Švedijos sostinėje vykstančiose tarptautinėse „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose sėkmingai atranką šeštadienį įveikė bei į savo rungčių finalus pateko Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Mindaugas Sadauskas.

Ketvirtadienį laimėjusi 50 m krūtine plaukimo finalą, Rūta Meilutytė šeštadienį atrankoje dvigubai ilgesnį nuotolį nuplaukė per 1 minutę 7,53 sekundės bei vėl aplenkė visas varžoves.

Antra 100 m distancijos krūtine kvalifikacijoje liko švedė Sophie Hansson (1:08,18), trečia – rusė Natalija Ivanejeva (1:08,60).

Antras 50 m nuotolio krūtine buvo Giedrius Titenis, kuris šiose varžybose užėmė trečią vietą plaukdamas 200 m nuotolį bei liko penktas 100 m krūtine distancijoje.

Šeštadienį 50 metrų krūtine lietuvis įveikė per 27,59 sekundės ir, pagerinęs asmeninį sezono rekordą, nusileido tik Cameronui van der Burghui (27,47 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Trečią poziciją pasidalijo Panamos atstovas Edgaras Crespo ir švedas Johannesas Skagiusas (abu 27,95 sek.).

Išvakarėse penktą vietą 100 m laisvu stiliumi rungties finale užėmęs Mindaugas Sadauskas šeštadienį 50 m laisvu stiliumi atrankoje sugaišo 22,72 sekundės ir buvo trečias. Iki olimpinio „A“ lygio normatyvo lietuviui trūko 0,45 sekundės.

Greičiau už lietuvį kvalifikacijoje plaukė rusas Jevgenijus Sedovas (22,55 sek.) ir suomis Ari-Pekka Liukkonenas (22,58 sek.).

Šių varžybų prizų fondą sudaro 80 000 eurų.

Kiekvienos rungties nugalėtojui atiteks po 600 eurų, antros vietos laimėtojas gaus 300 eurų, o trečios – 100 eurų.

Absoliučiai geriausi sportininkai pagal reitingo taškų lentelę gaus 10 000 eurų.