Utenoje surengtos šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“, kurios įtrauktos į Lietuvos lankininkų federacijos reitinginių varžybų kalendorių. Savo jėgas čia išbandė 80 lankininkų iš visos Lietuvos.

Šiose varžybose netrūko ir gražių kovų, ir aukštų rezultatų. Taip pat užfiksuotas ir naujas Lietuvos rekordas.

Naujo Lietuvos jaunimo rekordo autore tapo Lankininkų sporto klubo atstovė Austėja Kopcikaitė. Ji kvalifikacijoje surinko 483 taškus. Atrankoje A. Kopcikaitė užtikrintai aplenkė visas varžoves.

Tiesa, atkrintamosiose varžybose jaunajai lankininkei pasidabinti medaliu nepavyko. Pusfinalyje A. Kopcikaitė 4:6 pralaimėjo gerokai labiau patyrusiai Halina Radvilienei, o mažajame finale ji 0:6 nusileido Karinai Nugmanovai.

Šios rungties čempione tapo Ligita Pūrienė (Kauno lankininkai), finale 6:2 įveikusi H. Radvilienę.

Vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo Domantas Šuliokas (Kauno sporto mokykla „Gaja“). Jis finale 7:3 įveikė Justą Antanaitį. Trečiąją vietą užėmė Dalius Mačernius, akistatoje dėl bronzos 6:2 pranokęs Justą Juknevičių.

Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo Paulina Ramanauskaitė („Žaliasis lankas“). Kvalifikacijos laimėtoja atkrintamosiose nepralaimėjo nei vienos šūvių serijos, o finale 6:0 įveikė Laimą Kačonienę. Bronzą pelnė Kristina Abromavičienė („Auksinis šaulys“).

Atkakli kova vyko vyrų skriemulinių lankų varžybose. Pasaulio jaunių pirmenybių prizininkas Jonas Grigaravičius (Utenos lankininkų klubas) buvo pirmas kvalifikacijoje bei pranoko visus varžovus atkrintamosiose. Pusfinalyje jis pakartojo asmeninį atkrintamųjų varžybų rekordą ir 148:142 įveikė Europos žaidynių dalyvę Ingą Timinskienę, o atkakliame finale 144:143 įveikė savo trenerį ir tėtį Marių Grigaravičių. Akistatoje dėl bronzos I. Timinskienė 145:141 nugalėjo Marių Junoką.

„Pasirodymą vertinu gerai, sušaudžiau savo dabartinį rekordą ir kvalifikacijoje, ir atkrintamosiose. Sakyčiau, kad forma taip pat yra gera, todėl rezultatai tikrai tenkina, nors visada galima ir geriau. Nemanau, kad finale reikėjo sėkmės, nes jaučiausi užtikrintai ir ramiai kovodamas su tėčiu“, – mintimis dalinosi J. Grigaravičius.

Būtent Utenos lankininkų klubas buvo šių varžybų organizatorius. J. Grigaravičius pasidžiaugė, kad renginys pavyko puikiai, viskas įvyko pagal planą, sulaukta nemažai dalyvių, atsirado daugiau dėmesio iš rėmėjų. „Namuose visada smagu šaudyti“, – šypsojosi sportininkas.

Talentingas Lietuvos lankininkas šiemet didžiausią dėmesį skirs Europos jaunių ir jaunimo čempionatui, kur taikysis į aštuntuką. Rudenį planuojami dar du rimti startai užsienyje – Nyderlanduose bei Vokietijoje.

„Utenos taurėje“ vyko atkaklios kovos ir paprastųjų ir ilgųjų bei tradicinių lankų varžybose.

Paprastųjų lankų varžybose nugalėtoju tapo Egidijus Kriaučiūnas („Vajetau“), finale rezultatu 6:4 įveikęs Rimantą Šulioką. Bronza atiteko Viktorui Kosteckui („Vajetau“).

Ilgųjų ir tradicinių lankų finale Rimantas Brusokas („Ugninė strėlė“) po papildomo šūvio 6:5 nugalėjo Aleksą Budiną. Trečioji vieta atiteko Tomui Pociui.

Ten pat Utenoje kovo 16–17 dienomis vyks ir Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas.