Kauno „Žalgirio“ (5-4) duobė Eurolygoje tęsiasi – tuščioje namų arenoje Lietuvos čempionai 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) nusileido Maskvos CSKA (5-4) krepšininkams. Po rungtynių „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris sakė, kad jam šiose rungtynėse patiko tik paskutinės 25 minutės.

Tai buvo ketvirtas „Žalgirio“ pralaimėjimas per paskutines penkerias rungtynes Eurolygoje.

Antrojo kėlinio viduryje CSKA susikrovė 15 taškų pranašumą, bet dar iki pertraukos žalgiriečiams pavyko atsilikimą nukirsti per pusę.

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo įkvepianti – „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo 64:66, bet tada amerikiečių vedama Rusijos ekipa atsakė tokiu pat spurtu ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

„Žalgirio“ krepšininkai nepasidavė ir prasidėjus paskutinei minutei atsiliko tik 78:79. Tačiau Mike’as Jamesas dūrė du tritaškius, „Žalgiris“ dukart suklydo ir CSKA išsivežė pergalę iš Kauno.

„Jeigu nuolat žaistume taip, kaip paskutines 25 minutes, turėtume puikius šansus laimėti. Gynyba buvo nebloga, koncentracija ties detalėmis – tik 25 minutes. Turime išlaikyti tokį žaidimą viso mačo metu, jeigu norime laimėti prieš tokias komandas.

Mūsų energija buvo gera. Nusiteikimas taip pat buvo geras, esame patenkinti tuo“, – teigė M. Schilleris.

Šiame mače jis išbandė kelias naujoves – starto penkete žaidė Paulius Jankūnas, o Nigelis Hayesas kilo nuo suolo ir žaidė trečioje pozicijoje.

Tai buvo atlikta dėl tiesioginių dvikovų – P. Jankūnas turėjo stumdytis su Tornike Šengelija, o N. Hayesas gintis prieš Willą Clyburną, taip pat kilusį nuo suolo.

„Man tai patiko, – apie N. Hayesą lengvo krašto pozicijoje sakė treneris. – Tai padeda pridengti tokias dvikovas kaip su W. Clyburnu. Jis turi ūgį ir atletiškumą ir manau, kad atliko gerą darbą

Pauliaus žaidimą vertinu puikiai. Jis puikiai dirbo vienas prieš vieną, laiku atliko kietas pražangas“.

Kauniečius pražudė po konflikto su Dimitriu Itoudžiu ir vienerių praleistų rungtynių sugrįžęs M. Jamesas, pelnęs 27 taškus (5/6 trit.) ir surinkęs 32 naudingumo balus.

Vien per antrą mačo pusę jis sukratė 22 iš 42 visų CSKA taškų.

„Reikia nukelti kepures, ypač prieš M. Jamesą. Ar mes galėjome geriau išpildyti detales prieš juos gynyboje? Greičiausiai taip, bent keliuose epizoduose. Bet jie atliko ir pataikė sunkius metimus“, – pripažino „Žalgirio“ treneris.

„Žalgirio“ lyderiu šiose rungtynėse ir vėl tapo Marius Grigonis, mačą  baigęs su 19 taškų (0/2 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.), 4 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 24 naudingumo balais.

„Man patinka jo lyderiškumas. Jis nori laimėti, atrodo, kad visi to nori, bet jis to tikrai nori. Tą rodo darbas gynyboje, ties detalėmis. Jeigu jis sugebės visą tą norą perduoti ir kitiems, kas šiandien pavyko, mums didelis žingsnis į priekį visai komandai“, – vylėsi M. Schilleris.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį išvykoje prieš Milano „AX Armani“.