0

Dramatiškai pasirodymą Eurolygoje pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai Maskvoje tik paskutinėmis akimirkomis nusileido Maskvos CSKA - 73:75 (23:20, 14:26, 15:8, 21:21).

Pergalę lietuviams galėjo išplėšti Renaldas Seibutis, bet desperatiškas jo tritaškis per rankas skriejo pro šalį.

Likus kiek daugiau nei minutei pergalę iš „Lietuvos ryto“ rankų ėmė plėšti buvęs žalgirietis Sonny Weemsas. Jo pastangomis CSKA sugebėjo perimti iniciatyvą ir išsiveržti į priekį tik paskutinėmis akimirkomis. Įdomu, kad iki tol su S.Weemsu „Lietuvos ryto“ gynyba darbavosi pakankamai sėkmingai.

Pirmosiomis minutėmis „Lietuvos rytas“ nerodė jaudulio ženklų ir pirmavo 6:2. Vangiai susitikimą pradėję CSKA įsibėgėjo, bet aštuonis taškus pelnęs R.Seibutis vedė savo komandą į priekį - 10:6. Prie lietuvio prisijungė ir kiti „Lietuvos ryto“ nariai, o skirtumas prieš Eurolygos vicečempionus vis didėjo 18:10. Traukti komandą iš duobės ėmė M.Teodosičius 20:16.

Pirmąjį ketvirtį tritaškiu baigė N.Nedovičius (23:20), bet antrojo pradžia susiklostė itin nesėkmingai. CSKA žaibiškai panaikino deficitą iš išsiveržė į priekį 23:27. A.Džikičiaus auklėtinių bandymus priartėti numalšindavo taiklūs CSKA snaiperių tritaškiai 28:33. Laimei reikiamu metu svarbius taškus iš įvairių distancijų rinko svečių aukštaūgiai - 33:37. Vis dėlto po antrojo kėlinio pabais A.Džikičius turėjo duoti pylos savo komandai - 37:46.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ neatrodė sutrikęs ir per priekinę liniją mažino skirtumą 44:48. Gerai gindamiesi nedideliais žingsniais vilniečiai mynė rusams ant kulnų, kol galiausiai išlygino rezultatą 52:52.

Lemiama rungtynių atkarpa prasidėjo itin permainingai. O likus žaisti 5 minutes po pirmojo J.Blūmo tritaškio rezultatas buvo lygus 61:61. Netrukus greitoje atakoje A.Jomantas dvitaškiui išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 63:61. Deja, bet CSKA perėmė iniciatyvą ir likus mažiau nei 3 min. Lietuvos vicečempionai atsiliko 64:67. L.Radoševičius dviem baudomis sušvelnino atsilikimą iki minimumo (66:67), M.Teodosičius priėmė nelogišką puolime, o prie baudų metimo linijos rezultatą išlygino A.Jomantas 67:67. Likus mažiau nei 2 min. R.Seibutis persvėrė rezultatą 69:67. L.Radoševičius netvirtai, bet pridėjo dar dvi tikslias baudas - 71:67. Laikrodžiui rodant per 1 minutę, savo darbo ėmėsi S.Weemsas 71:70. Likus mažiau nei minutei S.Weemsas išvedė CSKA į priekį 71:72 ir gynyboje blokavo R.Seibučio metimą. Netrukus M.Teodosičius realizavo dvi baudas (71:74) bei „Lietuvos rytui“ paliko 19 sekundžių. N.Nedovičių šeimininkai sustabdė pražanga, bet serbo ranka nedrebėjo 73:74. S.Weemsas realizavo tik vieną baudą (73:75), bet N.Nedovičiaus greitą prasiveržimą bloku sustabdė A.Ponkrašovas. N.Krstičius taip pat prametė dvi baudas ir „Lietuvos rytas“ per 4 sek. turėjo surengti desperatišką ataką. Deja, bet prie trijų taškų linijos kamuolį nusivaręs R.Seibutis iš toli buvo netikslus.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 19 (6 atk. kam., 8/13 dvit.), M.Katelynas 12, N.Nedovičius 11, L.Radoševičius 10, J.Blūmas (6 rez. perd., 1/7 trit.) ir P.Samardžiskis po 5, D.Ivanovas ir S.Babrauskas po 4, A.Jomantas 3.

CSKA: S.Weemsas 14, N.Krstičius (7 atk. kam.) ir V.Chriapa po 12, Z.Ercegas 11, M.Teodosičius 10 (5 kl.).