Kauno „Žalgiris“ (5/4) Eurolygoje patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) turėjo pražinti Maskvos CSKA (6/3) pranašumą.

Rungtynes nulėmė svečių lyderis Mike'as Jamesas, kuris mačo pabaigoje pataikė itin kelis svarbius metimus. Jam puikiai talkino ir amerikietis Willas Clyburnas.

Kauniečiams tai buvo trečiasis pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės ir ketvirtasis per paskutinis penkis mačus.

CSKA jau nuo pat rungtynių pradžios šį vakarą gana sėkmingai kontroliavo žaidimą. Vienu metu kauniečiai dar pirmavo, bet CSKA sėkmingai puolė, o žalgiriečiai kiek strigo puolime. Po Mike‘o Jameso tolimo metimo pirmojo kėlinio pabaigoje CSKA pirmavo jau 26:17.

Antrame kėlinyje Rusijos ekipa persvara dar labiau išaugo ir vienu metu siekė ir 15 taškų (37:22).

Vis dėlto po kelių pataikytų tritaškių, sėkmingo Mariaus Grigonio žaidimo „Žalgiris“ sugebėjo kiek sumažinti atsilikimą ir ilsėtis išėjo pralaimint 38:45.

Po pertraukos „Žalgiris“ bandė vytis varžovus, be labai greit susirinko keturias komandines pražangas. Komandos lyderis Marius Grigonis irgi likusią kėlinio praleido ant suolo dėl keturių asmeninių pražangų.

CSKA sėkmingai reagavo į visus kauniečių bandymus priartėti.

Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ surengė nedidelį spurtą ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 64:66. Vis dėlto CSKA, kaip ir viso mačo metu, turėjo atsaką ir dviem tritaškiais nubraukė žalgiriečių bandymą išlyginti rezultatą.

Mačui artėjant prie pabaigos šeimininkai vis bandė vytis varžovus. Po sėkmingų aštrių prasiveržimų ir taiklių baudos metimų pavyko būti visiškai šalia CSKA (78:79). Vis dėlto Rusų klubo lyderis M. Jamesas pataikė fantastišką tritaškį, prisidėjo ir W. Clyburnas, o CSKA sėkmingai išlaikė pergalingą persvarą bei laimėjo 87:78.

CSKA gretose nesustabdomai žaidė 27 taškus pelnęs M. Jamesas, kuris pataikė 5 iš 6 mestų tritaškių. Jam gerai talkino 13 taškų pridėjęs Willas Clyburnas.

Šeimininkų gretose Marius Grigonis įmetė 19 (5/6 trit.), 10 pridėjo Thomasas Walkupas.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (5/6 tritaškiai, 4/4 baudos, 24 naud.b.), Thomas Walkupas 10 (7 rez.p.), Augustine'as Rubitas 9, Joffrey Lauvergne'as ir Rokas jokubaitis po 8, Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 5, Lukas Lekavičius 4, Paulius Jankūnas ir Steve'as Vasturia po 2.

CSKA: Mike'as Jamesas 27 (3/5 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 6/6 baudos, 5 rez.p., 32 n.b.), Willas Clyburnas 13, Drrunas Hilliardas 12, Nikola Milutinovas 8 (7 atk.kam.), Tornike Šengelija 7, Joelis Bolomboy'us 6.

„Žalgiris“ penktadienį stos į dar vieną kovą Eurolygoje, kai Milane susitiks su „Ax Armani“ klubu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: T. Walkupas, S. Vasturia, M. Grigonis, P. Jankūnas, J. Lauvergne'as

CSKA: D. Hackettas, D. Hilliardas T. Šengelija, N. Kurbanovas, N. Milutinovas

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ 78:87 CSKA (17:26, 21:19, 20:21, 20:21)

Kėlinuko pradžioje abi ekipos apsikeitė netaikliais tritaškiais. Bet kauniečiai surengė spurtą 6:0 ir pavyko priartėti iki 64:66.

Vis dėlto visą įdirbį nubraukė du svečių tritaškiai (64:72). Įpusėjus kėliniui M. Grigonis pataikė iš toli, bet CSKA visada turėjo atsakymą ir pirmavo 76:67.

„Žalgiris“ nebuvo linkę pasiduoti, po M. Grigonio baudos metimų dar du taškus pridėjo Rokas Jokubaitis ir žalgiriečiai atsilikinėjo tik 76:79.

Šeimininkai buvo priartėję iki vieno taško, bet prabilo CSKA lyderis M. Jamesas, pataikęs iš toli, o galiausiai svečiai išlaikė persvarą ir laimėjo rungtynes.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 58:66 CSKA (17:26, 21:19, 20:21)

M. Grigonis kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu, bet dvitaškiu atsakė ir CSKA. Per dvi minutes žalgiriečiai surinko net 4 komandines pražangas, o rezultatas 41:49 buvo Rusijos ekipos naudai.

Bet šeimininkai nebuvo linkę pasiduoti ir po taiklaus Artūro Milaknio metimo priartėjo iki 50:54. Tačiau CSKA čia pat atsakė keliais tolimais metimais (60:52).

Kėlinuko pabaigoje svečiai neleido žalgiriečiams surengti dar vieno spurto ir po 30 rungtynių minučių jie pirmavo 66:58.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 38:45 CSKA (17:26, 21:19)

CSKA vėl sėkmingiau pradėjo kėlinį, pelnydami keturis taškus be atsako (30:17). Kauniečiams kiek sunkiau sekėsi rinkti taškus, bet po Thomaso Walkupo tritaškio pavyko priartėti iki 22:32.

Įpusėjus kėliniui CSKA įrodinėjo savo pranašumą, kauniečiai strigo abejuose aikštės pusėje ir svečiai pirmavo jau 15 taškų skirtumu (37:22).

Abi komandos kiek vėliau apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir po A. Rubito dvitaškio žalgiriečiai priartėjo iki 31:42. „Žalgiris“ patikė du tritaškius iš eilės (37:42), bet čia pat Nikola Milutinovas pataikė dvitaškį su pražanga (37:45).

Kėlinuko pabaigoje kauniečiai apsigynė ir į pertrauką išėjo pralaimint 38:45.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 17:26 CSKA

CSKA sėkmingiau pradėjo mačą pataikydama du dvitaškius iš eilės, bet šeimininkai atsakė keliomis geromis atakomis ir jau pirmavo 5:4. Bet CSKA sėkmingai puolė ir sužaidus pusę kėlinio jau jie pirmavo 11:7.

Daugiausiai Mariaus Grigonio pastangomis „Žalgiris“ bandė neatsilikti nuo varžovų ir sužaidus septynias minutes kauniečiai pralaiminėjo 12:16.

Vis dėlto Rusijos ekipa kėlinį užbaigė taikliu Mike'o Jamesu tolimu metimu ir pirmavo jau 26:17.