REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Visuomenei viešai prieinamas, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantis Lietuvos renovacijos žemėlapis pasižymi daugiafunkcinėmis galimybėmis – sukurti filtrai leidžia ne tik stebėti modernizacijos projektų statusą, bet ir sekti renovuotų ar šiuo metu renovuojamų pastatų rodiklių pokyčius, projektų įgyvendinimo trukmę ar investicinių projektų vertę. Aplikacija turi ir daugiau naudingų funkcijų, atskleidžiančių išsamius modernizacijos rodiklius, kurie pagrindžia renovacijos naudą. 

Visuomenei viešai prieinamas, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantis Lietuvos renovacijos žemėlapis pasižymi daugiafunkcinėmis galimybėmis – sukurti filtrai leidžia ne tik stebėti modernizacijos projektų statusą, bet ir sekti renovuotų ar šiuo metu renovuojamų pastatų rodiklių pokyčius, projektų įgyvendinimo trukmę ar investicinių projektų vertę. Aplikacija turi ir daugiau naudingų funkcijų, atskleidžiančių išsamius modernizacijos rodiklius, kurie pagrindžia renovacijos naudą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos renovacijos žemėlapyje  informacija apie atnaujintus daugiabučius ar jų renovacijos eigą pateikiama keliais lygmenimis – visoje šalyje, atskiroje savivaldybėje bei apie pasirinktą konkretų daugiabutį.

REKLAMA

Bendrinė informacija

Aplikacijoje galima rasti pagrindinę informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos progresą Lietuvoje. 

Visų pirma, nurodoma, kiek iš viso daugiabučių yra renovuota šalyje: skaičius apima tiek 2005 – 2012 metus, kai programa buvo įgyvendinama tik būstų savininkų iniciatyva, tiek programos įgyvendinimą nuo 2013 m., kuomet tapo svarbus kiekvienos savivaldybės indėlis. Renovuotų daugiabučių skaičių galima sekti ir pagal metus.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje iš viso modernizuota daugiau nei 2940 daugiabučių, kurie sudaro 8 proc. nuo visų potencialiai renovuotinų daugiabučių. Taip pat pateikiamas šiuo metu modernizuojamų daugiabučių namų skaičius, fiksuojantis per 1750 atnaujinamų daugiabučių, esančių skirtingose atnaujinimo stadijose.

Svarbu tai, jog žemėlapio pagalba Lietuvos gyventojai turi galimybę patikrinti, ar jų gyvenamasis daugiabutis namas yra priskiriamas potencialių daugiabučių renovacijai kategorijai. 

Kitas svarbus rodiklis – savivaldybės lyderės pagal renovuotų daugiabučių dalį. Remiantis žemėlapyje nurodyta informacija, šiandien didelę pažangą modernizacijos srityje demonstruoja Birštono (45,3 proc.), Druskininkų (36 proc.), Ignalinos rajono (34,1 proc.), Palangos miesto (25,4 proc.) ir Panevėžio miesto (22,4 proc.) savivaldybės. Kaip sekasi kitoms šalies savivaldybėms galima surasti pačiame žemėlapyje keliais kompiuterio klavišo paspaudimais  filtrų pagalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat inovatyvi platforma leidžia ne tik greitai ir patogiai įvertinti modernizacijos eigą, bet ir pagal turimus duomenis palyginti skirtingus miestus ar regionus.

Daugiau žemėlapio įrankių – daugiau detalių 

Žemėlapyje norimą informaciją apie daugiabučio renovacijos projektą paieškos įrankių pagalba galima susirasti pagal adresą, miestą ar savivaldybę. Taip pat galima rinktis navigacijos įrankius ir naršyti žemėlapyje bei, pasitelkus gatvės vaizdų peržiūrą, pasižiūrėti kaip renovuoti daugiabučiai atrodo nuo gatvės. 

REKLAMA

Žemėlapio filtrų pagalba galima rasti daugiau išsamios informacijos apie šiuo metu vykdomus renovacijos projektus ir jų statusą, kuris apibrėžiamas per tris etapus – suderinti investiciniai planai (1733 daugiabučių), nupirkti rangos darbai (526) ir gautas finansų įstaigos pritarimas (502).

Baigtų renovacijos projektų rodikliai 

Dar viena labai svarbi interaktyvaus žemėlapio funkcija – filtruojant peržiūrėti pasirinktus renovuotų ar šiuo metu renovuojamų pastatų rodiklius, tokius kaip ženkliai sumažėjusį skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų poreikį, pastato energinio naudingumo klasės pasikeitimą, šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) sumažėjimą, projektų įgyvendinimo trukmę bei investicinių modernizacijos projektų vertę.

REKLAMA

Pasirinkus energinio naudingumo klasių pokyčio filtrą, galima matyti, kiek kartų kiekvieno daugiabučio atveju padidėjo pastato energinis efektyvumas – skaičiai svyruoja nuo vienos klasės iki penkių. Taip pat svarbu, jog žemėlapis suteikia galimybę surasti tikslią daugiabučio projekto energinio efektyvumo klasę prieš renovaciją ir po jos – pokyčiai fiksuojami nuo G iki A++ klasės. 

Kitas aktualus filtras, nurodantis vieną svarbiausių pokyčių daugiabučio renovacijos metu – pasiektas šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimas, kurio vidurkis yra pateiktas procentine išraiška kiekvieno daugiabučio, savivaldybės ar visos šalies mastu. Šiluminės energijos sutaupymai yra glaudžiai susiję su energinės pastato naudingumo klasės pokyčiais, kurie taip pat turi įtakos šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažėjimui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos renovacijos žemėlapyje galima rasti dar du daugiabučių renovacija susidomėjusiems gyventojams ypač aktualius rodiklius – projektų įgyvendinimo trukmę ir investicinių projektų vertę. Vidutinė renovacijos projektų įgyvendinimo trukmė aplikacijoje yra nurodyta mėnesiais – fiksuojamas tiek visos šalies, tiek kiekvienos savivaldybės vidurkis. Lygiai tokiu pačiu principu remiamasi nurodant ir investicinių modernizacijos projektų vertę – šalies mastu fiksuojamas 335 tūkst. vidurkis, o savivaldybėse, kur buvo vykdoma daugiabučių renovacija, šis skaičius svyruoja nuo 159 tūkst. iki 659 tūkst. investicijų.

REKLAMA

Šiuo straipsnių ciklu siekiama supažindinti Lietuvos gyventojus su interaktyvaus renovacijos žemėlapio galimybėmis, kuriame pateikti svarbiausi modernizacijos rodikliai atspindi ne tik energetinius renovuoto pastato pokyčius, bet ir indėlį į aplinkosaugą, svarų vaidmenį kuriant gyventojų gerovę bei stiprinant visos šalies ekonominį konkurencingumą. Skirtinga renovacijos pažanga keturiuose Lietuvos regionuose – Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje ir Žemaitijoje – parodo toliau kryptingai augančius daugiabučių modernizacijos mastus šalyje bei skatina savivaldybes ir gyventojus dar aktyviau jungtis prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos, kuri ilgalaikėje perspektyvoje atneš didelius pokyčius tiek energetinio efektyvumo, tiek klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo srityse. 

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų