REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos vadovui Vladimirui Putinui spalio 7-ąją atšventus 60-metį grupelė aktyvistų pasiūlė jam keliauti į pensiją.

Rusijos vadovui Vladimirui Putinui spalio 7-ąją atšventus 60-metį grupelė aktyvistų pasiūlė jam keliauti į pensiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Rusijos prezidentas atrodo kaip niekada jaunas savo soste Kremliuje, į kurį atsisėdo po ilgo kelio nuo kuklios šeimos, KGB agento iki staigaus iškilimo.

REKLAMA

Visi viską žino

Sovietų Sąjungos laikai. Maskvos raudonoji aikštė. Milicija suima aktyvistą, kuris dalija paprasčiausius baltus lapus – be jokio užrašo. Paklaustas, kodėl ant lapų nieko neužrašyta, jis ramiai atsako: „O kam? Visi ir taip viską žino.“

Visi viską žino ir dabar. Kai po parlamento ir prezidento rinkimų Rusijos žmonės išėjo į gatves šaukdami „Vagių ir sukčių partija!“, visi žinojo, kad kalbama apie valdančiąją „Vieningos Rusijos“ partiją ir jų vadą V. Putiną. Kad ir kaip ten būtų, šis žmogus pradėjo trečiąją prezidento kadenciją ir atrodo gyvybingas kaip visada.

REKLAMA
REKLAMA

Spalio 7 dieną V. Putinui sukako 60 metų. Nors pats prezidentas, kaip visada, gimtadienį atšventė labai kukliai, tik artimiausių giminaičių ir draugų rate, visoje Rusijoje ši proga paminėta kaip visuotinė šventė. Vyko didžiulės eisenos, specialios parodos ir pasiūlymas Sankt Peterburge V. Putinui pastatyti paminklą – tarsi Sovietų Sąjungos laikais. Koks buvo Rusijos prezidento kelias nuo pilko žmogelio iki šalies valdžios olimpo?

Žavėjosi šnipais

V. Putinas gimė 1952 metų spalio 7 dieną Leningrade (dabar – Sankt Peterburgas) gamyklos darbininkės ir karininko šeimoje. Abu vyresnieji V. Putino broliai mirė. Vienas pirmaisiais gimimo mėnesiais, kitas – per Leningrado puolimą Antrojo pasaulinio karo metais. Jokių duomenų apie V. Putino kilmę, išskyrus tai, kad jo senelis dirbo virėju pas Vladimirą Leniną ir Josifą Staliną, nėra. Pirmuosius savo gyvenimo metus prezidentas praleido itin kukliai, komunaliniame bute.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokykloje V. Putinas nebuvo pavyzdingiausias mokinys – dėl karštakošiško elgesio jis buvo vienas iš nedaugelio, kurių nepriėmė į pionierių gretas. Užtat jau šeštoje klasėje ėmėsi kovos menų – sambo ir dziudo. Jau tuomet būsimasis KGB narys susižavėjo sovietinių filmų herojais – žvalgybos pareigūnais. Svajonė būti panašiam į juos išsipildė 1975 metais, kai V. Putinas buvo priimtas į KGB gretas, kur praleido 15 metų.

Nuo KGB iki Kremliaus

Prieš pradėdamas dirbti KGB V. Putinas baigė Leningrado universitetą. Šioje mokymo įstaigoje susipažino su Anatolijumi Sobčiaku, kuris vėliau turėjo nemenką reikšmę V. Putino iškilimui – būdamas Sankt Peterburgo meru priėmė jį į savo administraciją. Jau ten V. Putinas buvo išvadintas sukčiumi, kai pradangino 93 mln. dolerių, tačiau sugebėjo likti poste. Iki 1997 metų jis ir toliau pamažu kilo karjeros laiptais Sankt Peterburge.

REKLAMA

1997-aisiais V. Putinas sulaukė reikšmingo karjeros šuolio – Borisas Jelcinas paskyrė jį prezidento administracijos vicevadovu. B. Jelcino pasitikėjimas veikliu ir energingu V. Putinu augo, todėl pastarasis tapo Federalinio saugumo tarnybos vadovu, o vėliau, 1999 metais, ministru pirmininku.

B. Jelcinas taip pat pareiškė, kad V. Putiną norėtų matyti savo įpėdiniu. Šis nedvejodamas sutiko ir iškovojo pergalę jau pirmajame prezidento rinkimų rate.

Vėliau ėjo dvi prezidento kadencijos, vadinamoji rokiruotė su Dmitrijumi Medvedeju ir ministro pirmininko postas, o galiausiai – grįžimas į sau jau įprastą sostą Kremliuje, kuriame sėdės mažiausiai iki 2018 metų. Pasaulyje dažnai diktatoriumi vadinamas ir ne vieną plastinę operaciją pasidaręs V. Putinas iki šiol atrodo gyvybingas ir neketina dalytis valdžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų