REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį priėmė Kultūros tarybos įstatymą ir svarstė Kultūros rėmimo fondo pakeitimo įstatymo projektą.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros ministerijos parengtu Kultūros tarybos įstatymu siekiama atskirti kultūros finansavimą nuo kultūros politikos vykdymo, įsteigiant naują instituciją - Kultūros tarybą. Už Kultūros tarybos įstatymą balsavo 60 Seimo narių, 3 buvo prieš, 3 - susilaikė.

REKLAMA

Įstatyme numatyta, kad Kultūros taryba yra biudžetinė įstaiga prie Kultūros ministerijos, pagal kompetenciją įgyvendinanti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse. Kultūros tarybą steigia Vyriausybė.

Taryba kultūros ministro nustatyta tvarka finansuoja kultūros ir meno programas, projektus ir kitokias priemones, administruoja Kultūros rėmimo fondą, skiria kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoja kultūros ir meno tyrimus ir koordinuoja šių tyrimų įgyvendinimą, atlieka vykdomų kultūros ir meno projektų stebėseną, vykdo kitas funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Taryboje sprendimus priima ir vykdo kolegialus valdymo organas - Tarybos narių susirinkimas, vienasmenis valdymo organas - Tarybos pirmininkas ir Tarybos administracija. Po du rinkėjus į Tarybą Kultūros ministerijai deleguoja Lietuvos kultūros ir meno taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos mokslo taryba. Vieną rinkėją, kuris nėra valstybės tarnautojas, parenka kultūros ministras. Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos kultūros centrų asociacija deleguoja du šių asociacijų kartu atrinktus rinkėjus.

Alternatyvų Kultūros tarybos įstatymo projektą buvo pateikęs Seimo narys Gintaras Songaila, teigęs, kad naujoje Kultūros taryboje gali atsirasti neskaidrumas skirstant finansavimą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų