REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pralaimėjimo rinkimuose kartėlį nuriję parlamentarai susirūpino proziškesniais reikalais - naujo darbo paieškomis. Nebeperrinkti Seimo nariai įsidarbinti tikisi be didelių pastangų.

REKLAMA
REKLAMA

Į naująjį Seimą nebeišrinktiems politikams turimais parlamentaro mandatais beliko džiaugtis tris dienas. Šiandien šios kadencijos Seimo nariai renkasi į paskutinį plenarinį posėdį, o pirmadienį į pirmąjį posėdį susirinkus naujai išrinktiems politikams, nebeperrinktieji automatiškai neteks turėto Seimo nario statuso.

REKLAMA

Tačiau be darbo likę politikai jaučiasi ramūs. Atslenkančiai ekonominei krizei mosuojant nedarbo vėzdu, jie tikisi greitai susirasti naujus darbus. Galbūt net gauti didesnius nei parlamentarų atlyginimus.

Tikisi didesnės algos

LŽ kalbinti darbą Seime baigiantys parlamentarai tikino, kad kurį laiką būti bedarbiais nesibaimina. Seimo Valstiečių liaudininkų frakcijos narė Laima Mogenienė rūpintis naujo darbo paieškomis dar nepradėjo. „Kol kas tam neturiu laiko. Dar esu Seimo narė, tvarkau archyvus, grąžinu daiktus ir atlieku kitus būtinus darbus“, - pasakojo ji. Apie ateities planus parlamentarė pradės galvoti tik pirmadienį, kai taps laisva nuo įsipareigojimų valstybei.

REKLAMA
REKLAMA

Ketverius metus Seime išdirbusi L. Mogenienė nesibaimina bedarbės dalios. Ji neatmeta galimybės, kad vieną dieną jai gali tekti praverti ir Darbo biržos duris. „Tai nebūtų problema, man būtų įdomu iš vidaus pažvelgti į šiuo metu taip kritikuojamą įdarbinimo sistemą“, - tvirtino ji. Parlamentarė svajoja apie su socialinių problemų sprendimu susijusį darbą ir tikisi stengsis uždirbti daugiau nei uždirbdavo Seime.

Darbdaviai nepamiršo

Tačiau kai kurie L. Mogenienės kolegos Seime neįsivaizduoja savęs besistumdančių Darbo biržos eilėse. Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas parlamentaras Algimantas Matulevičius tikino, kad šios įstaigos durų tikrai nevarstys. Politikas įsitikinęs, kad aštuonerius metus Seime išdirbusiam ir daug patirties sukaupusiam politikui darbo pasiūlymų turėtų atsirasti. „Galvos dėl darbo kol kas nesuku, nes turiu daug ką apmąstyti. Tačiau manau, kad su turima kvalifikacija be darbo tikrai neliksiu“, - įsitikinęs jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskelbus rinkimų rezultatus ir paaiškėjus, kad A. Matulevičius liko už Seimo durų, parlamentaras sulaukė darbdavių pasiūlymų. „Tačiau jų atskleisti negaliu. Žmonės manęs tikrai nepamiršo“, - aiškino politikas.

Baiminasi G.Kirkilo „chebrytės“

Pasibaigus Seimo kadencijai be darbo liks ir, kaip įtariama, neblaivus parlamente pagautas socialdemokratas Gintautas Mikolaitis. Neperrinktas parlamentaras jau galvoja apie tai, ką veiks nuo kitos savaitės. „Visada galvoju apie darbą“, - patikino jis. G. Mikolaitis nesiėmė vertinti, ar ieškant naujo darbo jam pakenks esą neblaivūs „nuotykiai“ Seime. „Tai jau jūsų asmeninės problemos“, - jis daugiau nepanoro apie tai pasikalbėti.

REKLAMA

Į naujos kadencijos Seimą nebepatekusi parlamentarė Ramunė Visockytė mano, kad ieškant naujo darbo koją jai gali pakišti tai, kad ji - Darbo partijos narė. „Jei nuspręsčiau pasukti į verslą, nežinau, ar visi vadovai priimtų, nes bijotų, kad konkurentai - premjero Gedimino Kirkilo chebrytė gali užsiundyti Mokesčių inspekciją ar dar kažką. Tačiau tikiuosi, kad po rinkimų socialdemokratų įtaka sumažėjo“, - vylėsi R. Visockytė. Bedarbe pirmadienį tapsianti parlamentarė pirmuosius mėnesius ketina verstis iš solidžios išeitinės kompensacijos. Viena dukrą auginanti R. Visockytė nebijo likti be darbo. „Kuris žurnalistas sėdi be darbo? Tik moliai!“ - juokėsi ji.



Ragina taupyti

REKLAMA

Paskutines darbo Seime dienas skaičiuojantys parlamentarai trykšta optimizmu dėl ateities, tačiau kai kurių ankstesnių kadencijų parlamentarų istorijos rodo, kad už Seimo sienų verda gana žiaurus gyvenimas.

2000 metais pralaimėti Seimo rinkimai buvo ne pačios mieliausios patirties pradžia konservatoriui Sauliui Pečeliūnui ir liberalcentristui Vytautui Bogušiui. Jie ilgiau nei metus negalėjo rasti darbo ir vertėsi išties sunkiai. „Mano charakteris visiems žinomas. Turėti žmogų, kuris be baimės sakys tiesą į akis, nevogs, kai kam nenaudinga“, - priežastis, kodėl vis nepavykdavo rasti darbo, pasakojo S. Pečeliūnas. Panašioje padėtyje atsidūrusiems kolegoms perrinktas Seimo narys pataria ilgai nelaukti ir užsiregistruoti Darbo biržoje. Kai kurių parlamentarų atsikalbinėjimai, esą ieškotis darbo per šią įstaigą yra nesolidu, jam nesuprantami. „Nejaugi jie save laiko kitokiais nei likę šalies piliečiai?“ - stebėjosi jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S.Pečeliūnas į Seimą nebepatekusiems kolegoms taip pat pataria iš karto vėjais nepaleisti ir pataupyti išeitines kompensacijas. „Visi turi taupyti, nes ateina tikrai sunkus metas. Galiausiai jie turi atsiminti, kad užsiregistravę Darbo biržoje gaus socialines išmokas“, - aiškino jis.

Tragiški likimai

Kai kuriems iš didžiosios politikos pasitraukusiems ir vietos gyvenime neradusiems buvusiems parlamentarams gyvenimas baigėsi tragiškai. Prieš penkerius metus ranką prieš save pakėlė buvęs Seimo narys konservatorius Jonas Mocartas. Iš gyvenimo pasitraukęs politikas trumpame atsisveikinimo laiškelyje teparašė: „Atleiskite, aš jus visus myliu.“

REKLAMA

Po tragedijos kai kurie J. Mocarto bendražygiai užsiminė, kad ilgai darbo neradęs buvęs parlamentaras patyrė didelį psichologinį stresą, jautėsi atstumtas ir paliktas nuošalyje.

Prieš 11 metų iš gyvenimo pasitraukė ir signataras Gintaras Ramonas. 35 metų vyras nusišovė gimtajame Joniškyje neradęs darbo ir nesulaukęs buvusių bendražygių paramos.

Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų