• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Fizikai ir astronomai raportuoja apie unikalų reiškinį: iš karto trys galingi žybsniai įvyko Saulėje per vieną parą vienoje aktyvioje srityje, rašo „newsru.com“. NASA dokumentuotas unikalus reiškinys (kažkas panašaus įvyko prieš 11 metų, pažymi „Gismeteo“). Tik vakar, 2 val. 16 min. Grinvičo laiku, įvyko pirmasis pats galingiausias žybsnis šiais metais (aukščiausios kategorijos žybsnis – X1,7), kuris truko 40 minučių. Po to greitai įvyko dar intensyvesni žybsniai: X2,8 (16 val. 09 min. Grinvičo laiku), kuris truko 28 minutes, ir X3,2 (ketvirtadienį 01val. 17 min. Grinvičo laiku), kuris truko 81 minutę.

REKLAMA
REKLAMA

„Pati situacija, trys labai galingi žybsniai per tokį trumpą laiką apskritai gana retas reiškinys...Du žybsniai paeiliui su tokiu intervalu paskutinį kartą buvo 2005 metais, o trys paeiliui – tai apskritai, galimas daiktas, unikalus atvejis stebėjimų istorijoje, reikia žiūrėti“, - sakė „RIA Novosti“ Sergejus Bogačiovas, Lebedevo vardo Fizikos instituto Saulės rentgeninės astronomijos laboratorijos darbuotojas.

REKLAMA

Saulė savo aktyvumą parodė visiškai netikėtai, pažymi „Gismeteo“: „Dar prieš parą mažai kas abejojo, kad Saulė yra gilios žiemos būsenos“.

Saulės žybsnių šaltinis buvo unikali 1748 sritis. Kada įvyko pirmasis žybsnis, ši sritis buvo už matomo saulės disko krašto. Dėl Saulės sukimosi dabar ji patenka į mūsų akiratį. Šios dėmių grupės tikslūs matmenys ir magnetinė konfigūracija kol kas nenustatyti, bet sprendžiant pagal žinomus duomenis, tai turi būti viena iš pačių didžiausių sričių per pastaruosius metus.

REKLAMA
REKLAMA

Žybsnius palydėjo galingos vainikinės emisijos, dėl kurių Žemėje gali kilti magnetinių audrų. Pavydžiui, dėl panašių tvyksnių 1859 metų rugsėjo 1-2 dienomis, pavadintų „Karingtono žybsniu“, įvyko telegrafo laidų trumpasis jungimas, primena BBC Naujienų tarnyba (rusų kalba).

Tiesa, dabartiniai žybsniai vargu ar atsilieps žemės gyventojų savijautai: vainikinės emisijos nebuvo nukreiptos į Žemę. Tačiau specialistai mano, kad žvaigždės aktyvumas nesumažės, ir per ateinančias 48 valandas naujų X klasės žybsnių tikimybė, kaip jie prognozuoja, yra 40 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų