REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Irena Haase (nuotr. asm. archyvo)

Seimo nario rinkimus laimėjo konservatorė I. Haase

Preliminarūs VRK duomenys

Sekmadienį vykusiuose Seimo nario rinkimuose vienmandėje Zanavykų apygardoje laimėjo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė 58–erių advokatė Irena Haase.

11

Sekmadienį vykusiuose Seimo nario rinkimuose vienmandėje Zanavykų apygardoje laimėjo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė 58–erių advokatė Irena Haase.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiavus rezultatus visose 40 apylinkių, išankstiniais duomenimis, I. Hasse surinko 60,89 proc. visų dalyvavusių rinkėjų balsų, o už save išsikėlusį Mindaugą Bastį balsavo 35,47 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami balsavimo duomenys.

REKLAMA

Seimo nario rinkimuose Zanavykų apygardoje balsavo 27,08 proc. arba 8 413 rinkėjai.

Rinkėjų sąrašuose buvo įrašyta 31 062 balsuoti galėję asmenys.

Seimo nario vieta laisva Zanavykų apygardoje liko laisva, kai joje išrinktas buvęs socialdemokratas M. Bastys atsisakė parlamentaro mandato. Sprendimą trauktis iš Seimo jis priėmė, kai per apkaltą parlamente neužteko balsų panaikinti jo mandato, dėl to prie Seimo surengtas tūkstantinis mitingas.

REKLAMA
REKLAMA

Konstitucinis Teismas M. Bastį pripažino sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.

M. Bastys: žmonės suteikė man pasirinkimo laisvę

Į Seimą nesėkmingai bandęs grįžti sekmadienį rinkimus Zanavykų apygardoje pralaimėjęs buvęs socialdemokratas Mindaugas Bastys sako gavęs pasirinkimo laisvę ir jau planuojantis kitas, su politika nesusijusias veiklas.

„Šiame etape dalis žmonių, kurie galbūt ir norėjo palaikyti mane, balsuoti, vis dėlto, neatėjo ir suteikė man pasirinkimo laisvę – šiandieną jau galvojų apie kitus darbus, kitą veiklą“, – BNS sekmadienį sakė M. Bastys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konkrečiau savo būsimų planų buvęs parlamentaras kol kas neįvardijo, tačiau užsiminė ketinąs dirbti privačiame versle.

Jo manymu, reikšmingos įtakos rinkimų rezultatams turėjo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio nepalankūs komentarai prieš antrąjį turą. Trečiąją vietą pirmajame ture prieš dvi savaites užėmęs „valstiečių“ kandidatas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys taip pat reiškė paramą M. Basčio varžovei konservatorei Irenai Haase.

„Jei plačiau žiūrint – ir Seimo pirmininko, ir premjero vertinimai, mano manymu, yra antikonstituciški. (...) Agituoti žmones neatlikti savo konstitucinės pareigos, siūlyti neiti į rinkimus – tai neatlaiko jokios kritikos. Man buvo keista, kad aukštas pozicijas užimantys asmenys taip kalbėjo. Tai, be abejo, turėjo įtakos rezultatams“, – svarstė M. Bastys.

REKLAMA

Paklaustas, ar nesigaili po šio pralaimėjimo rinkimuose savo valia atsisakęs Seimo nario mandato, M. Bastys tikino taip pasielgęs galvodamas „ne apie save, o apie tai, kas naudinga valstybei“.

„Toje situacijoje, manau, kad įrodžiau visuomenei, kad sau keliu aukščiausius standartus ir nesilaikiau tos Seimo nario kėdės, nors mane palaikė kolegos parlamentarai, nebalsavo už apkaltą. Jei žiūrėtume pagal statutą, visą apkaltos procedūrą - iš tiesų išėjau pakelta galva“, – aiškino M. Bastys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų