REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ planuoja pakartoti pernai nesėkmingai pasibaigusį kosminio aparato „Phobos-Grunt“ skrydį į Marsą. Dėl raketos nešėjos gedimo 2011 m. lapkričio 9 d. į kosmosą paleistas aparatas nebuvo išvestas į numatytą orbitą, tapo nevaldomas ir kitų metų sausio 15 d. nukrito į Ramųjį vandenyną.

REKLAMA
REKLAMA

„Phobos-Grunt“ praradimas buvo laikomas viena didžiausių Rusijos kosmonautikos nesėkmių pastarąjį dešimtmetį, tačiau „Roskosmos“ ketina 2022 - 2025 m. pakartoti skrydį į Marso palydovą Fobą, pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“. Ji remiasi „Roskosmos“ vadovo Vladimiro Popovkino žodžiais apie numatomą „Phobos-Grunt“ misijos pakartojimą.

REKLAMA

Ankstesnioji Rusijos iždui kainavo apie 5 milijardus rublių. V. Popovkino teigimu, „Phobos-Grunt“ buvo prarastas dėl to, kad kosminio aparato kūrėjai nepakanakami gerai apsaugojo jį nuo kosminės radiacijos. „Phobos-Grunt“ projektuotojų numatyta apsauga nuo sunkiųjų didelės energijos dalelių esą buvo nepatenkinama, be to, nebuvo numatyta kosminio aparato kompiuterio perkrovimo žemojoje orbitoje aplink Žemę galimybė.

„Phobos-Grunt“ turėjo tapti dirbtiniu Marso palydovu, vykdyti šios planetos ir jos palydovo Fobo tyrimus. Pagal planą „Phobos-Grunt“ programa turėjo trukti 34 mėnesius. Per tą laiką kosminis zondas turėjo nuskristi į Marsą, įeiti į jo orbitą, atlikti numatytus planetos tyrimus, o paskui priartėti prie jo palydovo Fobo ir ant jo nusileisti. „Phobos-Grunt“ zondas turėjo paimti Fobo grunto pavyzdžius (apie 200 g) ir specialiu kosminiu aparatu išsiųsti juos į Žemę, pats likęs tęsti Fobo tyrimų programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų