REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vitaminas D yra natūraliai gaunamas iš saulės spindulių, ypač vasarą, tačiau, pasak ekspertų, žiemą vitamino D trūksta. Laimei, yra keletas dietos papildymų, įskaitant vieną pusryčių gėrimą.

Vitaminas D yra natūraliai gaunamas iš saulės spindulių, ypač vasarą, tačiau, pasak ekspertų, žiemą vitamino D trūksta. Laimei, yra keletas dietos papildymų, įskaitant vieną pusryčių gėrimą.

REKLAMA

Vitaminas D yra maistinė medžiaga, gyvybiškai svarbi kaulų stiprumui, jis taip pat didina serotonino kiekį. Tačiau žiemos mėnesiais gali būti sunkiau gauti šio natūraliai esančio vitamino, nes trūksta saulės spindulių, rašo express.co.uk.

Dr Ross Perry GP ir „Cosmedics UK“ medicinos direktorius sako: „Pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulė. Vitamino D trūkumas siejamas su energijos trūkumu ir nuovargiu, todėl natūralu, kad gaudami savo dienos dozę, būsime energingesni.

Didžiąją dalį vitamino D mes gauname iš saulės spindulių maždaug nuo kovo pabaigos ir balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos, paprasčiausiai būdami saulėje nepridengtomis  rankomis ir kojomis du ar tris kartus per savaitę 15–20 minučių. Tačiau žiemą JK saulės nėra tiek, kad mūsų oda galėtų pagaminti pakankamai vitamino D“.

REKLAMA
REKLAMA

Vitamino D trūkumas per ilgesnį laiką gali sukelti tam tikrą poveikį sveikatai

Iš tiesų, pasak Beverley Richards, „Optibac Probiotics“ mitybos terapeutės, vitamino D trūkumas yra „labai dažnas“. Ji sako: „Manoma, kad maždaug vienas milijardas žmonių visame pasaulyje negauna pakankamai šio vitamino“.

REKLAMA

Ponia Richards pridūrė: „Vitaminas D yra būtinas raumenų, kaulų ir imuninės sistemos sveikatai, todėl kai kurie vitamino D trūkumo simptomai yra: sumažėjęs imunitetas ir dėl to dažniau sergama, nuovargis ar išsekimas, nugaros ir kaulų skausmas, bloga nuotaika, lėtas žaizdų gijimas, plaukų slinkimas bei raumenų skausmas“. Sparčiai artėjant žiemos mėnesiams, auksinės vasaros saulės bus mažai.

Laimei, ekspertai tvirtina, kad yra gana lengvas būdas gauti kasdienę vitamino D dozę.

Jus išgelbės stiklinė apelsinų sulčių pusryčių metu

Vienas geriausių būdų gauti pakankamai vitamino D yra subalansuota mityba. Nors žuvis ir raudona mėsa yra du plačiai žinomi vitamino D šaltiniai, ekspertai nurodo, kad yra ir keletas mažiau žinomų produktų. Tiesą sakant, pasak abiejų ekspertų, jus išgelbės stiklinė apelsinų sulčių pusryčių metu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau svarbu įsitikinti, kad apelsinų sultys yra praturtintos. Vienas puodelis, apytiksliai 237 ml praturtintų apelsinų sulčių su pusryčiais, gali pradėti dieną su 100 TV vitamino D arba 12 procentų rekomenduojamos dienos vertės.

Į praturtintą maistą ir gėrimus, tokius kaip apelsinų sultys, yra pridėta papildomų maistinių medžiagų ir jie sukurti tikslu padidinti rekomenduojamą gyvybiškai svarbių vitaminų paros kiekį.

Ponia Richards sakė: „Jūs taip pat galite rasti gerų vitaminų šaltinių praturtintuose maisto produktuose, tokiuose kaip praturtinta duona, javai ir apelsinų sultys“.

Dr Perry pažymėjo, kad kai kurie jogurtai taip pat yra praturtinti, kad juose būtų daugiau vitamino D, pridurdamas, kad „riebios žuvys, tokios kaip lašiša, sardinės, silkės ir skumbrės, raudona mėsa, kepenys, kiaušinių tryniai“, yra puikūs natūraliai randamo vitamino D šaltiniai.

Is apelsinu sulciu VitD negausite, nes naturaliai ten jo nera, bet garantuotai bus cukraus bomba, o po didelio kiekio cukraus imunitetas bus nusilpes. Vit D yra riebaluose tirpstantis ir jam pasisavinti butini riebalai, tai tose sultyse geriausiu atveju tik lasas sintetinio Vit D, kuris netures teigiamos itakos sveikatai, net jai ir sugebetumet isgerti 3 litrus per karta. Sveikatai kenksminga reklama, prie kurios turetu buti parasytas uzsakymo numeris.
Sulciu reklama
na čia su tokiu racionu maisto nebent palaikomasis variantas, kai vit.D kraujyje norma, o jei jau trūkumas tai aišku, kad reikia vit.D maisto papildus vartoti, šiuo metu pvz, geriu Pharma Nord firmos D-Pearls žirniukus, nu tokios mažos kapsulytės, labai fainos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų