Šeštadienį įspūdingoje Saudo Arabijos trasoje pirmą kartą vyko „Formulės 1“ kvalifikacija, kurią dramatiškai laimėjo britas Lewisas Hamiltonas.

„Mercedes“ lyderis geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 27.511 sek. Antras buvo brito komandos draugas suomis Valtteri Bottas (1:27.622), o čempionato lyderis olandas Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ liko tik trečias (1:27.653).

Olandas lemiamą kvalifikacijos ratą važiavo rekordiniu tempu. Tiek pirmas, tiek antras jo sektoriai buvo „purpuriniai“. Visgi, prieš pat finišą M.Verstappenas kliudė barjerą ir negalėjo užbaigti greitojo rato.

„Trečia vieta šį vakarą tikrai yra nuvilianti, ypač žinant tai, kokį ratą važiavau paskutinio bandymo metu“, - nusivylęs kalbėjo M.Verstappenas.

Tuo tarpu L.Hamiltonas džiaugėsi „pole“ poziciją, o V.Bottą pavadino geriausiu komandos draugu, kokį galima sutikti šiame sporte. Suomis sekmadienį gali padėti L.Hamiltonui, jei už savęs sulaikys M.Verstappeną.

Po 20 etapų M.Verstappenas (351,5 taško) turi 8 tšk. pranašumą prieš L.Hamiltoną (343,5). Dėl trečios vietos kovoja V.Bottas (203) ir antrasis „Red Bull“ pilotas meksikietis Sergio Perezas (190). Konstruktorių įskaitoje vis dar vyksta arši „Mercedes“ (546,5) ir „Red Bull“ (541,5) kova, o trečioje vietoje įsitvirtino „Ferrari“ (297,5).

Saudo Arabijos GP lenktynės prasidės sekmadienį 19.30 val. Lietuvos laiku.