Lietuvos pirmojoje lygoje pirmaujantis sostinės REO vis arčiau A lygos pirmenybių. Vilniečiai Kėdainių „Nevėžį“ lenkia dviem taškais, šioms komandoms čempionate likus sužaisti po dvejas rungtynes.

Šeštadienį REO Vilniaus „Žalgirio“ stadione nepaliko jokių vilčių Kuršėnų „Ventos“ futbolininkams, prieš kuriuos laimėjo 5:1 (3:1), nors galėjo laimėti ir kur kas didesniu rezultatu.

„Kuo arčiau finišas, tuo prieš kiekvienas rungtynes mums didesnis jaudulys. Tuo tarpu varžovų neslegia psichologinė įtampa, kas jiems gali būti paranku“, - prieš dvikovą nerimavo Vilniaus klubo treneris Stasys Baranauskas.

Tačiau nuo pirmųjų minučių tapo aišku, kad aikštėje susitiko skirtingo meistriškumo komandos. REO atakos kraštais greitai pralaužė sutankintą svečių gynybą.

Jau 6-ąją minutę vilniečiai išsiveržė į priekį.  Kamuolį į vartus iš arti nukreipė puolėjas Mindaugas Grigalevičius, kuriam perdavimą iš dešinės atliko Mantas Makutunovičius – 1:0.

16-ą minutę jau pasižymėjo pats M.Makutunovičius. Jį vieną prieš vartininką efektingai išvedė Tomas Ražanauskas – 2:0.

Vilniaus REO (nuotr. Organizatorių)Vilniaus REO (nuotr. Organizatorių)

Rungtynių intriga netikėtai buvo atkurta 22-ą minutę. „Ventos“ žaidėjas Tomas Šimkauskas galva smūgiavo nematydamas vartų, nes stovėjo nugara į juos, bet  pataikė į pačią „devyniukę“ – 2:1.

Šis netikėtas įvartis dešimčiai minučių sutrikdė vilniečių žaidimą, bet kėlinio pabaiga vėl priklausė jiems.

37-ą minutę Andrius Miliškevičius įsiveržė į baudos aikštelę ir nestipriai, bet labai tiksliai smūgiavo į tolimąjį apatinį vartų kamputį – 3:1.

Antrajame kėlinyje REO persvara buvo milžiniška. Bet vilniečiai vieną po kitos švaistė progas, už ką galėjo būti nubausti. Po Aivaro Bagočiaus smūgio pirmenybių lyderius nuo įvarčio išgelbėjo puiki vartininko Valdo Jakimavičiaus reakcija.

Šiose rungtynėse dažnai klydęs M.Grigalevičius vis dėlto 76-ąją minutę įmušė savo 10-ąjį įvartį čempionate, kai buvo išvestas vienas prieš vartininką – 4:1.

Rungtynių tašką 89-ą minutę padėjo Erikas Milašauskas, įmušęs savo pirmąjį įvartį REO gretose – 5:1.

Likusių REO varžybų datos: spalio 15-ąją Kretingoje – su „Minija“, spalio 22-ąją Vilniuje – su „Šilute“.

„Nevėžis“ Kėdainių derbyje „Lifosą“ sutriuškino net 6:0. Snaiperių klasifikacijos lyderis Aivaras Lyberis įmušė 4 įvarčius.

24 turo statistika

Vilniaus REO – Kuršėnų „Venta“ 5:1 (3:1)

Įvarčiai: M.Grigalevičius (6 ir 76 min.), M.Makutunovičius (16 min.),  A.Miliškevičius (37 min.), E.Milašauskas (89 min.); 22 min. T.Šimkauskas (22 min.).

Kėdainių „Lifosa“ – Kėdainių „Nevėžis“ 0:6 (0:1)

Įvarčiai: P.Pereira Junioras (36 min.), A.Lyberis  (54, 71 - iš 11m baudinio, 77,  84 min. - iš 11 m baudinio), E.Kugys (90+2 min.).

Kauno „Atletas“ – Šilutės „Šilutė“ 6:2 (1:1)

Įvarčiai: E.Grigaitis (44 ir 84 min.), D.Kazlauskas (51 ir 88 min.), A.Jefišovas (62 ir 85 min.); R.Šmitas (45+1 – iš 11 m baudinio ir 87 min.).

Kretingos „Minija“ – Trakų „Trakai“ 0:1 (0:0)

Įvartis: 63 min. A.Starta (63 min.).

Čempionato lentelė

1. REO (Vilniaus FK) 22        15        3          4          49:13   48

2. „Nevėžis“                22        15        1          6          60:17   46

3. „Atletas“                 21        10        5          6          43:32   35

4. „Trakai“                   21        9          6          6          37:31   33

5. „Lietava“                 21        7          7          7          39:24   28

6. „Lifosa“                  21        6          7          8          40:57   25

7. „Šilutė“                   21        6          3          12        20:43   21

8. „Venta“                   21        6          3          12        32:55   21

9. „Minija“                  22        3          3          16        17:65   12

Rezultatyviausi žaidėjai: A.Lyberis („Nevėžis“) - 23 įvarčiai, L.Stonkus („Lietava“) - 16, A.Romeiko (REO) – 14, A.Starta („Trakai“) – 13, M.Jakštas („Lifosa“) – 11,  M.Grigalevičius (REO) – 10.