REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvos ir Kijevo pareigūnai antradienį Berlyne rengiamose Europos Sąjungos (ES) remiamose derybose tarsis dėl rusiškų dujų tranzito per Ukrainą ateities.

Maskvos ir Kijevo pareigūnai antradienį Berlyne rengiamose Europos Sąjungos (ES) remiamose derybose tarsis dėl rusiškų dujų tranzito per Ukrainą ateities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maskvai ir Kijevui smarkiai nesutariant dėl Krymo aneksijos ir tebesitęsiančio konflikto Ukrainos rytuose, Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ jau gerokai sumažino dujų tranzito per Ukrainą apimtį.

REKLAMA

Ukraina baiminasi, jog gali prarasti pajamas iš tranzito mokesčių, jeigu naujieji dujotiekiai politiškai ir fiziškai aplenks jos teritoriją.

Berlyne susitiks daug metų teisines kovas tęsiančių „Gazprom“ ir Ukrainos dujų įmonės „Naftogaz“ delegacijos.

Derybose dalyvaus ir Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas bei Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

„Aišku, kad laikas yra svarbus. Mūsų laukiančios derybos bus sudėtingos“, – prieš susitikimą pareiškė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime daugiausia dėmesio bus skirta „Gazprom“ planui Baltijos jūros dugnu nutiesti ir iki kitų metų pabaigos pradėti eksploatuoti dujotiekį „Šiaurės srautas 2“, kuriuo būtų tiekiamos dujos į Vokietiją, aplenkiant Ukrainą.

Naujasis dujotiekis bus nutiestas šalia esamo vamzdžio „Šiaurės srautas 1“ ir galingiausiam Europos Sąjungos ūkiui šiuo maršrutu tiekiamų rusiškų dujų kiekis dukart padidės.

Vokietija ilgą laiką tvirtino, kad tai yra išimtinai „komercinis“ projektas ir kovo mėnesį pašalino galutines kliūtis dujotiekio tiesimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jau kitą mėnesį Vokietijos kanclerė Angela Merkel Maskvos strateginei iniciatyvai sudavė netikėtą smūgį: ji pareiškė, kad Ukrainos dujų tranzito į Europą koridorius turi būti išsaugotas.

„Taip pat yra politinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti“, – tuomet pareiškė ji per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

„Projektas [„Šiaurės srautas 2“] negali būti įgyvendintas nesant aiškumo dėl Ukrainos tranzito vaidmens“, – pažymėjo Vokietijos vyriausybės vadovė.

Ukrainos prezidentas savo ruožtu pareiškė, kad šis projektas yra „visiškai politinis“.

„Kam leisti dešimtis milijardų JAV dolerių, kad Europos ekonomika taptų mažiau veiksminga, mažiau konkurencinga, o ES energetikos politika taptų labiau priklausoma nuo Rusijos?“ – pabrėžė jis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų