REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nutarimo projektas, siūlantis sudaryti laikinąją tyrimo komisiją Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo aplinkybėms ištirti, gali prieštarauti Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią išvadą trečiadienį priėjo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Šio komiteto preliminariu vertinimu, toks nutarimo projektas "galimai prieštarauja Konstitucijos 5 straipsnyje įtvirtintam valdžių padalijimo principui, konstituciniam teisinės valstybės principui bei Konstitucijos 109, 114 straipsnių, taip pat 118 straipsnio nuostatoms".

REKLAMA

"Reikia atsižvelgti į tai, kad pats jos formulavimas ir uždavinių formulavimas, tai yra dėl teisėjo ir moters nužudymo aplinkybių ištyrimo, tai vadinasi, komisija tirs nužudymo aplinkybes. Iš pirmo nuvažiavimo jiems pasakys, kad tai prokuratūros, policijos reikalas, ir Jūs važiuokit į Vilnių. Neįmanoma tokio uždavinio formuluoti. Tai kišimasis arba perėmimas ikiteisminio tyrimo funkcijų", - žurnalistams sakė Seimo komiteto vadovas Stasys Šedbaras.

REKLAMA
REKLAMA

Jo manymu, galbūt galima registruoti kitokį nutarimo projektą, bet toks, koks buvo pateiktas, "aiškiai peržengia valdžių padalijimo ribas".

Kaip numato Seimo statutas, jeigu Teisės ir teisėtvarkos komitetas padaro išvadą, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai ir nėra nustatyta tvarka pateikto Konstitucijos pataisų projekto, Seimo Pirmininkas teikia šią išvadą svarstyti Seime.

Jeigu Seimas visų Seimo narių balsų dauguma nepritaria Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, atitinkamas įstatymo projektas gali būti svarstomas ir nepateikus Konstitucijos pataisų projekto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sudaryti laikinąją tyrimo komisiją Kauno apygardos teismo teisėjo J. Furmanavičiaus ir V. Naruševičienės nužudymo aplinkybėms ištirti pasiūlė frakcijos "Viena Lietuva" narys Vytautas Kurpuvesas.

Jo siūlomą nutarimo projektą savo parašais parėmė 37 Seimo nariai.

Atsižvelgus į J. Furmanavičiaus ir V. Naruševičienės nužudymo faktą, komisijai siūloma nustatyti, ar teisėsaugos institucijų (policijos, prokuratūros ir teismų) pareigūnai tinkamai, išsamiai ir adekvačiai atliko tyrimo veiksmus dėl viešai paskelbtų mažamečių tvirkinimo kaltinimų.

REKLAMA

Tyrimo komisijai siūloma įvertinti, ar teisėsaugos institucijos ėmėsi tinkamų ir adekvačių veiksmų asmenų saugumui užtikrinti po teisėjo J. Furmanavičiaus nužudymo.

Jeigu Seimas pritartų, komisija tirtų, ar Vaiko teisių apsaugos tarnyba, paskelbus informaciją dėl mažamečių tvirkinimo, ėmėsi tinkamų veiksmų, kad apgintų pažeistas vaiko teises, ar šios institucijos veiksmai buvo išsamūs ir pakankami.

Nutarimo projekte komisijai siūloma įvertinti galimai egzistuojančias teisinio reguliavimo spragas tiriant nusikalstamas veikas, kurių padarymu gali būti įtariami valstybės institucijų pareigūnai, taip pat tiriant nusikalstamas veikas mažamečių tvirkinimo atvejais.

REKLAMA

Šią laikinąją tyrimo komisiją siūloma sudaryti iš 10 Seimo narių.

Seimas po svarstymo jau yra pritaręs nutarimo projektui, kuriuo būtų pavesta Teisės ir teisėtvarkos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundais.

Nutarimo projekte komitetui siūloma ištirti, ar D. Kedžio skundų tyrimas buvo atliekamas laikantis įstatymų reikalavimų; ar šis tyrimas nebuvo nepagrįstai vilkinamas. Komitetas taip pat turėtų atsakyti į klausimą, kokių veiksmų turėtų imtis valstybės institucijos, kad ikiteisminiai tyrimai vyktų operatyviau ir ekonomiškiau, įvertinti galimas teisinio reguliavimo spragas.

Nutarimo projekte siūloma Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui savo išvadas pateikti Seimui iki šių metų lapkričio 4 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų