REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto tarybos posėdyje trečiadienį numatoma surengti naujus sostinės mero rinkimus - jau trečius šiemet po to, kai pradėjo dirbti naujoji miesto taryba.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus savivaldybės viešųjų ryšių tarnybos paskelbtoje posėdžio darbotvarkėje numatoma, kad 14 valandą prasidėsiančiame posėdyje bus paskelbta apie balandžio pradžioje meru išrinkto socialdemokrato Gedimino Paviržio ir jo pavaduotojo liberaldemokrato Juozo Imbraso atsistatydinimą.

REKLAMA

Vėliau turėtų vykti Vilniaus miesto mero rinkimai, jo pavaduotojų bei savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimai.

Nauji sostinės mero rinkimai rengiami po to, kai praėjusią savaitę Vilniaus apygardos administracinis teismas nustatė, kad prieš du mėnesius įvykę sostinės mero rinkimai buvo neteisėti, nes juose dalyvavo ir trys "dvigubi išrinktieji" - miesto tarybos mandatus rinkimuose laimėję parlamentarai. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog tai yra Konstitucijos pažeidimas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuose rinkimuose ankstesnis miesto vadovas liberalas A.Zuokas pralaimėjo socialdemokratui G.Paviržiui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo liberalų skundą, ar teisėtai pirmajame tarybos posėdyje dalyvavo trys parlamentarai - Vladimiras Orechovas, Vasilijus Fiodorovas ir Eduardas Šablinskas. Netrukus po rinkimų Seimo nariai tarybos deputatų mandatų atsisakė.

Kol nagrinėjo liberalų skundą, teismas buvo sustabdęs G.Paviržio ir jo pavaduotojo J.Imbraso įgaliojimus. Tačiau G.Paviržis, nelaukdamas teismo sprendimo, praėjusį ketvirtadienį pats atsistatydino iš mero posto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą, kad mero rinkimai buvo neteisėti, teismas priėmė po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostata, leidžianti parlamentarams bei kitiems savivaldybes kontroliuojantiems pareigūnams dalyvauti pirmajame po išrinkimo savivaldybės tarybos posėdyje, prieštarauja Konstitucijai.

Pernai gruodį KT išaiškino, jog Seimo nariai negali būti savivaldybių tarybų nariais. Nepaisant tokio sprendimo, priimto po pernai gruodžio 22 dieną įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Seimas nusprendė leisti parlamentarams dalyvauti pirmuosiuose savivaldybių tarybų posėdžiuose.

REKLAMA

G.Paviržį į merus pasiūlė pirmojo tarybos posėdžio išvakarėse susibūrusi penkių partijų koalicija. Šiai koalicijai priklauso po 6 mandatus turinčios Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), Lietuvos socialdemokratų partija, Liberalų demokratų partija, Lietuvos rusų sąjunga ir 3 mandatus turinti Naujoji sąjunga (socialliberalai).

Ši koalicija nurungė A.Zuoko rėmėjus. Dabar abiejų oponuojančių pusių jėgos 51 nario Vilniaus miesto taryboje yra apylygės.Visą šią ir praėjusią savaitę vyksta intensyvios derybos tarp į tarybų išrinktų partijų atstovų dėl galimybės sudarytų plačią koaliciją, tačiau jų eigos ir rezultatų politikai nekomentuoja.

REKLAMA

Kaip BNS sakė Tarybos Konservatorių frakcijos seniūnas Kęstutis Masiulis, posėdis šaukiamas visų partijų iniciatyva, tačiau kol kas nė viena koalicija neįvardija savo kandidatų į merus. Antradienį vakare A.Zuoko šalininkai vėl rengia pasitarimą.

Antradienį išplatintame pareiškime Tėvynės Sąjungos frakcija Vilniaus miesto taryboje teigia remianti A.Zuoko kandidatūrą į merus ir pažymi, kad išrinkus merą, yra pasiryžusi konstruktyviai dirbti vilniečių labui ir nedalyvauti "nepagrįstose pastangose trukdyti teisėtai išrinktos Vilniaus miesto valdžios darbui".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu frakcija teigia mananti, kad išrinktas meras turi inicijuoti "platesnį politinių jėgų susitarimą, pagrįstą bendrai priimtina programa, kurioje nebūtų vilniečių bendruomenę skaldančių nuostatų".

Kol sustabdyti Vilniaus miesto vadovų įgaliojimai, sostinės tarybai vadovauja administratorius Algimantas Juocevičius.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų