REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas keturiems mėnesiams linkęs nustatyti nulinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) centralizuotam šildymui ir pritarė tam po pateikimo. Šildymo lengvata galiotų nuo sausio pradžios iki balandžio pabaigos ir būtų taikoma atgaline tvarka.  

Seimas keturiems mėnesiams linkęs nustatyti nulinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) centralizuotam šildymui ir pritarė tam po pateikimo. Šildymo lengvata galiotų nuo sausio pradžios iki balandžio pabaigos ir būtų taikoma atgaline tvarka.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už pateikimą balsavo 111 Seimo narių, 2 parlamentarai susilaikė, 1 tautos atstovas buvo prieš.

„Šilumos ūkis skirtingose savivaldybėse yra labai skirtingas ir tiesiogiai kainodara nustatoma vėliau. Kainos, kurios įsigaliojo nuo sausio 1 dienos, tose savivaldybėse, kuriose yra daugiausia kūrenama naudojant dujas, tikrai pašono žymiai. Dėl tos priežasties Vyriausybė pasiūlė šitam šildymo sezonui iš esmės nunulinti pridėtinės vertės mokestį centralizuotam šildymui tokiu būdu sumažinant šiam šildymo sezonui sąskaitas. Tai yra trumpalaikis sprendimas, kadangi būsimam šildymo sezonui, atsižvelgiant į tai, kokios bus toliau dujų ir elektros kainų tendencijos, reikės kitų, labiau horizontalių ir korektiškesnių  nei šitas sprendimų“, – posėdyje teigė premjerė Ingridą Šimonytė. 

REKLAMA

Iš valstybės biudžeto tai pareikalautų 23 mln. eurų.

Kai kurie parlamentarai kėlė klausimą, kodėl Vyriausybė siūlo nustatyti laikiną lengvatą tik centralizuotam šildymui, bet to paties nesiūlo kitoms kuro rūšims, nes individualių namų savininkai šildosi necentralizuotai, tai yra elektra, dujomis ar malkomis.

„Dėl kitų kuro rūšių buvo priimti sprendimai, kurie sumažino kainos kilimą, įvesdami lubas. Buvo įvestos lubos ir reguliuojamai elektros kainai, ir reguliuojamai gamtinių dujų kainai. Tuo tarpu šildymui tokių lubų nebuvo įmanoma įvesti dėl objektyvių priežasčių todėl, kad šildymo ūkis yra įvairus, jis priklauso kiekvienai savivaldybei ir jame kainų dinamika priklauso nuo to, kokia yra kuro kompozicija“, – teigė premjerė. 

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė atsakydama parlamentarams pateikė ir savo pavyzdį. Ji sakė, kad pati šildo savo namą dujomis ir jos sąskaitos didėjimas buvo apribotas dėl valstybės priimtų sprendimų. Ji taip pat teigė galinti reguliuoti šildymą, kurį vartoja, tuo tarpu daugiabučių namų butuose gyvenantys asmenys tokios galimybės neturi. 

Premjerė pripažino, kad tai nėra pats geriausias sprendimas, todėl sakė, kad ateityje ieškos kitų būdų, kaip palengvinti kainų kilimą. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas irgi neneigė, jog siūlymas netobulas, nes išleidžiamos viršplaninės pajamos netikslinant biudžeto, siūlymas nėra derintas su Europos Komisija, nors tą padaryti reiktų, be to, išskiriama tik viena šildymo priemonė iš visų kitų. Tačiau parlamentaras įžvelgė ir privalumu: pirmiausia, tai padės žmonėms, nes jie negali atsisakyti centrinio šildymo, o visa siūlymo nauda atiteks vartotojams. 

Vis tik parlamentaras Remigijus Žemaitaitis pabrėžė, kad valstybė bei Seimas negali pažeisti lygiateisiškumo principo ir priimti sprendimų tik vienai asmenų grupei. Pasak jo, lengvata pasinaudos dideles pajamas gaunantys Vilniaus Senamiesčio gyventojai, bet negalės pasinaudoti namuke gyvenantys pensininkai. R. Žemaitaičio teigimu, tai elito lengvata. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų