudininkai. Nežinojo net patikimi gynėjai Lietuva jau 23-iąjį kartą mini tragiškų 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis: gimtadienio fragmentai

1988 m. birželio 3-oji, penktadienis. Vilnius. Ryte Lietuvos TSR Mokslų akademijos konferencijų salėje vyko akademiko E. Vilko vadovaujamos komisijos dėl Lietuvos TSR Konstitucijos pataisų posėdis. Prie LTSR Mokslų akademijos Prezidiumo suformuotos komisijos tikslas – siūlyti respublikos vyriausybei konstitucines pataisas, atspindinčias Sovietų Sąjungos komunistų partijos CK Generalinio sekretoriaus M. Gorbačiovo persitvarkymo (“perestroikos”) politikos dvasią.

Kalbos komisijos vadovė iš posto stumiama dėl svetimvardžių rašybos

Seime parengta peticija, kurios autoriai siūlo iš pareigų atleisti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkę Ireną Smetonienę ir jos pavaduotoją Jūratę Palionytę. I. Smetonienė teigia peticijos pasirodymo laukusi.

Antai pažvelkit: Sapiegų rūmai

Apie šią vasarą įsisteigusį Lietuvos kultūros ir paveldo sambūrį su „Respublika“ mintimis jau dalijosi Algimantas Nasvytis ir Donatas Katkus. Šiandien prie šių garsių vyrų prisideda paveldosaugininkas Vitas Karčiauskas, į savo cecho rūpesčius žvelgiantis iš vidaus, su profesionalo kompetencija. - Pirmieji du mūsų pašnekovai, paklausti apie Sambūrio idėją, pirštu dūrė į jus: viską užvirė Karčiauskas. - Negaliu tos garbės prisiimti vienas.
2008-09-11

Prieš kultūros menkinimą – viešumu ir autoritetu

Įsteigtas neformalus judėjimas Lietuvos kultūros ir paveldo sambūris prieš šalies vertybių menkinimą ketina kovoti viešumu ir narių autoritetu, o taip pat gausinant judėjimo idėjoms pritariančių bendraminčių gretas. Po Sambūrio skėčiu susivienijo garsūs šalies visuomenės veikėjai – menininkai, architektai, paveldosaugininkai, archeologai, fotografai. Tarp jų – muzikologas Donatas Katkus (nuotraukoje), saksofono meistras Petras Vyšniauskas, dailininkas Arvydas Šaltenis ir kt.
2008-07-17

Masinis ordinų dalinimas tęsiasi?

Masinis ordinų ir kitų valstybės apdovanojimų dalijimas, Lietuvoje tapęs tradicija, galbūt ne visada paiso net ir įstatymuose reglamentuotų formalumų. Seimo pirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas portalui „Balsas.lt“ atsisakė komentuoti, ar jo pasirašytas teikimas apdovanoti visą Sąjūdžio iniciatyvinę grupę yra teisėtas, ir paprašė klausimus atsiųsti raštu – elektroniniu paštu.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų