• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse šį savaitgalį vyksta festivalis šeimai „Čia visa Lietuva“.

REKLAMA
REKLAMA

Susipažinti su liaudies kultūra ir papročiais čia traukia tūkstančiai žmonių, praneša LTV Naujienų tarnyba. Šis renginys surengtas antrus metus iš eilės.

REKLAMA

Autentiško lietuviško kiemo žaidimų aikštelė it medus mažiesiems – čia galima išmėginti bėgimą su kartimis, slidėmis ar pasivažinėjimą dubeniu. Pastaroji atrakcija sulaukė ypatingo tėvų ir vaikų dėmesio.

Rankos taiklumą senosiose rungtyse išmėginti norinčiųjų taip pat netrūko. Liaudies žaidimų žinovas pasakoja, kad kadaise tokias pramogas rengdavę kalviai ar batsiuviai.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai tai būdavo batsiuvių rungtis: į ylą įdėdavo arklio ašutų ir mėtydavo į savotišką taikinį – į klevo lapelį ar dar kažkur“, – sako liaudies žaidimų, rungčių žinovas Algis Šalkauskas.

Etnografinių kolektyvų pasirodymai, ypač mažųjų atlikėjų, buvo nepaprastai populiarūs, juolab kad kai kuriems artistams scenoje ir ašarą teko nubraukti. Tačiau galimybė pasivažinėti egzotiška tampančia transporto priemone – vežimaičiu – padėjo užmiršti visas nuoskaudas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos sodybose galima pasimokyti liaudies amatų.

Šventėje vyko ir Lietuvos medkirčių bei galiūnų mėgėjų čempionatai, veikė aitvarų dirbtuvės, tiesa, nešti turtus ir laimę pastariesiems, esant tokia stipriam vėjui kaip šiandien, buvo sunkoka.

„Man patinka nelabai stipraus vėjo aitvarai, 3–5 metrų užtektų. Šitas vėjas, jeigu nebūtų gūsių, būtų geras, bet kai gūsiai – sukasi, krenta nesuvaldomai, daro ką nori, negelbsti nei pasunkintos uodegos“, – teigė aitvarų dirbtuvių vadovė Giedrė Aleksandravičiūtė.

Festivalis baigsis sekmadienį.

Loreta MAČIULIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų