REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alainas Miklis – Prancūzijos dizaineris. Jau ne vieną dešimtmetį jo vardo akinių rėmeliai – kokybės ir prabangos ženklas.

REKLAMA
REKLAMA

Dizaineris taip pristato save: „Sulaukęs 18-19 metų sužinojau, jog man regėjimas pablogėjo. Tuo metu nusipirkau savo pirmus akinius ir jais nusivyliau. Štai tada, beveik prieš 30 metų, ir susidomėjau optika. Besimokydamas amato aš tylomis pradėjau piešti ir daryti savo modelius. Tai buvo svarbi mano gyvenimo dalis. Jau nelabai prisimenu, kaip įnikau į šį reikalą. Būdami mano amžiaus žmonės po truputį praranda atmintį (juokiasi). Be to, praeitis iš profesionalaus požiūrio taško mane mažai domina. Rytojus daug įdomesnis: klausiu savęs, ką aš dar galėsiu padaryti, ką naujo pasakysiu?..“

REKLAMA

Dizaineriui klausimu uždavė interneto portalas „Style.Rbc“.



Kokios tendencijos mūsų laukia artimiausiais metais?

Mados pasaulyje daugiausia dėmesio tenka akiniams nuo saulės. Jie kiekvienais metais tampa vis didesni, tamsesni ir labiau paslepia veidą. Šia prasme koreguojantys regėjimą akiniai yra kur kas įdomesni: juose daugiau detalių, daugiau paieškos galimybių. Jie ne taip pasiduoda mados vėjams. Be to, kuriant tokius akinius kiekvieną kartą su klientu bendraujama individualiai, modelis maksimaliai suasmeninamas. Kiekvienas užsakovas nori būti unikalus.



Ar šiuose unikaliuose pageidavimuose galima įžvelgti ir kokius nors bendrus dalykus?

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų, kai pas mane ateina privatūs užsakovai, jie pageidauja kažko ypatingo, išskirtinio. Muzikantai dažnai nori, kad jų akiniai būtų susiję su jų nauja daina, nauju disku ar jų įvaizdžiu naujame klipe. Aišku, niekada niekas neateina pas mane ir nesako: „Štai puikus daiktas, padaryk ir man tokį patį“. Kiekvieni akiniai daromi konkrečiam žmogui.



Ilgame Jūsų klientų sąraše yra ir toks aistringas kolekcionierius kaip Eltonas Johnas. Ar buvo sunku su juo dirbti?

Ne. Iš tiesų tai labai paprastas ir geraširdis žmogus. Jis labai delikatus. Be to, E. Johnas labai domisi akiniais, todėl mes lengvai radome bendrą kalbą. Su juo dirbti buvo kur kas paprasčiau nei, pavyzdžiui, su Bono iš U2.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką galite patarti besirenkantiems akinius?

Visų pirma, aš manau, jog kvaila akinius derinti prie veido tipo. Kai renkatės akinius, būtina nusišypsoti sau veidrodyje. Reikia nustoti rūpintis, ką apie jus pagalvos kiti. Galvokite apie tai, kad perkate akinius sau. Sėkmingas pasirinkimas - kai pavyksta sujungti tai, kas jums patinka, ir tai, kas yra  praktiška.



Kokias medžiagas naudojate akinių rėmelių gamyboje?

Mano mėgstama medžiaga - celiuliozės acetatas. Jis leidžia kiekvieną kartą sukurti individualius akinius, daryti ryškius, dailius piešinius ir raštus. Be to, tai natūrali medžiaga. Žinoma, tai modifikuota celiuliozė, bet ateityje, tikriausiai, pavyks pasiekti, kad ji būtų mažiau „cheminė“.



Kokios inovacijos bus naudojamos gaminant akinius? Ar taps populiarus akinių ir IT technologijų derinys?

REKLAMA

Gali būti, nes einame link tokio gyvenimo, kur technologijos užima vis svarbesnę vietą. Norim to ar ne, bet jos skverbiasi į visas gyvenimo sferas, į visų produktų, taip pat ir akinių, gamybą. Visai tikėtina, jog po keleto metų atsiras akiniai su telefonu, o ant jų stiklų galėsim skaityti naudingą informaciją. Tokios technologijos jau egzistuoja. Tačiau vargu, ar toks hibridas taps masiniu. Akiniai vis dėlto turi atlikti pagrindinę funkciją.



Jūs ne tik kuriat akinius, bet ir pritaikote vizualinius atvaizdus silpnaregiams...

REKLAMA

Tai mano moralinė pareiga. Mano uždavinys - kovoti su regėjimo defektais. Žmonės, kurių regėjimas itin silpnas, tam tikra prasme yra už mums įprasto pasaulio ribų. Pavyzdžiui, jie negali suvokti tapybos darbų. Visiškai atsitiktinai aš išradau technologiją, leidžiančią „versti“ paveikslus į lytėjimo kalbą. Didžiųjų dailininkų paveikslai tampa plokštelėmis, kurias aklieji ir silpnaregiai gali matyti pirštais.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų