REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
„Šauti sau į koją“: Kremlius tai sugeba geriausiai (nuotr. SCANPIX)

„Šauti sau į koją“: Kremlius tai sugeba geriausiai

Kaip sankcijos amerikiečiams virsta eiliniu smūgiu rusams

Rusijos Dūmos sankcijų siūlymas JAV atžvilgiu, kuris numato importo prekių iš užsienio draudimą, tapo galvos skausmu Rusijos ministerijoms. Apie tai, remiantis šaltiniais vyriausybėje, antradienį, balandžio 17-ąją, rašo „Vedomosti“.

18

Rusijos Dūmos sankcijų siūlymas JAV atžvilgiu, kuris numato importo prekių iš užsienio draudimą, tapo galvos skausmu Rusijos ministerijoms. Apie tai, remiantis šaltiniais vyriausybėje, antradienį, balandžio 17-ąją, rašo „Vedomosti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas dar tik kalbų lygyje sklandančias „sankcijas“ nenoriai vertina ir patys parlamentarai, turėję priimti svarstymui įstatymą dar balandžio 16-ąją, tačiau kol nukėlę tai kitam mėnesiui.

REKLAMA

Beje, tai ne pirmas sykis, kuomet „kontrsankcijos“ virsta savų piliečių, jų teisių ar galimybių ribojimu. Prieš kelerius metus Vakarų šalims paskelbus sankcijas Kremliaus kontroliuojamoms įmonėms ir jų vadovams, Rusija ėmėsi „atsakomųjų veiksmų“ ir uždraudė kai kurių maisto produktų, daržovių, vaisių importą į šalį. Dėl ko iš esmės daugiausiai nukentėjo patys rusų vartotojai, kuriems atitinkama produkcija pabrango, o pačią produkciją į šalį pusiau legaliai veža kaimyninės Rusijos šalys. Pavyzdžiui, Baltarusija, net neturėdama jūros, tapo viena iš pagrindinių žuvies produkcijos eksportuotojų į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Patys išsigando savo siūlymų?

Praėjusį penktadienį pristatytas dokumentas buvo aptariamas ir vyriausybėje, įskaitant patį Rusijos premjerą Dmitrijų Medvedevą. Jo atstovė spaudai Natalija Timakova paaiškino, kad šis įstatymo projektas – Valstybės Dūmos iniciatyva, ir galutinis sprendimas priklauso būtent nuo jos, nors pirmasis apie galimą amerikietiškos produkcijos ribojimą anksčiau praėjusią savaitę prabilo kaip tik D. Medvedevas.

Leidiniui šaltinis teigė, kad sprendimas dėl šio įstatymo projekto pateikimo galėjo būti priimtas Saugumo Taryboje, o pats dokumentas galėjo būti parengtas prezidento administracijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot vieno iš deputatų, kai kurioms ministerijoms įstatymas dėl sankcijų pasirodė netikėtas. „Jiems tai bus patikrinimas, kaip stipriai jie yra priklausomi nuo importo, kam buvo visą tą laiką eikvojamos biudžetinės lėšos“, – aiškino leidinio pašnekovas. Leidinyje taip pat pažymima, kad politikai su apmaudu kalba apie tai, kad visuomenėje akcentuojamas vaistų įvežimo draudimas.

Atsakomųjų sankcijų įstatymo projektas, sukurtas Valstybės Dūmoje, numato žemės ūkio produkcijos, mitybos, vaistų, alkoholio, tabako, įvairios įrangos ir technologijų iš JAV importo draudimus. Balandžio 16-ąją paaiškėjo, kad „antiamerikietiškos sankcijos“ Rusijos Dūmoje bus svarstomos ne anksčiau nei gegužės viduryje.

REKLAMA

Sudarė vaistų sąrašą

Dokumente, kuris buvo pateiktas Rusijos Dūmai svarstymui, nėra konkrečiai nurodyta, kurie vaistai pretenduoja patekti į draudžiamųjų sąrašą. Tačiau „Vidal“ ekspertai sudarė sąrašą medikamentų, kuriems pagal dabartinę formuluotę grėstų patekti į sankcijų sąrašus.

Nepaisant to, kad įstatymo projekte yra numatyta, jog bus draudžiamas įvežimas tik tų vaistų, kurie turi vietinius analogus, sudarytame preliminariame vaistų sąraše yra daug žinomų pavadinimų: potenciją skatinantys „Viagra“, „Cialis“, vaistai nuo peršalimo „Teraflu“, nuskausminamieji „Nurofenas“, antibiotikai „Augmentinas“, „Klacidas“, hormoniniai vaistai „Diprospanas“, hormoninis purškiklis į nosį „Nasonex“ , įvairūs kiti vaistai nuo vėžinių susirgimų, ir kitų susirgimų ar negalavimų.

REKLAMA

Viso Rusijoje yra įregistruota 1019 vaistinių preparatų, kurių kilmės šalis nurodoma kaip JAV. Daugelis jų, nors teisė į juos priklauso amerikiečių bendrovėms („Pfizer“, „Merck“, Abbott Laboratories“, „Johnson&Johnson“, „Eli Lilly“, „Gilead Sciences“, „Bristol-Myers Squibb“ ir pan.), gaminami kitose šalyse.

„RNC Pharma“ duomenimis, į Rusiją iš JAV importuojama vaistų už 82 mlrd. rublių per metus, iš jų 45 mlrd. rublių – turintys analogų vietos rinkoje.

Yra vienas svarbus aspektas – pagal dabar veikiančius Rusijos įstatymus, negalią turintys asmenys teoriškai turi teisę gauti bet kokius vaistus, net ir neregistruotus Rusijoje. Taigi, šis sankcijų paketas Rusijoje yra užprogramuotas teisės normų, įskaitant ir tarptautines pažeidimas. Maža to, nukentės pacientai su retais, įskaitant ir vėžinius, susirgimais, juk daugelis jiems reikalingų preparatų Rusijoje nėra gaminami, arba yra prastesnės kokybės analogai amerikietiškiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liaudies išmintimi siūliusiam gydytis parlamentarui priminė, kur studijuoja jo dukra

Tradiciškai Rusijai, būtinai atsiras koks nors „Vieningosios Rusijos“ partijos narys, kuris siūlys liaudžiai „patriotiškai susiveržti diržus“. Balandžio 14-ąją Valstybės Dūmos deputatas Petras Tolstojus parekomendavo nuo hipertonijos kenčiantiems rusams „spjauti“ ant užsienio gamybos vaistų ir gydytis liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gudobelės ar ąžuolo žievės nuoviru.

Internete vartotojai netrukus „priminė“ Dūmos vicepirmininkui, kad jo paties dukra studijuoja Jeilio universitete JAV.

REKLAMA

„Pats jis reguliariai gydosi Austrijoje. Taigi daro jis vieną, o būrams pasakoja kitką“, – rašoma komentaruose po įrašu apie politiko dukrą.

Taip pat pažymima, kad jo dukra Aleksandra, gyvenanti JAV anksčiau yra išgarsėjusi savo pasisakymu viename socialiniame tinkle, kad „neduok Dieve būtų mokytis Rusijoje“. Tuomet tėvui pavyko užglaistyti skandalą paaiškinus, kad „žinutė internete neatspindi Aleksandros patriotizmo“. Vėliau skandalinga žinutė su visa paskyra buvo ištrinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų