UEFA Čempionų lygoje dvi komandos užsitikrino bilietus į pusfinalį – Londono „Chelsea“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“.

Jau aišku, kad Čempionų lyga turės naujus čempionus. Praėjusiais metais trofėjų į viršų kėlusi Miuncheno „Bayern“ krito ketvirtfinalyje prieš Paryžiaus „Saint-Germain“.

Namuose reikalų vokiečiai prisidarė pakankamai – pralaimėjo 2:3. Prancūzijos sostinėje pavyko laimėti 1:0 (1:0), tačiau dėl išvykos įvarčių buvo priversti srėbti prisivirtą košę.

PSG pasiekė revanšą. Neymaro ir Kyliano Mbappe vedamas superklubas krito praėjusių metų Čempionų lygos finale prieš „Bayern“ 0:1.

Miuncheno ekipa nežymiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau atliko dviem smūgiais daugiau į vartų plotą (5:3).

Pirmajam kėliniui įvykių užtektų, kad ir visam mačui. Pradžioje Neymaras vos nepasinaudojo Joshua Kimmicho klaida, tačiau „Bayern“ padidino intensyvumą.

26-ą minutę Leroy‘aus Sane smūgis skriejo šalia kairiojo virpsto, o 27-ą iš toli Keyloro Navaso vos neužklupo J. Kimmichas.

Visgi PSG turėjo dar geresnių progų – Neymaro smūgiai du kartus „pabučiavo“ varžovų vartų virpstą. Neįmuši tu – įmuša tau. Davido Alabos smūgį 40-ąją minutę atrėmė K. Navasas, tačiau kamuolį ore pasiekė Ericas Choupo-Motingas ir pasiuntė jį į vartus (1:0).

Auksinį šansą po pertraukos vėl paleido Neymaras. 53-ąją minutę brazilas sulaukė puikaus Angelio Di Maria perdavimo – liko tik pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Tačiau Neymaras slysdamas kamuolio nepasiekė.

79-ąją šeimininkai įmušė įvartį, tačiau K. Mbappe buvo nuošalėje – neįskaityta.

83-iąją minutę „Bayern“ pradėjo vartų apgultį. Pirmąja proga nepasinaudojo Leroy‘us Sane. 86-ąją minutę Thomaso Mullerio progą atrėmė K. Navasas. Per likusį laiką prancūzų vartai turėjo keletą gaisrų, tačiau juos pavyko užgesinti.

Tuo tarpu Londono „Chelsea“ ir „Porto“ akistatoje daug intrigos nebuvo.

Anglijos grandas išvykoje laimėjo 2:0, o atsakomojoje akistatoje nusileido 0:1.

„Chelsea“ kamuolį kontroliavo kiek mažiau, tačiau užtikrintai gynėsi – iki pat antrojo kėlinio 60-osios minutės nei viena ekipa nebuvo atlikusi smūgio į vartų plotą.

Pirmajame kėlinyje ryškesnę progą turėjo Portugalijos čempionų narys Jesusas Corona, tačiau paleido progą vėjais.

Antrame kėlinyje Christianas Pulišičius patikrino „Porto“ gynėjų budrumą, tačiau įvarčio nepasiekė. 94-ąją minutę „Porto“ įvartį pelnė Mehdi Teremas, tačiau laiko jau buvo likę trupiniai.

Rungtynės pasidarė gyvesnės tik nuo 60-osios ekipos, kai ekipoms pavyko registruoti smūgius į vartų plotą. Portugalai jų padarė tris, o anglai vieną.

Aštuntfinalyje „Chelsea“ eliminavo Madrido „Atletico“, o „Porto“ sensacingai išmetė Cristiano Ronaldo atstovaujamą Turino „Juventus“.