REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Potencialus respublikonų kandidatas artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose, Kanzaso senatorius Samas Brownbackas išreiškė savo paramą žydų radikalo Benny Elono pasiūlytam alternatyviam Artimųjų Rytų taikos planui, praneša „The Jerusalem Post“.

REKLAMA
REKLAMA

Plane teigiama, kad Izraelis turi aneksuoti visą Vakarų krantą, o tuo tarpu ten gyvenantys palestiniečiai verčiami išsikraustyti. B. Ellonas yra Nacionalinės vienybės partijos narys. Ši partija siejama su religinių naujakurių judėjimu ir yra laikoma viena iš radikaliausių Izraelio parlamento partijų.

REKLAMA

Plane teigiama, kad Vakarų krante gyvenantiems palestiniečiams turi būti suteikiama finansinė už jų sutikimą emigruoti. Be to, likusiems palestiniečiams raginama suteikti Jordanijos pilietybę. Taip Izraelis išlaikytų visišką suverenitetą Vakarų krante, o Palestinos savivalda būtų panaikinta.

Senatorius S. Brownbackas, kuris yra siejamas su konservatyviomis krikščioniškomis politinėmis jėgomis, išreiškė paramą tokiam projektui ir teigė, kad tai puikus pakaitalas nepasiteisinusiai programai „žemė už taiką“. Palestiniečių atstovai pasmerkė tokius senatoriaus žodžius ir pareiškė, kad reikia ieškoti sprendimo, kuris būtų priimtinas abiem pusėms. Priešingu atveju, Vakarų krante vėl gali lietis kraujas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinia, tai ne pirmas toks radikaliai nusiteikusių politinių grupuočių Izraelyje pasiūlymas. Anksčiau buvo bandoma piršti mintį, kad Palestinos valstybė turi būti sukurta Jordanijos teritorijoje. Jordanija, kuri 1994 metais su Izraeliu pasirašė taikos sutartį, atmeta tokias idėjas ir teigia, kad nepriklausoma Palestinos valstybė turi būti sukurta dabartinėje savivaldos teritorijoje.

Šią savaitę susitikę aukščiausi Palestinos bei Izraelio politikai siekia surasti bendrą poziciją prieš artėjančią JAV inicijuotą taikos konferenciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų